چگونه یک تابلو اهداف یا تابلو آرزوها درست کنیم؟ | جک کنفیلد

در این ویدیو جک کنفیلد در رابطه با درست کردن تابلو اهداف یا تابلو آرزوها صحبت می‌کند و اینکه چطور به شما کمک می‌کند تا قانون جذب را فعال و به بزرگترین رویاهای خود دست پیدا کنید. این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و بعد از تماشای آن تابلو اهداف و رویاهای خود را بسازید.

تابلو اهداف - تابلو آرزوها

تابلو اهداف به چه دردی می‌خورد؟

مغز شما به صورت خستگی ناپذیر فعالیت خواهد کرد تا عباراتی که وارد ضمیر ناخودآگاه خود می‌کنید را محقق کند و وقتی آن عبارات تلقین ها و تصاویری از اهدافتان باشند شما مقدر به کسب آنها هستید. ایجاد کردن یک تابلو اهداف احتمالا یکی از ارزشمندترین ابزار موجود برای تصویرسازی است و این ابزار قدرتمند حکم تصویر آینده شما را دارد.

نمایش مشهودی از مسیر شماست و نشانگر اهداف، رویاها و زندگی ایده آل شماست، چون ذهن شما به انگیزش عینی قویا واکنش نشان می‌دهد. با نمایاندن اهداف خود با تصاویر و عکس ها احساسات خود را تحکیم و برانگیخته می‌کنید و احساسات شما انرژی مرتعشی هستند که قانون جذب را فعال می‌کنند. ضرب المثل “شنیدن کی بود مانند دیدن” قطعا در این مورد صدق می‌کند. بسیار اهمیت دارد که رویاها و اهداف خود را به صورت تصویر نمایان کنید.

هر عکسی به درد تابلو اهداف نمی‌خورد

برای درست کردن تابلو اهداف شروع کنید به پیدا کردن تصاویری که نشانگر تجربیات، احساسات و دارایی هایی هستند که می‌خواهید جذب زندگی خود کنید و آنها را روی تابلوی خود قرار دهید.

از انجام این کار لذت ببرید. می‌توانید از عکس هایی که گرفته اید، عکس های مجلات یا عکس های داخل اینترنت مثل عکس های گوگل یا پینترست استفاده کنید. هر کدام که دوست دارید و خلاقیت به خرج دهید.

از نمادها و یک تصویر خود استفاده کنید

غیر از عکس ها از چیزهایی استفاده کنید که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید مثل نمادهای معنی دار و قرار دادن یک عکس از خود روی تابلو را هم در نظر بگیرید. اگر این کار را می‌کنید عکسی را انتخاب کنید که در زمان خوشحالی شما گرفته شده است.

نقل و قول

از کلمات و نقل قول‌های الهام بخش یا هر تفکری که به شما انگیزه می‌بخشد استفاده کنید

پس از عکس‌ها و کلماتی استفاده کنید که شما را سر حال بیاورند و به شما احساس خوبی ببخشند. کلماتی مثل عشق، لذت، اراده و پشتکار
می‌توانید از تابلو اهداف خود استفاده کنید تا اهداف و رویاهای خود را در هر جنبه‌ای از زندگی یا فقط یک زمینه مشخص که قصد تمرکز بر آن را دارید به تصویر بکشید.

آن را آراسته نگه دارید

خوب است که از ایجاد یک تابلوی در هم ریخته و نامنظم اجتناب کنید، چون شما نمی‌خواهید بی نظمی زیادی جذب زندگی خود کنید. پس فقط از کلمات و عکس هایی استفاده کنید که نشانگر هدف و زندگی ایده آل شما هستند و کلماتی که به صورت مثبت به شما انگیزه می‌دهند تا احساسات مثبت درون شما شکل بگیرند.

زیبایی در سادگی و شفافیت وجود دارد. عکس ها و اطلاعات بیش از حد گیج کننده خواهند بود و برای ضمیر ناخودآگاه شما سخت تر خواهد بود که بر آنها تمرکز کند. اگر برای مجسم سازی و ایجاد تغییرات در زمینه های زیادی از زندگی خود در تلاش هستید، شاید بهتر باشد از بیشتر از یک تابلو اهداف استفاده کنید.

برای مثال یکی برای اهداف شخصی و دیگری برای اهداف شغلی و مالی، حتی شاید بهتر باشد که تابلو اهداف شغلی خود را به عنوان تلقین های انگیزه بخش در محل کار یا روی میز خود قرار دهید و تابلو اهداف دیگر خود را در کنار تخت خود قرار دهید.

آن در یک فضای باز که احساس راحتی می‌کنید به صورت ثابت قرار دهید و هر صبح و شب زمانی را صرف تجسم کردن، تلقین کردن، باور کردن آن اهداف و نهادینه کردن آنها درون خود کنید. مخصوصا زمانی که قبل از خواب صرف تجسم کردن می‌کنید بسیار نیرومند است. چون افکار و تصاویری که طی 45 دقیقه قبل از خوابیدن در ذهن شما وجود دارند آنهایی هستند که تمام شب خود را به طور مکرر در ضمیر ناخودآگاه شما به نمایش می‌گذارند و افکار و تصاویری که با آنها روز خود را شروع می‌کنید به شما کمک خواهند کرد تا آن روز و در آینده امواج مطابق با آینده دلخواه خود را ایجاد کنید.

دستیابی به اهداف

همینطور که زمان سپری شد و رویاهای شما خود را نشان دادند به آن تصاویری که نشانگر دستاوردهای شما هستند نگاه کنید و برای این که قانون جذب چقدر خوب در زندگی شما جواب می‌دهد احساس قدردانی کنید و به کارآمد بودن آن اعتنا کنید. عکس ها یا تصاویری که نشانگر رویاهایی هستند که به سختی به آنها رسیده اید را جدا نکنید. دستیابی به اهداف روی تابلو اهداف یادآور عینی قدرتمندی هستند برای چیزهایی که آگاهانه و با برنامه قبلی جذب زندگی خود کردید.

نتیجه گیری

خیلی خوب است که هر سال یک تابلو اهداف جدید ایجاد کنید. چون همینطور که شما به رشد، تکامل و توسعه یافتن ادامه می‌دهید، رویاهای شما نیز رشد، تکامل و توسعه خواهند یافت. همچنین باید از تابلو اهداف خود مراقبت کنید و آن را مغتنم بشمارید. چون آنها نه تنها سرگذشت رویاهای شما بلکه سرگذشت رشد و دستاوردهای شما هستند.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این ویدیو در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.