چرا اکثر کارآفرینان شکست می خورند؟ | دن لاک

چرا اکثر کارآفرینان شکست می خورند - دن لاک

چرا اکثر کارآفرینان شکست می‌خورند؟

مایکل گربر در کتاب افسانه کارآفرینی به این سوال پاسخ داده است: “به این خاطر که اکثر کارآفرینان در حقیقت کارآفرین نیستند. آنها کارمندانی هستند که از تشنج کارآفرینی رنج می‌برند.”

ممکن است رییس آنها بر سرشان داد زده باشد یا احساس کنند که یک ایده خوبی دارند . در این لحظه آن شخص به خود می گوید که من باید کارآفرین شوم. در حقیقت اینها کارمندانی هستند که از تشنج کارآفرینی رنج می‌برند.

مایکل گربر نویسنده و کارآفرین آمریکایی

اکثر کارآفرینان در کسب و کار خود شکست می‌خورند به این دلیل که در حقیقت آنها اصلا کارآفرین نیستند. آنها کارمندانی هستند که از تشنج کارآفرینی رنج می‌برند

در این ویدیو دن لاک در مورد اینکه چرا اکثر کارآفرینان در کسب و کار خود شکست می‌خورند صحبت می‌کند. به عقیده دن لاک دلیل اصلی این است که کارآفرینان کسب و کار خود را با دلایل اشتباهی آغاز کرده‌اند. بعضی از این دلایل را در این متن بیان می‌کنیم. این ویدیو را می‌توانید از سایت رو به بالا به آدرس Robebala.com دانلود و تماشا کنید.

1. می‌خواهم کسب و کار راه بیاندازم که زمان بیشتری داشته باشم

اگر هدف شما از راه اندازی کسب و کار داشتن زمان بیشتر یا به عبارتی راحتی بیشتر در زندگی شخصی خودتان است سخت در اشتباه هستید. به هیچ عنوان شما با راه اندازی یک کسب و کار زمان زیادی بدست نخواهید آورد. افراد موفقی که مسیر موفقیت را در این زمینه طی کرده اند، در اوایل راه شبانه روز بر روی کسب و کار خودشان کار می‌کردند. حتی الان هم که به موفقیت در کار خود رسیده‌اند و سیستم خود را ساخته اند، باز هم تمام فکر آنها بر روی کسب و کار خودشان است.

داشتن یک کسب و کار همانند مراقبت از یک نوزاد است. شما باید تمام وقت خود را بر روی این موضوع بگذارید . حتی در زمان استراحت به آن فکر خواهید کرد. اگر هدف شما داشتن وقت بیشتری است بهتر است کارمند کسب و کار دیگری شوید . چون بعد از پایان زمان کاری شما میتوانید بدون فکر کردن به آن کسب و کار از رندگی خودتان لذت ببرید.

2. وقتی چند میلیارد از کسب و کارم بدست آوردم آن را رها می‌کنم

این را دقیقا در ذهن خود هک کنید. اگر هدف شما این است که از کسب و کار خود مقداری پول بدست آورید و سپس رها کنید ، مطمئن باشید که هیچ وقت به این پول نخواهید رسید. چرا؟

چون شما همین اول دارید به این فکر می‌کنید که در پایان کسب و کار خود را رها کنید. افراد موفق به هیچ عنوان به این شکل فکر نمی‌کنند. آنها به ایده و کسب و کار خود عشق می ورزند و حاضر هستند کل زندگی خود را بر روی آن صرف کنند. پس آنها نه تنها به این ارقام، بلکه به بالاتر از آن دست پیدا می‌کنند.

نتیجه گیری

باید با قصد و نیت درستی کسب و کار خود را آغاز کنید و بدانید که موفق شدن زمان خواهد برد . ممکن است چند سال به طول بیانجامد . آیا حاضرید برای کسب و کار خود این فداکاری را بکنید؟ همین الان در مورد این موضوع فکر کنید و تصمیم بگیرید.

این را بدانید که اگر نمی توانید در این زمینه رنجی متحمل شوید پس به عنوان یک کارآفرین موفق نخواهید شد.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.