7 کاری که افراد فقیر انجام می‌دهند اما افراد ثروتمند انجام نمی‌دهند | دن لاک

در این ویدیو دن لاک در مورد تفاوت کارهایی که افراد موفق و ثروتمند در زندگی خودشان انجام می‌دهند ، صحبت می‌کند. وی به 7 مورد از مهمترین آنها اشاره می‌کند که اگر کسی این هفت مورد را انجام دهد قطعا به موفقیت دست پیدا خواهد کرد. این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و با دقت آن را تماشا کنید.


هفت کاری که افراد فقیر انجام می‌دهند ولی افراد ثروتمند انجام نمی‌دهند

7 کاری که افراد فقیر انجام می‌دهند اما افراد ثروتمند خیر

 

1. افراد فقیر تلویزیون تماشا می‌کنند و افراد ثروتمند کتاب می‌خوانند

چند ساعت را در مقابل تلویزیون می‌گذرانید؟

آخرین باری که یک کتاب خواندید کی بود؟

در سال چند کتاب می‌خوانید؟

2. افراد فقیر بر حسب زمان پول کسب می‌کنند اما افراد ثروتمند بر حسب نتایج

فرض کنیم شما در مک دونالد کار می‌کنید. شاید شما بهترین تمیز کننده کف زمین باشید. ولی چه ارزشی برای مک دونالد به ارمغان می‌آورید؟ ما افراد ثروتمند بر حسب نتایج پول کسب می‌کنیم نه بر حسب زمان.

فرض کنیم ما داریم روی یک محصول کار می‌کنیم. ما یک سال رو صرف تولید و تکمیل کردن محصول می‌کنیم. آن را به بازار ارائه می‌دهیم و به درد نمی‌خورد. حتی یک سکه ده سنتی هم برای ما به ارمغان نمی‌آورد. هیچکس در دنیا اهمیتی نمی‌دهد.

ما پول کسب نمی‌کنیم. هیچکس اهمیت نمی‌دهد چه مقدار زمان، خون، عرق و اشک برای تولید یک محصول و ارائه به بازار صرف شده است. اهمیتی نمی‌دهند چه مقدار ریسک کردیم. به چیزی که اهمیت می‌دهند نتیجه است. به همین خاطر است که پردرآمد ترین ورزشکاران دنیا بر حسب تعداد ساعاتی که تمرین کردند و زمان گذاشتند پول نمی‌گیرند. بر حسب بازی کردن پول می‌گیرند. بر حسب کارایی پول می‌گیرند

3. افراد فقیر دیگران را بابت سیاه بختی خود مقصر می‌دانند اما افراد ثروتمند، مسئولیت عدم موفقیت خودشان رو بر عهده می‌گیرند

برای افراد فقیر همیشه تقصیر یک نفر دیگه است. تقصیر اقتصاد، دولت، رئیسم، شغلم، شهرم، همسایه ام، دوستانم. همیشه تقصیر یک نفر دیگه است. هیچوقت تقصیر خودشان نیست. ما افراد ثروتمند، مسئولیت را بر عهده می‌گیریم.

اگر زندگی شما مزخرف است تقصیر خودتان است. ما برای اعمال خودمان مسئول هستیم. وقتی مسئولیت را بر عهده می‌گیرید، اتفاقی که می‌افتد این است که قدرت کسب می‌کنید. قدرت تغییر کردن، قدرت انجام دادن یک کار متفاوت.

یادتان باشد، افراد عاجز بقیه را مقصر می‌دانند.

4. افراد فقیر روی ذخیره کردن تمرکز می‌کنند و افراد ثروتمند روی سرمایه گذاری

میدونی چیه؟ صبح آن قهوه استارباکس را نخور. سعی کن اینجا و آنجا چند دلار ذخیره کنی. با بلیط صندلی درجه یک پرواز نکن، با پایین ترین درجه پرواز کن. همیشه سعی در ذخیره چند دلار دارند. خب نکته اینجاست، یک پنی که ذخیره شده، همچنان یک پنی خواهد بود.

با تلاش کردن برای ذخیره چند دلار ثروتمند نخواهید شد. شما مشکل ذخیره کردن ندارید، مشکل درآمد دارید باید خیلی بیشتر پول کسب کنید تا بتوانید سرمایه گذاری کنید.

