آیا از خجالت زده شدن واهمه دارید؟ | مل رابینز

خجالت زدگی

آیا از خجالت زدگی می‌ترسید؟

به غیر از خجالت زدگی حتما شما هر از حس تردید داشتن برای انجام کاری واهمه دارید. وقتی می‌گویید که از این ترس دارم که خودم را خجالت زده کنم، در واقع در مورد اتفاقاتی که فکر می‌کنید پیش خواهد آمد و به نفع شما نخواهد بود واهمه دارید.

جالب است بدانید که این ترس هیچ وقت از بین نخواهد رفت و همچنین اگر برای بار اول شما کاری را می‌خواهید انجام دهید به احتمال زیاد خود را خجالت زده خواهید کرد. اما وقتی شخصی باشید که حاضر است خود را خجالت زده کند، بدین معنی است که دارید یک کار جدید را امتحان می‌کنید و شهامت انجام دادن آن را دارید ، در حالی که بقیه قادر به انجام آن نیستند.

اما انجام دادن این کار به خاطر اینکه ذهن انسان مانع آن می‌شود و دوست ندارد که بگذارد شما به از لحاظ اجتماعی به اصطلاح تضعیف شوید بسیار سخت است و در اکثر موارد افراد از انجام دادن صرف نظر می‌کنند. مل رابینز راه انجام این کار را هم برای شما توضیح می‌دهد.

لایک

در این مواقع چکار کنیم؟

زمانی که شما در این حالت قرار گرفتید که از خجالت زده شدن در میان اطرافیان واهمه دارید به شما قانون 5 ثانیه مل رابینز را پیشنهاد می‌کنیم. یعنی از 5 تا 1 بشمارید و سپس برای انجام دادن آن کار پیش بروید.

بعد از انجام این کار نه تنها شما خجالت زده می‌شوید بلکه دوستانتان شما را تشویق خواهند کرد. چون این کار شما به آنها این حس را می‌دهد شما کسی هستید که بین آنها شهامت انجام کارهای جدید را دارید و آنها می‌توانند برای اکثر موقعیت‌ها بر روی شما حساب باز کنند و به شما اعتماد خواهند کرد.

خجالت زدگی بعد از انجام کاری یکی از بهترین خصیصه‌هایی است که می‌توانید برای خود پرورش دهید. با این کار شما شهامت انجام کارها و ریسک پذیری بسیار بالایی پیدا می‌کنید و این چیزی است که هر فرد برای موفق شدن به آن نیاز خواهد داشت.

در این ویدیو مل رابینز در مورد خجالت زده شدن و اینکه آیا این برای شما خوب است یا بد صحبت می‌کند. این ویدیو را از سایت رو به بالا (Robebala.com) دانلود کنید و با دقت تماشا کنید. بعد از دیدن این ویدیو دید شما نسبت به این موضوع کاملا تغییر خواهد کرد.


اگر این ویدیو برای شما تاثیرگذار بود، لینک این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.