10 عادت با قابلیت افزایش بهره وری که می‌تواند زندگی شما را متحول کند!

امروزه همه چیز به میزان بهره وری افراد بستگی دارد. از شما انتظار می رود که در کار بهره وری بالایی داشته باشید، سپس به خانه بیایید و کارهای خود را در اطراف خانه به طور مولد تمام کنید. انتظار می رود در هر کاری کارآمد باشیم ، اما اغلب اکثریت افراد نمی‌‌توانند همه کارهایی که در لیست To-Do خود قرار داده‌اند را مدیریت کنند و این باعث می شود که از عملکرد خود در کارها و به طور کلی از روند زندگی خود ناراضی باشیم.

غالبا وقتی نتوانیم مثمر ثمر باشیم ، خود را مقصر این امر می دانیم. اما کمی دست نگه دارید و تامل کنید! شما تنها دلیل برای از دست دادن انگیزه خود در فشار زیاد کارها نیستید. فاکتورهای زیادی وجود دارد ، مانند سر و صدای همکاران در نزدیکی محل کار ، زنگ زدن مداوم تلفن یا رئیس شما چندین کار را به شما می‌دهد و می‌خواهد همزمان انجام دهید.

بدون شک محیطی که در آن کار می کنید بر بهره وری شما تأثیر می گذارد. همانطور که برخی مطالعات نشان داده است ، کارمندان از خانه با بهره وری بیشتری کار می کنند. با آمدن ویروس کرونا اکثر افراد به دور کاری از خانه مشغول شدند و همین باعث بالا رفتن بهره وری آنها شد. به همین دلیل برخی از شرکت ها به طور مداوم سیاست اجازه کار از راه دور را شروع کرده اند. اما اگر کارفرمای شما مخالف این ایده است و کار در دفتر را تنها انتخاب شما می‌داند، پس باید یاد بگیرید که چگونه در محیط پر سر و صدا دفتر، کارهای خود را مدیریت کنید.

البته این مقاله فقط برای افرادی که در دفاتر اداری و محل کار خود کار می‌کنند نوشته نشده است. تمام کسانی که به فعالیتی مشغول هستند. با ساخت این 11 عادت و انجام روزانه آنها باعث افزایش بهره وری در شما می‌شود و بر روی کسب و کار شما و هم بر روی زندگی شخصیتان نیز تاثیر بسیار بالایی دارد. در ادامه 11 عادت برای افزایش بهره وری را شرح می‌دهیم. پس تا پایان این مقاله با وبسایت رو به بالا باشید.

 

1. محل کار خود را تمیز و مرتب نگه دارید

آیا می دانید مرتب و منظم بودن محل کار به شما کمک می کند 1.5 برابر بیشتر بهره وری خود را حفظ کنید؟ مجموعه اسناد ، پوشه ها و پرونده ها فقط وظایفی را به شما یادآوری می کند که هنوز تمام نکرده اید. احساس گنگی به شما می‌دهد و نمیدانید از چه کاری شروع کنید و بهره وری و انگیزه خود را یک باره از دست می دهید!

در عوض ، سعی کنید فقط مواردی را که برای یک کار خاص نیاز دارید، در دسترس خود قرار دهید. سعی کنید چند وظیفه را متوقف کنید و همزمان یک کار را انجام دهید. علاوه بر این ، روش های جالب بسیاری برای سازماندهی محل کار شما وجود دارد که قطعاً شما را به خلق و خوی سازنده تبدیل می کند!

 

2. کار هوشمندانه تر ، نه سخت تر

John Pencavel، استاد اقتصاد در دانشگاه استنفورد آمریکا ، تحقیقی انجام داده است که در آن به حقایق شگفت آور پی برد: کارمندانی که 56 ساعت در هفته کار می کنند به همان اندازه که 70 ساعت در هفته کار می کنند ، بازده دارند.

بله، عجیب است ولی درست خوانده اید: می توانید کمتر کار کنید و همچنان پهره وری بالایی داشته باشید. بنابراین قبل از شروع روز کاری، بنشینید و لیستی از کارهای روزانه خود تهیه کنید و مهمتر از آن سعی کنید زیاد کار نکنید!

