5 کتاب در زمینه بهبود فردی که باید مطالعه کنید!

اگر زندگی بسیاری از افراد موفق رو بررسی کنیم متوجه می شویم که آنها بیشتر از بقیه اهل کتاب و مطالعه بودند و قطعا یکی از دلایل برتری آنها نسبت به بقیه زمان مطالعه این افراد است. اگر اهل مطالعه نباشید یا به موفقیت نخواهید رسید و یا سرعت رشد شما به طور وحشتناکی پایین خواهد آمد.

مطالعه باعث ایجاد علم در شما می‌شود. برای اینکه شما به انسان بهتری تبدیل شوید باید علم خود را در مورد نحوه مدیریت زمان ، مدیریت استرس ، افکار منفی و مثبت و موارد بسیار دیگری بالا ببرید. به همین جهت در ادامه ما 10 مورد از بهترین کتابها در زمینه بهبود فردی به شما معرفی می‌کنیم که با خواندن آنها چندین گام بلند از سطحی که الان هستید فاصله بگیرید و در مسیر موفقیت با سرعت بیشتری حرکت کنید. پس تا پایان این مقاله با وبسایت رو به بالا باشید.

مارکوس تولیوس سیسرو خطیب ، سیاست مدار و فیلسوف معروف رومی

اتاق بدون کتاب همانند جسم بدون روح است

 

 

کتاب قانون 5 ثانیه اثر مل رابینز
کتاب قانون 5 ثانیه اثر مل رابینز

1. قانون 5 ثانیه اثر مل رابینز

مل رابینز ، قانون 5 ثانیه را در زمانی که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کرد کشف کرد. بکارگیری این قانون باعث شد تحول بزرگی در زندگی وی رخ دهد. او مشکلات بزرگی در زندگی داشت و هر روز می ترسید از رختخواب بیرون بیاید و با این مشکلات خودش روبرو شود. وی به کمک همین قانون توانست صبح ها زودتر بیدار شود و همه جنبه های زندگی خود را تغییر دهد.

خواندن این کتاب و بکارگیری قانون 5 ثانیه در زندگی شما تحول بسیار بزرگی ایجاد می‌کند. خواندن این کتاب به تمام کسانی که خواهان بهبود در زندگی فردی و پیشرفت در آن هستند توصیه می‌شود.

دریافت کتاب قانون 5 ثانیه

 

 

کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ
کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ

2. کتاب قدرت عادت اثر چارلز داهیگ

اکثریت کارهای روزمره ما بر اساس عادات رفتاری ما است که در طول زندگی از محیط و اطرافیان خود دریافت کرده‌ایم. افراد موفقیت عادت های متفاوتی نسبت به مابقی افراد جامعه دارند. این کتاب به شما علم کافی برای شناسایی و پرورش عاداتی که به موفقیت و بهتر شدن شما می‌انجامد می‌دهد.

کتاب قدرت عادات برای مدتی یکی از کتاب‌های پرفروش‌ لیست نیویورک‌تایمز بوده و از طرف دانشگاه هاروارد در لیست کتاب‌های تاثیرگذار برای مدیران قرار گرفته است. با مطالعه‌ی این کتاب، نخست عادات خوب و بد خود را شناسایی می‌کنید و سپس خواهید توانست عاداتی را که پیروزی یا شکست در زندگی‌تان به آن وابسته است، تغییر دهید.

دریافت کتاب قدرت عادت

 

 

کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی
کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی

3. کتاب اثر مرکب اثر دارن هاردی

کتاب اثر مرکب، مضمون و هدف گذاری آن به نحوی است که مدیر، کارمند، مرد، زن، پیر، جوان و هر مخاطبی در هر قشر و سن و شغل و حرفه ای بتواند به فراخور نیازش از آن بهرمند شود و برای موفقیت و تداوم موفقیت به آن نیازمند باشد. دارن هاردی در مقدمه کتاب ادعایی بزرگ می ‌کند و می‌ گوید: مهم نیست چه چیزی یاد می‌گیرید یا از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده می‌کنید، موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید. از جهاتی، کتاب اثر مرکب را می‌ توان جان کلام کتاب‌ هایی دانست که در دهه‌های گذشته در زمینه‌ توانمند سازی و رسیدن به موفقیت منتشر شده‌‌اند.

شماری از نام ‌آورترین اساتید جهان در زمینه های مختلف نظر مثبتی در مورد این کتاب نوشته‌اند و همگان را به مطالعه ‌دقیق و حتی چند باره ‌کتاب اثر مرکب دعوت کرده ‌اند. فلسفه و تفکر پشت این کتاب می‌تواند به حدی اثرگذار شود و تحول ایجاد کند که ممکن است شما را به صورت ناگهان به تلاش و پیشرفتی مظاعف سوق دهد. این کتاب درباره موفقیت است و آن چه برای دستیابی به موفقیت، واقعا لازم است.

