6 روش تاثیرگذار افزایش بهره وری برای استارت آپ ها

شروع کردن ، دنبال کردن و کار کردن بر روی یک استارتاپ بسیار سخت است و حتی می‌تواند به شدت استرس زا باشد. بسیاری از کارآفرینان به دنبال راه‌هایی هستند که بهره وری خود را در کسب و کارشان افزایش دهند. شاید برای بسیاری از کارآفرینان بسیار پیش آمده باشد که احساس کنند باید کارهای بسیار زیادی انجام دهند تا بهره وری و تاثیر بالایی داشته باشند.

یادگیری زیاد در مورد استارت آپ ها هنگامی که شما کسب و کار خود را راه بیندازید، برای کاهش استرس بسیار مهم است. این ۶ روش بالا بردن بهره وری که در ادامه قرار دارد را دنبال کنید تا بتوانید قدم های اولیه خود را در پیشبرد کسب و کارتان درست بردارید.

1. سلامتی خود را یک اولویت به منظور افزایش بهره وری قرار دهید

یکی از بهترین راه هایی که باعث افزایش بهره وری شما می‌شود، این است که سلامتی خود را یک اولویت قرار دهید. درگیر شدن در یک استارتاپ ساعتهای کاری بسیار طولانی را به همراه دارد و وقتی کارتان را شروع می کنید و زمان از دستتان خارج می شود، یکی از چیزهایی که که از آن دور می شوید توجه به سلامتی خودتان است. سعی کنید اول صبح نرمش کنید ، بدوید ، حرکات کششی و کمی یوگا کار کنید. این روند سرعت شما را افزایش و انرژی بیشماری به شما می دهد. همچنین به شما کمک می کند که در هنگام شب خواب راحتی داشته باشید.

 

سرمایه گذاری

2. بر روی کار خود سرمایه گذاری کنید

اگر هر روز در اداره کار می کنید یا اینکه محل کار شما در خانه خودتان است، پیشنهاد می شود که سعی کنید آن را به مکانی راحت برای خودتان تبدیل کنید. یک محل کار سالم بهره وری شما را افزایش می دهد، انرژی شما را شتاب می دهد و به شما انگیزه کار کردن زیاد را می دهد.

اگر محل کار شما در خانه خودتان است اطمینان پیدا کنید که ابزارهای مناسبی برای کسب و کار خود دارید. مثلا دیوار ها و زمین را زیبا سازی کنید. می توانید به محل کار همکاران خود بروید و ببینید آنها چطور محل کار خود را طراحی کرده اند. مطمئن شوید که با جایگزین کردن تجهیزات جدید با قدیمی، محل کار شما به آخرین تکنولوژی های روز  مجهز شده باشد تا بر روی شما و یا کارمندان تاثیر مثبتی بگذارد و همگی موثرتر عمل کنند.

3. بر روی چیزهایی که در آن خوب هستید تمرکز کنید

چیزهایی که در موفقیت شما تاثیرگذار هستند را پیدا کنید. وقتی که استارت آپ شما به آنها نیاز پیدا می کند، تمرکز بر روی مهمترین کارهایی که بیشترین ارزش را برای موفقیت شما و مشتریانتان ایجاد می کند خیلی سخت است. بر روی چیزهایی که  برای موفقیت شما مهم هستند و در آنها حرفه ای هستید تمرکز کنید، چیزهایی که هیچکس در تیم شما قابلیت انجام آنها را ندارد. همچنین نگذارید کارهایی که اولویت های پایینی دارند شما را از مسیر منحرف کنند ، آنها را به اعضای دیگر تیم واگذار یا برون سپاری کنید.

 

حواس پرتی

4. حواس پرتی ها را به حداقل برسانید تا بهره وری بالا رود

اگر دقت کنید خود را اغلب خود را در حال خواندن مقالات ، وبلاگ و خبرهای جدید در اینترنت می یابید. به غیر از این که این اطلاعات به هیچ عنوان در موفقیت شما تاثیر نمی گذارد بلکه شما را از دستیابی به اهدافتان منحرف می کند. یکی دیگر از حواس پرتی ها شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک ، تلگرام و اینستاگرام هستند. آنها برای شما نوتیفیکیشن ارسال می‌کنند و اگر کمی دقت کنید می فهمید که شما به صورت ناخودآگاه زمان های زیادی را برای گشتن در این شبکه ها گذرانده اید. برای جلوگیری از این دست حواس پرتی ها، نوتیفیکیشن ها را خاموش کنید و با خود عهد  ببندید که اینها را زمانی که در حال انجام کار خاصی نیستید تماشا کنید.

5. اولویت بندی در چشم انداز فروش برای پیشرفت آن با خودکار کردن این روند

این مورد برای تمام کسب و کارها است. تمرکز بر روی مهمترین اهدافی که ارزشی ایجاد کند و این زمینه را برای شما ایجاد کند که بیشتر وقت خود را برای فروش محصولات قرار دهید.  خودکار کردن سیستم بازاریابی به شما تاثیر پذیری و انعطاف پذیری که برای رهبری کردن کسب و کارتان با کیفیتی که نیاز دارید را می دهد. این به شما کمک می کند که افراد جدیدی را وارد سیستم مارکتینگ خود کنید.

 

برنامه ریزی

6. اهداف ۹۰ روزه باعث افزایش بهره وری می‌شود!

بسیاری از افراد اهداف خود را سالانه قرار می دهند، اما بسیاری از آن ها بازبینی میشوند و به نتیجه نمی رسند. آنها بازخورد سریع از اهدافشان می گیرند. برای ۹۰ روز برنامه بشینید. برنامه ریزی 90 روزه بر روی بهره وری شما، مخصوصا اهداف بلند مدت تاثیر زیادی دارد. به شما کمک می کند که از شکست های خود خیلی سریع یاد بگیرید و دوباره بلند شوید و برای ۹۰ روز بعدی تلاش کنید.

پلن هدف گذاری 90 روزه واقعا ضروری است، زیرا شما می توانید با به تعویق انداختن حواس پرتی ها مادامی که تمرکز خود را برای به دست آوردن اهداف تان در این روزها گذاشته اید با آنها مقابله کنید.

نتیجه گیری

موفق ترین استارتاپ ها آنهایی هستند که بیشترین بهره وری را دارند. اگر شما بهره وری بالایی در زمان و کارهایتان در روز داشته باشید ، به شما اطمینان می‌دهم که در مسیر درستی برای موفقیت قرار دارید. بهره وری یکی از نیازهای ضروری به دست آوردن اهداف است. از این رو شما باید در مورد این روش های افزایش بهره وری بسیار هوشیارانه عمل کنید. آنها را بپذیرید و فراموش نکنید به چیزهایی که علاقه دارید و پیشرفت در کسب و کارتان موثر است را اولویت بندی کنید.


اگر این مقاله برایتان مفید بود لینک این صفحه را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.