اهمیت خندیدن به خودتان! | جک کنفیلد

خندیدن

خندیدن به خود یکی از مهمترین مهارت هایی است که باید در زندگی خود پرورش دهید. مهارتی که اکثریت مردم تلاشی برای پیشرفت آن نمی‌کنند. حتما از خودتان خواهید پرسید که چرا خندیدن به خود اینقدر اهمیت دارد؟

به این دلیل که ما انسان هستیم و در اکثر مواقع خود را شرمنده می‌کنیم و این اجتناب ناپذیر است. اما اشتباهات بیانگر شما نیستند، بلکه واکنش شما به اشتباهات مهم است. اگر شما با خنده به این مسائل واکنش نشان دهید، به جای ناراحتی و خود کم بینی، به شما کمک می‌کند که به جنبه مثبت آن نگاه کنید و اشتباهاتتان را خیلی جدی نگیرید و بسیار سریعتر خود را ریکاوری کنید.

مثلا فرض کنید در محل کار خود اشتباهی انجام دادید. در آن زمان حتما راه‌های دیگری را برای واکنش دادن انتخاب می‌کنید. مثلا طوری وانمود می‌کنید که انگار اتفاقی نیفتاده است، هرچند که همه می‌دانند این اتفاق افتاده است. یا خودخوری می‌کنید و تا چند روز در محل کار خود آفتابی نمی‌شوید. شاید آن را رد کنید و شخص دیگری را به خاطر آن سرزنش کنید. اما هیچ کدام از این واکنش‌ها حس بهتری به شما نمی‌دهد.

در مقابل اگر اشتباه خود را بپذیرید و نشان دهید که طنز ماجرا را می‌بینید، مردم بیشتر شما را به خاطر توانایی‌ها و پاکی وجودتان تحسین می‌کنند و به جای خندیدن به شما ، همراه شما می‌خندند.

خندیدن به خود چیزی است که اکثریت مردم نمی‌دانند چطور انجام دهند. اگر زندگی بهتری برای خود می‌خواهید مطمئن باشید که با یاد گرفتن این مهارت آن را بدست خواهید آورد. در این ویدیو جک کنفیلد فواید خندیدن را برایتان شرح می‌دهد و به شما یاد می‌دهد که چطور به خودتان بخندید و از اشتباهات خود لذت ببرید. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود و تماشا کنید.


بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم مابقی ویدیوهای جک کنفیلد را تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.