دریافت کتاب اثر مرکب

 

 

کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اج مک یون
کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اج مک یون

4. کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ژنرال ویلیام اج مک یون

مقدمه کتاب تختخوابت را مرتب کن نوشته شده است: «در روز هفدهم ماه می سال ۲۰۱۴، من افتخار این را داشتم که در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه تگزاس در آستین سخنرانی کنم. اگرچه خودم هم از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم، ولی بعید می‌دانستم یک ژنرال جنگی که زندگی حرفه‌ای خود را در جنگ سپری کرده، خیلی مورد استقبال دانشجویان کالج قرار بگیرد. اما دیدن آن‌هایی که با اشتیاق برای شنیدن سخنرانی‌ام آمده بودند، مرا بسیار شگفت‌زده کرد. به نظر می‌رسید ده درسی که من در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفتم و اساس صحبت‌هایم را شکل می‌داد، مورد توجه جمعیت بسیاری قرار گرفته است. این درس‌ها و تجربیات ساده را در تمرینات نیروی دریایی کسب کردم و هر ده درس در مقابل چالش‌های زندگی اهمیتی یکسان دارند و این مهم نیست که شما در چه مرحله‌ای از زندگی و دارای چه جایگاهی در جامعه باشید. در سه سال گذشته، بارها و بارها مردم در خیابان جلویم را گرفتند تا داستانشان را برایم تعریف کنند. همه‌ی آن‌ها می‌خواستند بیشتر در این‌باره بدانند که چطور این ده درس، زندگی‌ام را شکل داده و دوست داشتند افرادی را بشناسند که در دوران حرفه‌ای الهام‌بخش من بودند. این کتاب کوچک، تلاشی برای انجام این مهم است. هر فصل متن کوتاهی را در بر گرفته که حاوی یکی از همین درس‌هاست. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید!»

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «جنسیت، پیشینه‌ی مذهبی یا قومی، جهت‌گیری ذهنی و یا جایگاه اجتماعی شما مهم نیست. در این دنیا مشکلات ما مشابه است و درس‌هایی که برای غلبه بر این مشکلات و حرکت رو به جلو یاد می‌گیریم تغییر دادن خودمان و دنیای اطرافمان برای همه‌ی ما به شکلی برابر کاربرد دارند.»

کتاب تختخوابت را مرتب کن

 

 

کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس
کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

5. کتاب خودت باش دختر اثر ریچل هالیس

کتاب خودت باش دختر از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال 2018 است که با نگرش مستقیم بر سبک زندگی زنان و دختران نوشته شده است. اگر بخواهیم محتوای این کتاب را در یک جمله خلاصه کنیم این کتاب درباره‌ی خودباوری و مسئولیت‌پذیری لازم برای شادی و رضایت در زندگی زنان و دختران نوشته شده است. در این کتاب پروتوتایپ‌ها و تصاویر قالبی شکل گرفته توسط جامعه، رسانه و خانواده از زندگی یک زن مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس الگوی طبیعی و خوشبختانه‌ای دیگر از زندگی ترسیم و معرفی می‌شود.

در پشت جلد این کتاب آمده است: تا به‌ حال این فکر به‌ سرتان زده که آن‌ قدرها هم که باید خوب نیستید؟ که به‌ اندازۀ‌ کافی لاغر نیستید؟ که مادر بدی هستید؟ آیا این فکر به سرتان زده که لیاقت‌تان همین‌ است که با شما بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی ندارید و هرگز به ‌جایی نخواهی رسید؟ تمامی این‌ها دروغ است. دروغ‌هایی که توسط جامعه، رسانه‌ها، خانواده‌هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته‌اند. این دروغ‌ها برای اعتماد به‌ نفس و توانایی‌های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگ‌ترین گناه این دروغ‌ها این است که اصلاً آن‌ها را نمی‌شنویم. ما به‌ ندرت دروغ‌هایی را که دربارۀ خودمان ساخته‌ایم می‌شنویم چون سال‌هاست که آن‌ها با صدای بلند در گوش‌هایمان نجوا می‌شوند و از این‌ رو شنیدنشان تبدیل به امری عادی شده است. حرف‌های نفرت‌انگیزی که هر روز بر سرمان آوار می‌شوند اما متوجه‌شان نمی‌شویم. در کتاب خودت باش دختر در می‌یابیم که تشخیص دروغ‌هایی که در مورد خودمان باور کرده‌ایم کلید تبدیل شدن به نسخۀ بهتری از خودمان است. اگر هم‌ زمان با علم به اینکه بر ناملایمات زندگی‌مان تسلط داریم بتوانیم مرکز اصلی آن‌ها را نیز پیدا کنیم آن‌ وقت است که می‌توانیم به‌درستی مسیرمان را تغییر دهیم.

دریافت کتاب خودت باش دختر

 


اگر این مقاله برای شما مفید بوده، آن را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.