تفاوت تعهد 100 درصدی در مقابل تعهد 99 درصدی | جک کنفیلد

تعهد

در هر جنبه از زندگی اگر کاری ارزش انجام دادن دارد، پس ارزش 100 درصد تلاش شما را هم دارد. چون 99 درصد تعهد کارساز نخواهد بود. سست بودن در عقیده، خود ناگزیر به ناامیدی، شکست و عصبانیت ختم می‌شود.

حال چرا 100 درصد تعهد رمز موفقیت است در حالی که 99 درصد تعهد زمینه شکست را فراهم می‌کند؟ آیا واقعا تفاوت بزرگی بین شخصی که 100 درصد متعهد است با شخصی که 99 درصد متعهد است وجود دارد؟ در این ویدیو جک کنفیلد به این سوالات پاسخ می‌دهد و همچنین توضیح می‌دهد که چطور می‌توانید با استفاده از آن به موفقیت در همه جنبه ها برسید. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید تا اطلاعات جامعی درباره این موضوع بدست بیاورید.

بین این دو تعهد تفاوت زیادی وجود دارد

در پاسخ به سوالات بالا جواب بله است. تفاوت بزرگی وجود دارد. وقتی پای تعهد در میان باشد، هیچ عدم قطعیتی در کار نیست. یا کاملا متعهد هستید یا خیر.

وقتی شخصی 100 درصد متعهد باشد، تزلزل ناپذیر است. این افراد اجازه نمی‌دهند چیزی بین خود و تعهدشان قرار گیرد. ولی شخصی که 99 درصد متعهد است همیشه یک احتمال برای لغزش تعهد او وجود دارد. هر چقدر هم که احتمال کمی باشد، با گذشت زمان تعهد فردی که 100 درصد متعهد نیست، تقریبا همیشه متزلزل می‌شود. به همین خاطر من همیشه می‌گویم 99 درصد نامطلوب است ولی 100 درصد ایده آل است. چون بسیار راحت تر است که با 100 درصد تعهد به هدف خود دست یابید تا با 99 درصد.

برای درک کردن تفاوت بین تعهد کامل به کاری با تعهد کمتر از 100 درصد تصور کنید اگر جراحان 99.9 درصد به اجرای درست جراحی متعهد بودند. این به این معنا است که هر هفته بیش از 500 جراحی ناموفق انجام می‌شد. یا تصور کنید اگر قلب شما فقط 99.9 درصد متعهد به تپیدن بود. این به این معنا است که 32 هزار بار در سال متوقف می‌شد.

پس همانطور که دیدید وقتی پای تعهد در میان باشد هیچ جایی برای کوتاهی نیست یا چیزی ارزش 100 درصد تلاش شما را دارد یا اصلا ارزشش را ندارد. اگر می‌خواهید موفقیت خود را تضمین کنید حد وسطی وجود ندارد.

نپذیرفتن

قانون استثنایی قائل نشدن در تعهد

دنبال کردن قانون “استثنایی قائل نشدن” تنها راه برای اطمینان از این است که واقعا 100 درصد به کاری تعهد دارید. برای مثال اگر 100 درصد تعهد دارید که هر روز بدون استثنا بیست دقیقه پیاده روی کنید، شما هر کاری لازم باشد انجام خواهید داد تا اطمینان حاصل پیدا کنید این کار را می‌کنید. اگر یک قرار غیر منتظره مانع پیاده روی شما در زمان معمول شود شما برنامه خود را جوری تنظیم خواهید کرد که در یک زمان متفاوت پیاده روی کنید. حتی اگر بالا و پایین رفتن از راه پله‌های هتل خود در آخر شب باشد.

اگر 100 درصد متعهد هستید که یک پروژه بزرگ را تا یک مدت زمان مشخص به پایان برسانید، شما هر کاری که لازم باشد از قبیل دیر خوابیدن یا لغو کردن قرارهای اجتماعی انجام خواهید داد تا مطمئن شوید آن را به سرانجام می‌رسانید.

