چگونه هر چیزی را به هر کسی در هر زمانی بفروشید؟ | دن لاک

فروش

در این ویدیو دن لاک سه راز مهم در زمینه فروش را با شما به اشتراک می‌گذارد که بتوانید هر چیزی را به هر کسی، در هر زمانی بفروشید. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و با دقت تماشا کنید.

چطور در یک بازار شلوغ فروش داشته باشید؟

برای این کار باید رازهای فروش را بدانیم که اکثر شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند و فروش بالایی دارند. در ادامه در مورد سه راز مهم فروش محصولات صحبت می‌کنیم.

1. افراد بر اساس احساسات خرید می‌کنند نه منطق

تصور کنید که می‌خواهید چیزی را در زندگی خود مثل یک ماشین و یا خانه و یا هر چیز دیگری بخرید. به این فکر کنید که چرا می‌خواهید آن چیز را بخرید. اگر با دقت بررسی کنید می‌فهمید که این خرید شما بر اساس احساسات شما است. ممکن است آن کالا را برای قیمت کم و حس ذخیره کردن پول بخرید. یا به خاطر حس سخاوتمندی باشد که محصولی را بخرید و با خرید آن محصول کمکی به افراد نیازمند کرده باشید. شاید به خاطر حسادت یا نگاه دیگران باشد که با خود می‌گویید من حتما باید این را داشته باشم و …

برای فروش یک کالا شما نباید فقط در مورد کارایی‌های آن محصول صحبت کنید. بلکه باید احساسی که به مشتری شما می‌دهد را هم ذکر کنید تا مشتری خرید را راحت انجام دهد. به دنبال نقاط تحرک احساسی در محصول خود باشید و آنها را بروز دهید.

2. افراد چیزی را فقط برای خود نمی‌خرند، بلکه برای رفع یک مشکل خرید می‌کنند

افراد اکثرا کالایی را می‌خرند که مشکلی از آنها حل کند. مانند یک دریل که برای سوراخ کردن دیوار خریداری می‌شود. پس شما باید در عمق بازار نفوذ کنید و احتیاجات را شناسایی کنید و کالای خود را برای حل آن مشکلات عرضه کنید.

3. افراد بر اساس داستان آن محصول خرید می‌کنند

تصور کنید صدها مدل و برند از محصولی در بازار وجود دارد. مثلا یک خودکار را در نظر بگیرید. شما چطور می‌توانید کالای خود که یک خودکار باشد را بفروشید. با نامگذاری خودکار به نام فرد یا برند معروفی شما داستان آن فرد یا برند را به او می‌دهید که باعث ایجاد احساسات در آن محصول می‌شود. مثلا فرض خودکاری با نام برند پورشه تولید شود. این خودکار همان کار خودکارهای ارزان قیمت را که نوشتن باشد انجام می‌دهد. اما بودن نام یک برند بسیار معروف بر روی آن باعث ایجاد داستان آن برند بر روی خودکار می‌شود و به قیمت چند ده برابر یا حتی چند صد برابر فروخته می‌شود.


بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم دیگر ویدیوهای دن لاک را تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.