4 قدم برای بازاریابی کسب و کار آموزشی | جک کنفیلد

در این ویدیو جک کنفیلد به شما در مورد اینکه چگونه حرفه تخصصی خود را در زمینه کسب و کار آموزشی پیدا کنید راهنمایی می‌دهد. همچنین وی از اصولی در مورد بازاریابی کسب و کار آموزشی با شما صحبت می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و آن را تماشا کنید.


کسب و کار آموزشی

برای اینکه وارد کسب و کار آموزشی شوید باید اول مشخص کنید که چگونه شخصی می‌خواهید باشید؟ شما که نمی‌خواهید خود را به عنوان رهبر یا متخصص صنعت خاصی عرضه کنید و سال بعد متوجه شوید که بازار علاقه‌ای به کار شما ندارد. پس بهتر است از خود بپرسید که: “بازار به چه چیزی نیاز دارد و من چطور می‌توانم از تخصصم بهترین استفاده را کنم تا تبدیل به مدرس یا متخصصی شوم که آن نیاز را به آنها ارائه دهم؟

می‌خواهید در چه زمینه‌ای از کسب و کار آموزشی متخصص باشید؟

برای پاسخ به این سوال باید اول این چند سوال زیر را پاسخ دهید:

 • ببینید در چه کاری مهارت دارید؟
 • شخصا در چه مرحله ای از زندگی هستید؟
 • بیشتر مجذوب چه نوع افرادی می‌شوید؟
 • بیشتر به چه کسانی می‌خواهید کمک کنید؟

برای پاسخ به سوالات بالا شما باید در مورد خود تحقیق کنید. پیشنهاد ما این است که فرایند 4 مرحله‌ای که در ادامه قرار خواهیم داد را انجام دهید تا بتوانید به این پی ببرید که قرار است به چه شخصی تبدیل شوید.

1. با معلومات خود شروع کنید

یک ساعت از روز وقت بگذارید و جایی ساکت بنشینید و شروع کنید در چند برگ به طور خلاصه تمام موضوع هایی که درباره آنها معلومات دارید را بنویسید. شما می‌توانید هر چیزی که در آن اطلاعات دارید بنویسید. مثل زمینه هایی که در آنها کار کرده‌اید، کتاب هایی که خوانده‌اید یا کلاس هایی که گذرانده‌اید . برای مثال سرمایه گذاری، مدیریت زمان، سلامت، کاهش وزن و روابط و …

2. تعیین کنید از چه نوع کاری لذت می‌برید

 • به انجام چه کاری علاقه و شور و شوق دارید؟
 • عاشق انجام دادن چه کاری بیشتر از تمام دوستان و خانواده خود هستید؟
 • چه کاری است که به طور خودکار خود را در حال انجام آن می‌یابید و حاضر هستید به طور رایگان آن را انجام دهید؟

شاید بازاریابی یک کسب و کار آموزشی کوچک باشد یا شاید نویسندگی یا ایجاد وبسایت باشد. هر چه است آن را یادداشت کنید. می‌توانید با خرید کتاب آزمون علاقه و اشتیاق نوشته کریس و جنت اتوود به “آزمون تست علاقه خود” دسترسی داشته باشید.

3. تصمیم بگیرید که با کار کردن با چه نوع افرادی لذت می‌برید

تمام افرادی که با آنها در طی حرفه خود کار کرده اید را تصور کنید. درخواهید یافت که به تعدادی از آنها علاقه دارید و با تعدادی از آنها کنار نمی‌آیید. تعدادی چالش برانگیز هستند و غیره. در پایان این لیست باید مجموعه‌ای از افرادی که دوست دارید با آنها کار کنید و افرادی که دوست دارید به آنها کمک کنید، داشته باشید. مثلا نوجوانان، ورزشکاران با انگیزه، معلم ها، فروشنده ها و غیره. هر کسی که هست بر آنها تمرکز کنید و بگذارید افرادی که دوست ندارید با آنها کار کنید، با یک نفر دیگر کار کنند، نه با شما.

خریداران

4. مشخص کنید که چه کسی پول دارد که به شما پرداخت کند

پنج دسته از افراد وجود دارند که آموزش‌ها و محصولات و خدمات شما را خریداری خواهند کرد و به کسب و کار آموزشی شما رونق خواهند داد :

 • مصرف کنندگان
 • شرکت‌ها
 • سازمان‌های بدون سود
 • نمایندگان دولت و مدارس
 • سازمان‌های آموزشی

در بین اینها شرکت‌ها بیشترین پول را دارند. که شرکت ها به طور مداوم پول خود را صرف آموزش کارمندانشان می‌کنند تا ابزار ساخت کسب و کار و دیگر مخارج عملیاتی تولید کنند. شما فقط باید به طور شفاف به شرکت توضیح دهید چگونه خدمات شما به آنها کمک خواهد کرد تا با سرمایه گذاری روی شما مقدار بیشتری کسب کنند و کسب و کار آموزشی شما قدرت بیشتری بگیرد.

نتیجه گیری

این را به خاطر داشته باشید : “افراد به دنبال کسب نتیجه هستند و شما آن فرد دارای تخصص هستید که می‌تواند آن نتیجه را به آنها ارائه دهد“. پس وظیفه شما این است که کسب و کار آموزشی خود را به شکلی عرضه کنید که نشان دهد که تجربه کافی را دارید و به کار خود وارد هستید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.