چگونه مغز خود را برای موفقیت آموزش دهیم؟

How to Train Your Brain for Success

اگر می خواهید به نوعی زندگی خود را بهبود ببخشید یا به تعبیری دیگر بخواهید به ارتقا ، سلامتی ، عشق جدید ، مسافرت یا آرزوی دیگری برسید، چند روش وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید تا از نظر ذهنی خود را شرطی کنید. هیچ کدام از این رویکردها تغییرات عمده ای در سبک زندگی ایجاد نمی کند، آنها فقط راهی هستند که به شما کمک می کنند به جای اینکه خود را اجبار کنید و به خودتان فشار بیاورید، آنها را به صورت طبیعی دنبال کنید. در ادامه نکاتی در مورد نحوه آموزش مغز برای موفقیت برای شما شرح می‌دهیم.

 

خودت را بشناس

ذهن بسیار متفاوت عمل می کند. سعی کنید خود را دو نفر تصور کنید: شخصی که اکنون هستید و شخصی که در آینده خواهید بود. هنگام در نظر گرفتن فعالیت های مختلف ، سعی کنید در مورد کارهایی که در آینده می‌خواهید و یا نمی‌خواهید انجام دهید واقع بین باشید. به عنوان مثال ، بیدار شدن در ساعت 5 صبح و دویدن در حال حاضر به نظر ایده ای الهام بخش و انگیزشی می‌آید. اما در آینده هم این ایده همین گونه است؟ آیا در آینده شما احتمالاً ترجیح می دهید هنگام وقت ناهار در باشگاه باشید یا ورزش به صورت گروهی نتیجه بهتری برای شما دارد؟ اگر می دانید که توانایی پذیرش هر چالشی را دارید ، بسیار عالی است. اما برای بیشتر ما ، دانستن و پذیرفتن محدودیت های فعلی مانعی ندارد و به راحتی آنها را می‌پذیریم. به افکار و تصورات کنونی خود محدود نباشید. همچنان که پیش می روید مرزهای خود را گسترش دهید و چالش های بزرگتری را تعیین کنید.

 

در اولویت های خود تجدید نظر کرده و آنها را ذهنی کنید

درمورد آنچه برای شما مهم است با خود صادق باشید. به عنوان مثال اگر خیلی به راحتی اهمیت می دهید ، پس تمرین سنگین بدنی یک چالش اساسی برای شما خواهد بود. اما یک حمام گرم خوب بعد از یک تمرین بزرگ چقدر احساس زیبایی خواهد داشت؟ به جاه طلبی های خود فکر کنید به گونه ای که مورد توجه شما قرار گیرد. این به شما کمک می کند تا مزایای طولانی مدت فعالیت های خود را در ضمیر ناخودآگاه خود جاسازی کنید.

بهانه های احتمالی را پیشاپیش نفی کنید

به فکر رفتن به یک دوره آموزشی در دانشگاه یا کالج هستید تا بتوانید برای حرفه رویایی خود واجد شرایط شوید؟ عالی به نظر می رسد، اما شما همچنان شنیده اید که تحصیلات در آن سطح واقعا گران است. آیا این دلیل واقعی برای تسلیم شدن است یا فقط بهانه است؟ سعی کنید قبل از رسیدن به موانع موجود در مورد راه حل های فعال ، به طور آگاهانه تحقیق کنید تا بهانه هایی را که ممکن است در نهایت مغز شما برای جلوگیری از سخت کوشی ایجاد کنند را از بین ببرید. دوباره به مثال قبل توجه کنید؛ چرا دقیقا در مورد هزینه دوره ایده آل خود تحقیق نمی کنید و سپس برای وام و کمک هزینه های موجود اقدام نمی کنید؟ خواهید فهمید که تقریباً برای هر دوره دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد وام دانشجویان خصوصی در دسترس است.

گوش نکردن به افکار منفی

 

درباره آرزوهای خود صحبت کنید

خود را با دوستان مثبت و فعال محاصره کنید که در واقع در مورد رویکردهای دنیای واقعی که می توانید برای رسیدن به اهدافی که می‌خواهید  برسید با شما درگیر شوند. حتی برخی افراد ممکن است مایل به صرف وقت و انرژی بیشتری برای کمک به شما باشند و این به نوبه خود به شما کمک می کند تا باور کنید که اهداف شما ارزشمند هستند. به علاوه ، هیچ کس نمی خواهد دوستان خود را ناامید کند.

 

برای پاداش دادن به خود برنامه ریزی کنید

به این فکر کنید که چه چیزهایی شما را برای رسیدن به هدفی خاص تحریک می‌کند. ما در مورد بلند شدن و لباس پوشیدن خود صحبت نمی کنیم؛ اگرچه ممکن است روزهایی وجود داشته باشد که حتی این موضوع هم یک چالش به نظر برسد، اما بیشتر در مورد مهمترین نقاط عطفی که باید به آن برسید تمرکز کنید. به خود قول دهید و به آنها وفا کنید. آیا با رسیدن به وزن مشخصی، لباس جدید و زیبایی خریداری خواهید کرد؟ اگر نمره خاصی کسب کردید به تعطیلاتی می‌روید؟ بعد از اتمام برنامه کاری خود ، یک وعده غذایی خوشمزه برای خود تهیه کنید؟ در مورد نقاط عطف خود تصمیم بگیرید و برنامه ریزی کنید که پس از انجام هر یک از آنها هیجان زده شوید. این کار باعث می شود که کار سخت بسیار ارزشمندتر باشد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.