 

3. اولویت بندی کنید

تهیه لیستی از اولویت ها یکی از مهمترین مراحل برای افزایش بهره وری است. بنابراین قبل از شروع کار اهداف و اولویت های اصلی خود را مشخص کنید. روش برایان تریسی برای اولویت بندی کارها بسیار موثر و معروف است.

اما به یاد داشته باشید: اولویت بندی با مدیریت زمان موثر ارتباط تنگاتنگی دارد. آیا می دانید مشهورترین موسیقیدانان جهان فقط 90 دقیقه وقت خود را صرف مهارت های خود می کنند؟ به نظر می رسد که 90 دقیقه برای پیشرفت بسیار زیاد کافی است. وقت خود را هوشمندانه‌تر مدیریت کنید!

اولویت بندی کارهای روزانه

 

4. استراحت را فراموش نکنید

اگر کسی به شما بگوید که می توانید در محل کار چرت بزنید چه می کنید؟ بله ، ممکن است خنده دار به نظر برسد. اما چرا 15 دقیقه از زمان ناهار خود را کمی برای استراحت صرف نکنید؟ اما چه رازی پشت چرت زدن در محل کار وجود دارد که به شما کمک می کند تا بهره وری خود را حفظ کنید؟

یک خواب آرام به مدت 15 تا 30 دقیقه قطعاً شما را سرحال می کند. علاوه بر این به کاهش استرس در شما کمک می کند و کمتر در معرض عوامل استرس زا قرار بگیرید. و هیچ چیز سریعتر از ناامید شدن در محل کار ، بهره وری را از بین نمی برد!

مقاله پیشنهادی: دلایل اصلی استرس چیست؟

 

6. خواب شبانه خوبی داشته باشید

یک خواب تازه و شاداب خوب درمان همه چیز است. اما اگر کسی به شما بگوید که این می تواند بهره وری پایین شما را درمان کند چه فکری می‌کنید؟

افرادی که کمتر از 7 ساعت در شب می خوابند ، بیشتر تمایل به بیمار شدن در روز دارند. خواب خوب باعث تقویت روحیه ، انگیزه و بهره وری می شود. چندین اصل قبل از خواب باید انجام شود که به شما در استراحت کمک می کند. به یاد داشته باشید که استراحت خوب برای داشتن بهره وری و با انگیزه بسیار مهم است!

 

5. برنامه ریزی بسیار مهم است!

برنامه ریزی می‌تواند بسیار سرگرم کننده هم باشد! امروزه روش های زیادی برای تبدیل برنامه به یک فرآیند خلاق وجود دارد! نه تنها می تواند کاربردی و افزایش بهره وری شما شود، بلکه می تواند راهی برای بیان خلاقیت شما باشد!

همچنین منابع زیادی برای برنامه ریزی در اینترنت وجود دارد! اگر خودتان وقت انجام این کار را ندارید، می‌توانید ایده‌های برنامه ریزی را به صورت آنلاین جستجو کنید. در اینترنت لیستهای “To-Do” و اینفوگرافیک های زیادی برای انجام کار وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

همچنین سعی کنید جلسات خود را تا حد امکان منظم و مرتب کنید. اگر جلسات شما اغلب بیشتر از زمان لازم است، سعی کنید یک تایمر برای زمان مورد نیاز تنظیم کنید و هنگامی که زنگ هشدار به صدا درمی‌آید جلسه را خاتمه دهید. به این ترتیب هیچ وقتی تلف نمی کنید و از آن زمان برای کارهای ضروری دیگر استفاده می‌کنید.

برنامه ریزی کارها

 

7. از نورپردازی طبیعی استفاده کنید!

هیچ چیز انگیزه شما برای کار را بیشتر از قرار دادن محل کار خود در نزدیکی پنجره ها حفظ نخواهد کرد! هنوز نگران هستید که کمکی نکند؟ افرادی که محل کارشان به پنجره ها نزدیکتر است ، 12٪ بازده بیشتری دارند! علاوه بر این ، به حافظه و عملکرد فیزیکی شما نیز کمک می کند. بنابراین دریغ نکنید ، میز خود را به پنجره نزدیک کرده و از یک روز زیبا با بهره وری بیشتر لذت ببرید!

