رئیس یا رهبر – شما کدام هستید؟ | جک کنفیلد

رهبر

تفاوت رئیس و رهبر

تفاوتهای بسیار زیادی بین یک رهبر و یک رئیس وجود دارد. یک رئیس، مدیری است که استراتژی‌های او حول دستور دادن و کنترل کردن می‌چرخد. رئیس ها دوست دارند به عنوان نیروی حکمفرما در محل کار دیده شوند و کارمندان خود را از طریق ترس مدیریت کنند. روش انجام کارها از بالا به پایین است و بر خلاف رهبر، به جای ایجاد اعتماد و انگیزه از نظر آنها مهم کنترل کردن تیم خودشان است.

اغلب روش مدیریت رئیس ها بسیار سفت و سخت است. هیچ انعطاف پذیری در کار نیست و توانایی دیدن ابعاد مختلف یک مشکل را ندارند. آنها تصمیم خود را قطعی می‌دانند، بدون اینکه نظرات کارمندان را جویا شوند و انتظار نتایجی از کارمندان می‌دانند که بعضی مواقع انجام شدنی نیست.

اما در طرف دیگر رهبر ها الهام بخش هستند که اولین تفاوت بین آنها است. رهبر ها دستور نمی‌هند، بلکه انگیزه بخش هستند. به جای اظهار کردن حکم قطعی در مورد انجام کارها، رهبر درخواست نظر می‌کند و سپس یک چشم انداز متقاعد کننده ارائه می‌کند که دیگران علاقه دارند از آن حمایت کنند. سپس به تیم خود ابزار ، اعتماد به نفس و حمایت مورد نیاز برای انجام کار را می‌دهند.

درک تفاوت بین یک رئیس و یک رهبر به شما کمک خواهد کرد به مدیر ، صاحب کسب و کار ، معلم ، تعلیم دهنده ، مربی ، پدر و مادر و حتی همسر بهتری تبدیل شوید. در این ویدیو جک کنفیلد در مورد تفاوت‌های یک رهبر و یک رئیس در کسب و کار صحبت می‌کند و اینکه چطور شخصی باشیم که به جای ایجاد ترس و قلدری کردن برای وادار کردن کارمندان به کار، از طریق عشق و احترام به دیگران انگیزه می‌بخشد. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود و تماشا کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این پست از سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.