چگونه یک تیم قدرتمند بسازیم؟ | دن لاک

تیم

همچنان که کسب و کار شما رشد می‌کند، متوجه خواهید شد نمی‌توانید همه کارها را خودتان انجام دهید و باید شروع کنید یک گروه بسازید. مشکل خیلی از کارآفرینان این است که همیشه می‌خواهند همه چیز را در کنترل خودشان داشته باشند. یعنی در اصطلاح مستقل و فردگرا هستند و می‌ترسند که چیزی را از کنترل خود رها کنند. در این ویدیو دن لاک در مورد ساخت یک تیم قدرتمند برای پیشبرد کسب و کارتان و اینکه چطور افراد را متقاعد کنید که به شما بپیوندند، توضیح می‌دهد. این ویدیو را از سایت رو به بالا به آدرس Robebala.com دانلود کنید و آن را با دقت تماشا کنید. نکاتی که در این ویدیو بیان می‌شود در مورد ساخت تیم قدرتمند، بسیار مهم هستند.

چطور می‌توان یک تیم قدرتمند در کنار خود ساخت؟

این موضوع بسیار جامعی است و به زمینه‌های مختلفی مثل رهبری ، مدیریت و روانشناسی انسان مربوط می‌شود. پس نمی‌توان در این ویدیو و متن پیش رو بیان کرد. اما بنیاد ساخت یک تیم قدرتمند سه موضوع است که رد ادامه برای شما توضیح می‌دهیم:

اشتراک گذاری اهداف

1. چشم انداز

اولین چیزی که باید داشته باشید یک چشم انداز است. یک چشم انداز شفاف از این که می‌خواهید کسب و کار به چه شکل باشد. چون وقتی پای رهبری در میان باشد چشم انداز شما بزرگترین دارایی شماست. شما نمی‌توانید بدون چشم انداز کسی را مشتاق به انجام کاری کنید.

اگر تاریخ را مطالعه کنید می‌بینید که وقتی یک نفر خواهان این بود که یک کشور را فتح کند یا یک جنبش را رهبری کند، همواره یک چشم انداز برای خود و یاران خود ترسیم می‌کرد. برای مثال “این کاری است که انجام خواهیم داد و وقتی برنده شویم یا به این نتیجه رسیدیم، در ادامه مسیر ما به این شکل خواهد بود“.

بنابراین داشتن آن چشم انداز شفاف به شدت حیاتی است و به عنوان یک رهبر باید دائما، تقریبا هر روز تیم خود را به آن چشم انداز ترغیب کنید. بعد آنها را مشتاق این کنید که به مسیر تعیین شده ادامه دهند. افراد فراز و نشیب بسیاری دارند و نمی‌توانید فقط یک بار چشم انداز برای آنها تعریف کنید. باید به طور مداوم این کار را انجام دهید.

ممکن است به عنوان رهبر یک کسب و کار به انجام شدن چشم انداز تیم شک کنید. مثلا با خود بگوید : “آیا واقعا می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ خیلی مطمئن نیستم“. به هیچ عنوان نباید این را بروز دهید. باید اعتماد به نفس توقف ناپذیر و محکمی داشته باشید و با اطمینان بگویید: “ما می‌توانیم انجامش دهیم. بیایید به عنوان یک تیم در کنار هم به این هدف برسیم“. این چشم انداز بسیار قدرتمند است.

دستیابی به اهداف

2. هدف کلی

بعد از ایجاد چشم انداز نوبت به هدف کلی برای تیم است. هدف شما نباید اینگونه باشد که “می‌خواهم این کسب و کار را راه بیندازم تا ثروتمند شوم“. این هدف به کسی انگیزه نمی‌دهد. باید هدفی داشته باشید که بسیار فراتر از نفع شخصی خودتان باشد تا بتوانید افراد را برانگیخته کنید.

افراد می‌خواهند به هدفی بزرگتر از خود تعلق داشته باشند. می‌خواهند بدانند کاری که انجام می‌دهند اهمیت دارد. می‌خواهند بدانند که می‌توانند یک تفاوت ایجاد کنند. البته صد در صد در صورت موفقیت می‌توانید سود زیادی ببرید. ولی هدف شما باید فراتر از منافع شخصی خودتان باشد. نباید یک دلیل خودخواهانه باشد.ا

3. نوع تفکر

نوع تفکر شما اساس ارزش‌های شماست. به عنوان یک شرکت یا یک رهبر ارزش های شما چیست؟ به چه اصولی اعتقاد دارید؟ معمولا چهار یا پنج اصول هستند که به آنها اعتقاد دارید و همه چیز حول آنها شکل می‌گیرند و این نوع تفکر و فرهنگ تیم شما را تشکیل می‌دهد.

افراد می‌خواهند با یک هدف بزرگ سر و کار داشته باشند. وقتی بیل گیتس گفت ما می‌خواهیم هر خانه در شمال آمریکا یک کامپیوتر شخصی داشته باشد، این یک هدف بزرگ او بود. هدف ایلان ماسک که گفت ما در فضا سفر خواهیم کرد یک هدف بزرگ است. این چیزی است که افراد را برانگیخته می‌کند که بگویند “انجام این کار برای من 5 ، 10 یا 20 سال زمان خواهد برد“، ولی شیفته آن خواهند بود چون پای یک هدف بزرگ در میان است. نوع تفکر شما برای پیشبرد اهداف بسیار در روند پیشرفت تیم شما موثر است.

رهبری تیم

نتیجه گیری

بنابراین چشم انداز ، هدف کلی و نوع تفکر یا فرهنگ شما پایه‌های لازم برای ساختن یک تیم بزرگ هستند. شما باید طوری زیربنای گفته شده را بسازید که دیگران که به تیم شما می‌پیوندند این حس را داشته باشند که دارند اهداف خودشان را دنبال می‌کنند. افراد زیادی هستند که از شهر و حتی کشور خودشان مهاجرت می‌کنند و به تیم های بزرگ دنیا می‌پیوندند، برای اینکه بتوانند اهداف بزرگ خودشان که همگام با اهداف آن تیم است را بدست بیاورند. شما هم می‌توانید با رعایت اصول بالا و ساخت یک زیربنای قوی از چشم انداز و اهداف و نوع تفکر ، تیم بسیار قدرتمندی برای خود بسازید.


اگر این ویدیو برای شما مفید بود، لینک این صفحه از سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.