6 روش برای اینکه بهتر از موفقیت در شغل خود لذت ببرید | برایان تریسی

موفقیت شغلی

همه رویای داشتن یک شغل بسیار موفق که از آن لذت ببرند و آن شغل برای آنها شیوه زندگی و پولی که می‌خواهند را فراهم کند را دارند. هر چند بسیاری از ما در کارهایمان کوتاهی می‌کنیم و از انجام کارهایی که برای ما پول کمتری از آنچه که ما انتظار داریم داشته باشد، لذت نمی‌بریم. خبر خوب این است که موفقیت شغلی چیزی است که عمدتا تحت کنترل شماست. در این ویدیو برایان تریسی 6 مرحله برای رسیدن به موفقیت شغلی و لذت بردن از آن را بیان می‌کند. پس اگر شما مایل به شروع لذت بردن از موفقیت شغلی خود دارید، این شش مرحله را دنبال کنید.

1. ابتدا شغل خود را عاقلانه انتخاب کنید

اولین و مهمترین قدم برای دستیابی به موفقیت شغلی انتخاب شغل شما است. انتخاب شغلی که برای شما موفقیت را به ارمغان می‌آورد ، از اندیشه شما درباره تعریف موفقیت بدست می‌آید. آیا شما یک شغلی می‌خواهید که به شما اجازه سفر دهد و یا یک کار پایدار می‌خواهید که به شما اجازه دهد تا در یک رویه دلپذیر قرار بگیرید؟ آیا شغلی می خواهید که پول زیادی را به دست آورید یا پول تنها یک نگرانی ثانویه است؟

هنگامی که اولویت‌های خود را تعریف کنید، می‌توانید شغل خود را در اطراف آنها شکل دهید. البته مهمترین اولویت این است که شما یک شغلی را انتخاب کنید که از آن لذت می‌برید. یک شغلی لذت بخش نه تنها باعث می‌شود که تمام زندگی شما لذت بخش‌تر باشد، بلکه شما را نیز بیشتر به بدست آوردن موفقیت راغب می‌کند. زیرا مردم همیشه تمایل دارند در مواردی که بیشترین لذت را می‌برند‌، بهتر عمل کنند.

2. مسئولیت تمام کارهایی که انجام می‌دهید را بر عهده بگیرید

اگر می‌خواهید در شغل خود موفق شوید، باید مسئولیت پیروزی و شکست‌هایتان را بر عهده بگیرید. پیروزی‌های خود را جشن بگیرید، آنها را تجزیه و تحلیل کنید و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید آنها را تقلید کرده و در آینده دوباره بسازید.

شما باید مسئولیت شکست‌های خود را نیز بر عهده بگیرید. مسئولیت آنها را بدون اجازه دادن به آنها برای پایین کشیدن شما بپذیرید و هرچه را که می‌توانید از اشتباهاتی که انجام داده‌اید، یاد بگیرید. بسیاری از شکست‌ها معلم بسیار موثرتری از موفقیت هستند و بیشتر افراد موفق دنیا اگر اشتباهات خود را قبول نمی کردند و از آنها دوباره دوباره یاد نمی‌گرفتند، در این جایی که الان هستند نبودند.

 

گیر کردن

3. از گیر کردن در شغل خود جلوگیری کنید

وجود یا احساس گیر کردن در زندگی شغلی شما ، تقریبا همیشه یک حالت ذهنی یک انتخاب اشتباه شخص است . بدون توجه به جایی که در زندگی شغلی هستید، همیشه توانایی تغییر را دارید. بیشتر اوقات این تغییرات ممکن است ترسناک یا دشوار باشد اما این بدان معنا نیست که آنها سودمند نخواهند بود.

در تمام نقاط در زندگی شغلی شما ، شما نیاز به تطبیق ذهنیت مداوم و بهبود یادگیری دارید. هرگز کار خود را متوقف نکنید تا هم خودتان و هم شغلی خود را به جلو ببرید و هرگز به دلیل اشتباهی که در حال حاضر در آن گیر کرده اید ، دست از کار نکشید.

4. همیشه یک نگرش مثبت داشته باشید

هنگامی که شما یک نگرش مثبت دارید، نتایج مثبتی را به دنبال خواهد داشت. از سوی دیگر، بدبینی دشمن موفقیت است. بدبینی قادر است تا چالش های قابل کنترل را به چالش های غیرقابل تحمل تبدیل کند. در حالی که خوش بینی قادراست تا هر چالشی را به چالشی که شما قادر به غلبه بر آن هستید تبدیل کند.

تلاش برای مهار خود زمانی که شما در حال فکر منفی هستید و یا نمایش نگرش بدبینانه نسبت به برخی از جنبه‌های شغلی خود دارید را شروع کنید و آنها را با نگرش مثبت و خوش بینانه جایگزین کنید. به عبارت دیگر همیشه به سمت روشن نگاه کنید و آینده شغل شما نیز روشن خواهد شد.

 

هدف

5. برای خودتان هدف تعیین کنید

یکی از مفیدترین مواردی که افراد می‌توانند برای خود انجام دهند این است که برای خودشان اهداف تعیین کنند. مجموعه‌ای از اهداف که خوبی تعیین شده باشند می‌تواند به عنوان نقشه راه برای موفقیت ارائه شود که هدفتان برای رسیدن به چیزی که در شغل خود می‌خواهید را در طول راه برای شما فراهم می‌کند.

علاوه بر اینکه باید اطمینان حاصل کنید که در راستای رسیدن به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید فعالیت انجام می‌دهید، مهمترین بخش تعیین اهداف، اطمینان از مفید بودن اهداف تعیین شده شما است. یک هدف مفید، هدفی است که فارغ از خارج دسترس بودن، چالش برانگیز باشد و آن هدف شما و شغل شما را زمانی که شما آن را برآورده می‌کنید بهبود ببخشد. اگر بتوانید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را مطابق با این معیارها قرار دهید مطمئنا به شما کمک خواهد کرد تا هدف نهایی خود را برای شغل خودتان هرچیزی که باشد، بدست آورید.

 

بازخورد

6. از بازخوردها یاد بگیرید

وقتی بازخوردها چیزهایی به غیر از مثبت بودن باشد، اغلب می تواند یک قرص سخت برای بلعیدن باشد. با این حال، درخواست و گوش دادن به بازخورد، یکی از سریعترین راهها برای بهبود مهارت و پیشرفت در شغل شما است. بدون توجه به جایی که شما در حرفه خود قرار دارید، همیشه افرادی با چشم انداز منحصر بفردی برای پیشنهاد دادن یا افرادی که ممکن است در مورد یک موضوع خاص بیشتر از شما بدانند ، هستند.

به بازخوردهای خود در مورد کار خود گوش دهید، صادقانه ارزیابی کنید که اینکه آیا چیزی آنها به شما می گوید درست و مفید است؟ مطمئن باشید که عمل به آنها به شما در رشد در شغل انتخاب شده خودتان کمک می‌کند.


بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم مابقی ویدیوهای برایان تریسی را تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.