4 تکنیک ذهنی برای بهبود مدیریت زمان | برایان تریسی

مدیریت زمان در زندگی افرادی که می‌خواهند در زمینه موفقیت و توسعه فردی رشد پیدا کنند تاثیر بسیار زیادی دارد. در این ویدیو برایان تریسی در مورد فواید مدیریت زمان و نحوه ایجاد آن در شما صحبت می‌کند. وی 4 تکنیک قدرتمند برای بهبود مدیریت زمان به شما معرفی می‌کند که تاثیر بسیار زیادی در اینباره دارد. این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و آن را تماشا کنید.

اعمال مربوط به مدیریت زمان اختیاری هستند. شما انتخاب می‌کنید یا پربازده باشید یا بی نظم. انتخاب می‌کنید یا بر روی وظایف ارزشمندتر خود متمرکز شوید یا زمان خود را صرف فعالیت هایی که ارزش کمی برای زندگی شما به ارمغان می‌آورند کنید. انتخاب می‌کنید یا مثبت نگر باشید یا منفی نگر باشید. همیشه این اختیار را دارید تا کیفیت زندگی خود را انتخاب کنید. انتخاب بزرگترین نیروی انسان است و این را بدانید که افراد موفق انتخاب کرده‌اند که موفق باشند.

مدیریت زمان

برای شروع مدیریت زمان باید بر برنامه نویسی گذشته ذهن خود غلبه کنید و موانع ذهنی را حذف کنید. باید به صورت صریح و روشن تصمیم بگیرید در روشی که از زمان خود استفاده می‌کنید ممتاز شوید. همه چیز دقیقا از اینجا شروع می‌شود. باید همین حالا تصمیم بگیرید که در مدیریت زمان متخصص خواهید شد تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید. این مهمترین کاری است که باید انجام دهید.

هدف شما باید این باشد که به نحوی زمان خود را به خوبی مدیریت کنید که سرمشق دیگران باشید و آنها از شما به عنوان الگویی برای عادات کاری خود استفاده کنند. 4 نکته برای مدیریت زمان وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید تا خود را برای عملکرد در بالاترین حد برنامه ریزی کنید و زندگی خود را بهبود ببخشید. پس با ادامه مطلب همراه سایت رو به بالا باشید.

1. بهره بردن از نیروی تلقین های مثبت

مثبت نگری کیفیت زندگی شما را تغییر خواهد داد و اولین راه برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه در جهت مدیریت زمان در شماست که حرف زدن با خود به صورت مثبت یا استفاده از تلقین های مثبت نامیده می‌شود. این‌ها فرمان هایی هستند که شما از ضمیر هوشیار به ضمیر ناخودآگاه خود می‌فرستید.

تلقین های مثبت عباراتی هستند که یا بلند به زبان می‌آورید یا به خود می‌گویید. گفتن آن با احساس و ذوق و شوق، این کلمات را به عنوان فرمان های اجرایی جدید به ضمیر ناخودآگاه شما منتقل می‌کند. با تکرار کردن تلقین های مثبت به خود به صورت مکرر شروع کنید. مثلا “من در مدیریت زمان فوق العاده هستم” یا “من زمانم را به خوبی مدیریت می‌کنم” یا “من از زمانم به خوبی استفاده می‌کنم“.

هر فرمان و تلقین مثبت که با ماهیت ایمان، پذیرفتگی و باور مکررا تکرار شده باشد، سرانجام به عنوان یک فرمان توسط ضمیر ناخودآگاه شما پذیرفته خواهد شد و شما با آن فرمان به صورت سازگار و یکنواخت شروع به زندگی کردن می‌کنید.

وقتی تلقین های مثبت را پشت سر هم تکرار می‌کنید، سرانجام توسط ضمیر ناخودآگاه شما پذیرفته می‌شوند. سپس درخواهید یافت که رفتارهایی که بروز می‌دهید شروع به بازتاب کردن برنامه ریزی درونی شما می‌کنند تا تعادل کار و زندگی و کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید. بنابراین یکی از بزرگترین معجزه‌های روانشناسی موفقیت این است که شما به چیزی که مکررا با خود تکرار می‌کنید تبدیل می‌شوید.

2. برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه از طریق تجسم کردن

تصاویر ذهنی بلافاصله ضمیر ناخودآگاه شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در روانشناسی خودشناسی، فردی که از طریق تلقین های مثبت تجسم می‌کنید همان فردی است که خواهید بود. شروع کنید خودتان را به صورت سازمان یافته شده، پر بازده و موثر در مدیریت زمان ببینید. خاطرات و تصاویری از خود در بالاترین سطح کارکرد خود را به خاطر آورید و بازسازی کنید. به زمانی فکر کنید که به صورت پر بازده و موثر کار می‌کردید و حجم زیادی کار انجام می‌دادید. این تصویر از خود را پشت سر هم در صفحه ذهن خود به نمایش بگذارید تا وقتی که به عنوان اصلیت جدید شما پذیرفته شود. این تمرین برای بهبود مدیریت زمان در شما بسیار موثر است.

تجسم کردن

3. زمانی رادر آرامش اختصاص دهید و بهترین سناریو را برای خودتان تجسم کنید

ابتدا در یک مکان بی صدا که کاملا تنها در سکوت هستید بنشینید یا دراز بکشید. از طریق تلقین های مثبت خود را در حال طی کردن یک تجربه مهم پیش رو تصور کنید. مانند یک جلسه یا سخنرانی یا گفت و گو یا حتی یک قرار ملاقات که تعادل کار و زندگی و کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد. همانطور که کاملا آرام نشسته اید یا دراز کشیده اید تصویری از رویداد آتی خلق کنید و آن را در حال رخ دادن به صورت بی نقص از هر جنبه ای تصور کنید. خود را آرام، مثبت، خرسند و کاملا با در درست داشتن کنترل تصور کنید. فرد مقابل را در حال انجام دادن کارها و گفتن حرف هایی که در صورت بی نقص بودن موقعیت دقیقا مطابق میل شماست تصور کنید.

4. تصور کنید همین الان مدیریت زمان عالی دارید

تصور کنید که برای نقشی در یک فیلم یا نمایش انتخاب شده اید و باید نقش فردی که در هر جنبه ای به شدت سازمان یافته است را بازی کنید. همانطور که روز خود می‌گذرانید تصور کنید بازیگری هستید که این نقش را بازی می‌کند و از قبل در مدیریت زمان مهارت خوبی دارد. جوری رفتار کنید که انگار از قبل از زمان خود به صورت خوب و موثر استفاده می‌کردید. تظاهر کنید که در بازده شخصی و مدیریت زمان متخصص هستید. وقتی تظاهر کنید در مدیریت زمان فوق العاده هستید. در نهایت عملی که تحت کنترل مستقیم شماست طرز فکر و باور یک فرد پر بازده را در ضمیر ناخودآگاه شما پرورش می‌دهد.

مطمئن باشید با انجام این چهار تکنیک ، مدیریت زمان در شما به خوبی ایجاد می‌شود و مسیر موفقیت در کار و موفقیت در زندگی برای شما بسیار کوتاه تر می‌شود. مهم این است که تصمیم بگیرید و شروع کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه از سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.