وقتی در مشکلات زندگی گیر کرده‌اید | دن لاک

گیر کردن در مشکلات

وقتی که در زندگی به مشکلی برمی‌خورید و نمی‌توانید آن را حل کنید، احساس بدی به شما دست می‌دهد و فکر می‌کنید آن مشکل حل شدنی نیست و به اصطلاح در آن گیر کرده‌اید. به دلیل پایین بودن معلومات ذهنی شما ، راه حلی برای حل آن مشکل ندارید. در این ویدیو دن لاک در مورد همین موضوع یعنی حل کردن مشکلاتی که در زندگی برایتان به وجود می‌آید صحبت می‌کند. همچنین دن لاک توضیح می‌دهد که چرا نمی‌توانید بعضی از مشکلات خودتان را حل کنید و پشت سر بگذارید. این ویدیو را از سایت رو به بالا به آدرس robebala.com دانلود و تماشا کنید.

تصور کنید که به شما گفته باشند که نهنگ‌ها در آب زندگی می‌کنند و شما می‌خواهید آنها را از نزدیک ببینید و برای این کار به دریاچه کوچکی بروید و به دنبال نهنگ‌ها بگردید. مسلما هیچ نهنگی در آنجا پیدا نمی‌کنید. چون برای پیدا کردن آنها باید به دریاها و اقیانوس‌ها بروید. معلومات شما هم برای حل مشکلات در بسیاری از موارد به همین شکل است. وقتی احساس گیر کردن در مشکلی می‌کنید اتفاقی که می‌افتد این است که سعی می‌کنید با معلوماتی که دارید مشکل خود را حل کنید یا از آن موقعیت خارج شوید. اطلاعات شما برای حل آن مشکل بسیار کم است و نمی‌توانید آن را حل کنید، به همین دلیل در آن به اصطلاح گیر می‌کنید.

آلبرت اینشتین فیزیکدان آلمانی و خالق نظریه نسبیت

ما نمی‌توانیم مشکلات خود را با همان طرز فکری که به وجود آورده‌ایم حل کنیم

این گفته اینشتین بدین معنی است که سطح آگاهی شما بسیار پایین است و سعی می‌کنید مشکلات به وجود آمده را با همان معلومات خودتان حل کنید و به همین خاطر به نتیجه‌ای نمی‌رسید. افرادی هستند که سطح آگاهی پایینی دارند اما فکر می‌کنند که خیلی باهوش هستند. اعتماد کردن به آنها برای حل مشکلات کاری بسیار خطرناک است. چون آنها فکر می‌کنند که تمامی دانش لازم برای حل آن مشکلات را در اختیار دارند و می‌توانند با آن سطح از معلومات آنها را حل کنند.

راه حل مشکلات - حل مسئله

چطور مشکلات را حل کنیم؟

تنها راه برای حل کردن مشکلات آگاهی است. یعنی شما باید دانش ، اطلاعات ، امکانات و انتخاب‌های بیشتری برای حل آن داشته باشید تا بتوانید مشکلاتی که دارید را حل کنید. این مشکلات می‌تواند همه زمینه ها مثل کسب و کار ، روابط ، زندگی و … باشد. با گسترش آگاهی خود انتخاب‌های بیشتری به خودتان برای حل مشکلات می‌دهید و از زوایای جدید به آنها نگاه خواهید کرد.

چطور آگاهی خود را بالا ببریم؟

راه‌های بسیار زیادی برای بالا بردن آگاهی خودتان وجود دارد که بعضی از آنها به شرح زیر است:

  • خواندن کتابی در زمینه‌ای که در آن مشکل دارید
  • صحبت کردن با کسی که که آن مشکل را داشت و آن را حل کرد
  • رفتن به سمینارهای آموزشی که در رابطه با آن مسئله هست
  • تماشای ویدیوهای آموزشی در رابطه با آن مشکل

وقتی که این کارها را انجام دهید، ناگهان تغییراتی در ذهن شما به وجود می‌آید و شما مشکلات خودتان را از زوایای دیگری تماشا خواهید کرد. راه حل های بیشتری در ذهن شما به وجود می‌آید و گذر از آن مسئله برایتان خیلی راحت‌تر خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم بعد از دیدن این ویدیو ، مابقی ویدیوهای دن لاک را تماشا کنید.


اگر این ویدیو دن لاک برای شما مفید بود، لینک این صفحه سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.