به هر قیمتی که باشد انجام می‌دهید

رویکرد “به هر قیمتی که باشد” نه تنها تضمین می‌کند که به اهداف خود خواهید رسید، بلکه سطح تعهد و عزم شما را به دیگران نشان می‌دهد که این سبب جلب اعتماد و احترام بیشتری خواهد شد و موقعیت‌های بیشتری به سمت شما جریان خواهند یافت.

ولی اگر یک استثنا قائل شوید و به خود بگویید: “مشکلی نیست اگر امروز ورزش خودم را انجام ندهم یا اهمیتی نخواهد داشت اگر کارم از فلان تاریخ نهایی بیشتر زمان ببرد.” ، طولی نخواهد کشید که زمان ورزش دیگری را یا تاریخ دیگری را رد می‌کنید. تا زمانی که 100 درصد تعهد شما به قدری تنزل پیدا کند که دیگر تعهدی وجود ندارد.

روابط

با تعهد 100 درصدی روابط بهتری داشته باشید

این مقوله برای روابط هم صدق می‌کند. نمی‌شود به اندازه کافی تاکید کرد که چه اهمیتی دارد افراد 100 درصد خود را وقف روابط خود کنند.
بسیاری از افراد به رابطه به عنوان یک توافق پنجاه / پنجاه می‌نگرند. “تو برای 50 درصد از کار مسئول هستی و من 50 درصد دیگر را انجام خواهم داد.” ، “تو 50 درصد از کوشش خود را وقف کن و من 50 درصد خودم را وقف خواهم کرد.

در حالی که روابط موفق اصلا یک توافق پنجاه / پنجاه نیستند. بلکه یک توافق صد درصد / صد درصد هستند. هم شما و هم همسرتان باید هر روز 100 درصد از کوشش خود را وقف کنید. 100 درصد توجه شما باید معطوف به تلاش برای خوشحال نگه داشتن همسر خود و حفظ کردن رابطه باشد و او نیز باید آمادگی انجام همین کار برای شما را داشته باشد.

اگر این کار را انجام دهید دیگر هرگز رنجش یا نگرانی از این که یکی از شما سهم خود در رابطه را انجام نمی‌دهد، وجود نخواهد داشت. زیرا هر دوی شما هر روز تمام تلاش خود را می‌کنید. به این فکر کنید که آیا دوست دارید با شخصی ازدواج کنید که فقط 99 درصد به یک شریک زندگی متعهد است؟ هر روز از خود سوال خواهید کرد آیا امروز روزی است که آن 1 درصد خودش را نشان دهد؟

صد در صد این خوب نیست و مهمتر از هر چیز اگر هر دوی شما 100 درصد متعهد باشید، هر دو خوشحال‌تر خواهید بود. احساس فوق العاده‌ای است که بدانید یک نفر دیگر 100 درصد به شما تعهد دارد و شما نیز 100 درصد به او متعهد هستید. این شرط لازم برای تمام روابط موفق است.

نتیجه گیری

می‌توان به جرات گفت داشتن تعهد 100 درصدی لازمه موفقیت در تمام جنبه‌های زندگی و کاری است. از این رو ما هم باید برای اینکه به اهداف خود به بهترین شکل و سریعترین زمان دست پیدا کنیم، یک تعهد 100 درصدی با خود ببندیم. پس از شما می‌خواهم همین امروز به هدفی مهم در زندگی خود که می‌خواهید به دست آورید ولی به آن 100 درصد متعهد نیستید، فکر کنید. سپس تصمیم بگیرید که کاملا به آن هدف پایبند شوید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا آن را به دست آورید. مطمئن باشید از نتایجی که بدست می‌آورید شگفت زده خواهید شد.


بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم مابقی ویدیوهای جک کنفیلد را تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.