چگونه عزت نفس در خود ایجاد کنیم؟ | برایان تریسی

در این ویدیو برایان تریسی در مورد چگونگی ساختن عزت نفس در خودمان صحبت می‌کند. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و روش‌های گفته شده در آن را بکار گیرید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

یک نقطه عطف در زندگی من زمانی بوجود آمد که من یاد گرفتم سطح عزت نفس شما تعیین کننده حیاتی میزان خوشبختی و موفقیت شما در زندگی است و عزت نفس شما مشخص می‌کند.

  • شما چقدر خود را دوست دارید؟
  • چقدر به خودتان احترام می‌گذارید؟
  • چقدر برای خودتان ارزش قائل هستید؟

در تعاملات خود با دیگران و هرچه بیشتر شما از خود را دوست داشته باشید و برای خود ارزش قائل شوید برای دیگران بیشتر ارزش قائل هستید و آنها را دوست دارید و هر چه بیشتر دیگران را دوست داشته باشید و برای آنها ارزش قائل شوید آنها در مقابل بیشتر به شما ارزش می‌دهند. ما همچنین فهمیدیم که عزت نفس هماند تناسب اندام است شما در واقع در طول زمان عزت نفس خود را بر اساس عمل کردن و گفتن چیزهای مشخصی می‌سازید.

راه اول ساختن عزت نفس

نقطه آغازین برای ساختن عزت نفس خودتان این است که شما یک مفهوم واضح از اینکه شما چه کسی هستید و چه چیزی می‌خواهید داشته باشید با این شروع کنیم:

  • بهترین ویژگی‌های شما چیست؟
  • بهترین مهارت‌ها و توانایی‌های شما چیست؟

چه چیزهای در گذشته انجام داده‌اید یا داشته‌اید که در موفقیت‌های شما حساب می‌شد. وقتی که به عقب درباره چیزهایی که در آن خوب بودید و چیزهایی که از آن لذت می‌بردید فکر می‌کنید و همچنین چیزهایی که شما را خوشحال می‌کرد. شما خواهید فهمید که خودتان را دوست دارید و حتی بیشتر به خودتان احترام می‌گذارید.

فکر کردن - عزت نفس

راه دوم

راه دوم برای ساخت عزت نفس خودتان هدف‌گذاری است به خود بگویید اگر من بتوانم به هرچیزی در این دنیا دست پیدا کنم، چه چیزی را دوست دارم در هفته‌ها و ماه‌ها و سال‌ها در ابتدا بدست بیاورم و آنها را بنویسید و بنویسید و بنویسید.

این چیزی است که روانشناسان کشف کرده اند: هدف‌گذاری برای خود، خودشناسی شما را افزایش می‌دهد و عزت نفس شما را بالا می‌برد درواقع شما ازخودتان خوشتان می‎‌آید و بیشتر به خودتان احترام می‌گذارید. وقتی که هدف بزرگی در زندگی خود داشته باشید عزت نفس بیشتری دارید و نسبت به خودتان خوشحال‌تر هستید.

راه سوم

راه سوم انضباط فردی ( دیسیپلین ) است. ما می‌گوییم که عزت نفس منجر به انضباط فردی می‌شود و انضباط فردی ، عزت نفس را افزایش می‌دهد پس این یعنی کارهای خود را اولویت‌بندی کنید. به خودتان بگویید:
مهمترین چیزی که من می‌توانم الان انجام دهم چیست؟

سپس برای خود برنامه‌ریزی کنید که آن را انجام دهید کلید حل مشکل اینجاست و این بزرگترین کلید برای موفقیت می‌باشد که نام آن تکمیل کار است زمانی که شما کاری را شروع و به پایان می‌رسانید عزت نفس شما بالا می‌رود. شما به خودتان احترام می‌گذارید و از خودتان خوشتان می‌آید شما احساس برنده بودن می‌کنید.

نظم و انضباط برای پیشرفت

چون تمام کردن کاری شبیه به رد شدن از خط پایان است و به شما حس برنده شدن را می‎‌دهد، پس اگر شما کاری را شروع و تمام کنید عزت نفس بالا می‌رود. اگر شما مهمترین کار را شروع و به پایان برسانید عزت نفس شما بسیار بالا می‌رود. و شما بعضی مواقع احساس شادمانی می‌کنید مغز شما اندورفین آزاد می‎‌کند که بهش داروی خوشحالی می‌گویند و شما را خوشحال می‌کند و به جز این آنها به شما انگیزه می‌دهند که شما کارهای بیشتری انجام دهید و کارها را بهتر و هرچه سریعتر انجام دهید.

نتیجه گیری

پس اینها بعضی از راه‌هایی برای بالا بردن عزت نفس برای شما بودند و مخصوصا با تکرار کلمات جادویی “من خودم را دوست دارم” ، “من خودم را دوست دارم” ، من خودم را دوست دارم ، خودتان را بشناسید و اهداف مشخص تعیین کنید بر روی مهمترین چیزهایی که برای دستیابی به آن اهداف می‌توانید انجام دهید کار کنید و برای تمام کردن کارها برای خود انضباط فردی ایجاد کنید و عزت نفس شما بالا و بالا و بالا می‌رود.


اگر این ویدیو برای شما مفید بود، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.