چرا باید عذرخواهی کردن را کنار بگذاریم؟ | مل رابینز

عذرخواهی کردن - اشتباه کردن

در این ویدیو مل رابینز در مورد اینکه عادت عذرخواهی کردن چه تاثیراتی بر روی شما می‌گذارد صحبت می‌کند. همچنین او راه‌هایی را برای شکستن این عادت بد به شما آموزش می‌دهد. این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و تماشا کنید.

اکثریت افراد عادت بد عذرخواهی کردن برای چیزهایی که اصلا مهم نیستند را دارند. این عادت حتی در افراد موفق هم دیده می‌شود. وقتی شما عذرخواهی می‌کنید، این کلمه قدرت شما را از بین می‌برد و شما را در جایگاه پایینی قرار می‌دهد.

چطور عادت عذرخواهی کردن را از بین ببریم؟

مل رابینز پیشنهاد می‌دهد به جای اینکه با عذرخواهی کردن توجه را به سمت خود معطوف کنید، با یک تشکر دیگران را مرکز توجه قرار دهید. فرض کنید برای یک جلسه کاری یا یک قرار ملاقات دیر کرده‌اید. وقتی در را باز می‌کنید و وارد می‌شوید می‌گویید: “ببخشید که دیر کرده‌ام!“. اینجاست که شما باید جلوی خود را بگیرید. بهتر است قبل از هر چیزی از 5 تا یک بشمارید. این کار قشر پیش پیشانی را فعال می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا رفتار خود را تغییر دهید. سپس تشکر کردن را جایگزین عذرخواهی کردن بکنید. “ممنون که منتظر من بودید“.

شما نیازی ندارید که چیزی را توضیح دهید. نیازی نیست که این موضوع را ادامه دهید. از آنها بابت منتظر ماندن ، گوش دادن و اجازه دادن به شما برای بیان نظر خود تشکر کنید. از این به بعد تصمیم بگیرید وقتی به کسی برخورد کردید، به جای اینکه معذرت خواهی کنید جلوی خود را بگیرید و سپس از 5 تا 1 بشمارید و آن معذرت خواهی را با سوال “مشکلی برایتان پیش نیامد؟” عوض کنید.

تشکر کردن

تمرکز را از روی خود بردارید بر روی دیگران معطوف کنید. عبارت‌های “معذرت می‌خوام” و “فکر کنم…” و یا مکث کردن میان جملات بیانگر وجود تزلزل ، ضعف و ناامنی در شما هستند. با گفتن اینها شما خود را در جایگاهی پایین‌تر از تمام افراد داخل جلسه یا فردی که با او برخورد داشتید قرار می‌دهید. در واقع شما دارید این پیام را منتقل می‌کنید که احساس بدی نسبت به خودتان دارید. انگار که کار اشتباهی انجام داده‌اید.

نتیجه گیری

این راهی است که خود را نه تنها در زبان خود، بلکه در حضور خود در دنیا قدرتمندتر و قاطع‌تر نمایش دهید. البته این را هم بگوییم اگر کار اشتباهی کرده باشید که نیازمند عذرخواهی کردن است، این کار را انجام دهید. اما اگر این عادت را دارید که برای چیزهایی که نیازی به عذرخواهی کردن ندارند این کار را انجام می‌دهید از همین الان تصمیم بگیرید و این عادت بد را بشکنید.

پیشنهاد می‎کنیم بعد از دیدن این ویدیو، مابقی ویدیوهای مل رابینز را تماشا کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.