 

8. نبرد با به تعویق انداختن

همکاران پر سر و صدا ، گشت و گذار در اینترنت ، رسانه های اجتماعی و بسیاری دیگر در لیست عظیم قاتلین بهره وری شما قرار دارند. غلبه بر آنها آسان نیست مگر اینکه تصور ذهنی قدرتمندی از اهداف خود داشته باشید. این را به یاد داشته باشید که عزم راسخ برای رسیدن به هدف است که شما را به موفقیت می رساند. بنابراین به همکارانتان که سعی می کنند شما را از انجام کار منحرف کنند ، “نه” بگویید.

 

9. گوشی را خاموش کنید

آیا می دانید تلفن شما بزرگترین عامل از دست دادن وقت است؟ هنگامی که آن را در حالت قفل شده قرار می‌دهید ، نوتیفیکیشن ها همچنان باعث حواس پرتی شما می شود. بنابراین آیا کارها و اهدافی که مهمترین مسئله برای شماست دلیل خوبی برای خاموش کردن تلفن همراه خودتان نیست؟ شاید با پاسخ ندادن به تماس های تلفنی بی ارزش اتفاق خاصی در زندگی شما رخ ندهد، اما اگر به آن پاسخ دهید مطمئن باشید که هرگز بهره وری خود را پس نخواهید داد بلکه باعث افزایش بهره وری هم می‌شود!

 

11. ورزش باعث افزایش بهره وری می‌شود

تأثیر مثبت ورزش بر بدن و ذهن ما مدت ها پیش اثبات شده است. ورزش به ما کمک می کند تا دوباره شارژ شویم و ذهن خود را تازه کنیم. ورزش مزایای بسیاری برای سلامتی روحی و جسمی ما دارد

از نظر افزایش بهره وری، بهترین ورزش آن است که به افزایش تمرکز ما کمک کند. همچنین این نوع ورزش باعث می شود کمتر در معرض عوامل استرس زا قرار بگیریم و ذهنیت مثبت در خود ایجاد کنیم. یک تمرین 20 دقیقه ای در روز تقویت خوبی برای افزایش بهره وری است!

خوردن غذای سالم یکی دیگر از افزایش دهنده های بهره وری است. ویتامین ها و مواد معدنی بدن ما را تغذیه و از استرس دور می‌کنند تا سلامت کلی بدن حفظ شود. هنگامی که بدن ما از آنچه وارد آن کرده ایم احساس رضایت پیدا می‌کند، فورا به سمت یک حالت خوب، انگیزه بالا و بهره وری می‌رود.

ورزش برای افزایش بهره وری و عملکرد

 

10. مثبت بمانید

برای ایجاد و حفظ خلق و خوی مولد نه تنها برای خود ، بلکه برای دیگران نیز همیشه مثبت باشید. بنابراین اگر در همه لحظات نگرش خود را آرام و مثبت نگه دارید، قطعاً به عملکرد بهتر شما کمک می کند! و اگر به دلیل برخی شکست ها ناراضی هستید، به یاد داشته باشید که شکست فقط یک قدم دیگر برای رسیدن به موفقیت است. این یک درس مهم و عالی در زندگی است و باید از آن استفاده کنید. آن را به یک مزیت تبدیل کنید و سپس رو به جلو حرکت کنید!

 

در پایان

پس چرا شروع سبک زندگی سالم را به تعویق بیاندازیم؟ کاملاً نیازی به انجام این کار نیست ، به ویژه هنگامی که می دانید این سبک از زندگی چگونه می تواند برای زندگی کاری شما مفید باشد. بنابراین اگر مصمم هستید که به اهداف خود برسید و شغلی ایجاد کنید، به یک سبک زندگی سالم پایبند باشید و قطعا به یک ماشین بهره وری تبدیل خواهید شد!

منبع Linkedin huffpost entrepreneur

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.