5. افراد فقیر همه چیز دانند ، افراد ثروتمند مدام در حال یادگیری هستند

ببینید افراد فقیر همیشه فکر می‌کنند همه چیز می‌دانند. همیشه می‌خواهند با دنیا در مورد نظرات خود حرف بزنند. درباره سیاست ، ورزش ، اجتماع ، دولت ، درباره هر چیزی که اطرافشان است. که در مقابل فروتن و خواهان یادگیری بودن است.

ما افراد ثروتمند همیشه در حال یادگیری هستیم. ما سوال می‌پرسیم، گوش می‌دهیم، ما کتاب می‌خونیم، یادگیری مداوم داریم. در مقابل گفتن این که من درباره همه چیز یک نظر دارم.

می‌دانید چرا افراد فقیر همیشه یک نظری دارند؟ چون این تنها راه است برای این که مقداری توجه جلب کنند. هیچ فرقی ندارد، من افرادی را می‌بینم که ویدیوهای من را تماشا می‌کنند. ویدیو های فروش و معامله بستن های من را تماشا می‌کنند و من فقط به آنها نگاه می‌کنم و می‌خندم. آنها کامنت می‌گذارند، دن، نباید به این شکل معامله را ببندی. باید به شکل دیگری معامله را ببندی، باید این را بگویی.

آخرین باری که یک معامله را بستی کی بود؟ به من نشان بده آخرین باری که یک معامله 500 دلاری را بستی کی بود؟

1000 دلار، 2000 دلار، 5000 دلار، 10000 دلار، 100000 دلار

تو چه کاری کردی؟

پس نظرت به حساب نمی‌آید.

به خاطر داشته باشید، درآمد شما فقط به مقداری رشد می‌کند که شما رشد کنید. ثروت شما به سرعتی رشد می‌کند که شما رشد کنید.

6. افراد فقیر معتقد هستند پول ریشه تمام شرارت هاست اما افراد ثروتمند معتقد هستند فقر ریشه تمام شرارت هاست

شما ضرب المثل “پول ریشه تمام شرارت هاست” را شنیده اید.

نه، کمبود پول ریشه تمام شرارت هاست

از شما میخواهم به محله های فقیرنشین نگاه کنید، فقط به اون مناطق فکر کنید. جنایت، مواد مخدر، انواع مشکلات

ببینید در تاریخ بشریت به هیچ بانکی توسط شخصی که رولز رویس می‌راند، دستبرد زده نشده است.

تلاش برای زنده ماندن و کمبود پول است که مشکل را ایجاد می‌کند. پول به خودی خود خنثی است. پول مثل یک ابزار است، می‌توانید از آن استفاده درست کنید. یا می‌توانید از آن برای کارهای خلاف استفاده کنید. همه اش به شما بستگی دارد.

7. افراد فقیر طرز فکر بخت آزمایی دارند و افراد ثروتمند طرز فکر عمل کردن

اکثر مردم باور دارند تنها راه برای ثروتمند شدن، خریدن بلیط بخت آزمایی است. با اینکه می‌دانند شانس برنده شدن نزدیک به صفر است، ولی آن نقشه ی خیالی را باور دارند. امیدوارانه، اگر برنده شوم فلان خانه رو خواهم خرید. فلان شغل را ترک خواهم کرد، به فلان مسافرت خواهم رفت.

افراد ثروتمند طرز فکر عمل کردن دارند. ما معتقدیم اگر قرار است این اتفاق بیفتد، دست خود من است. من کاری می‌کنم که اتفاق بیفتد من خودم را موفق خواهم کرد. نیازی ندارم که به یک شخص سوم وابسته باشم و قطعا نیازی ندارم که به یک بلیط بخت آزمایی وابسته باشم. من کاری می‌کنم که اتفاق بیفتد.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
2 دیدگاه
  1. kavous می‌گوید

    سلام اگه میشه فیلم هایی که “دن” بصورت پولی توی وبسایتش میزاره رو فارسی ترجمه کنید و بزارید. اگه زیرنویس هاشو گذاشتید منو از طریق ایمیل با خبر کنید، ممنون.

    1. رو به بالا می‌گوید

      حتما بررسی خواهیم کرد

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.