بهترین روش برای سرمایه گذاری بر روی خودتان چیست و چرا اهمیت بالایی دارد؟

سرمایه گذاری بر روی خود به چه معناست و چگونه می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد

سرمایه گذاری در خود به معنای صرف وقت و هزینه برای پیشرفت در سطوح مختلف جسمی ، روحی ، عاطفی و مالی است. دلیل اصلی سرمایه گذاری بر روی خودمان این است که تنها با سرمایه گذاری 100٪ بازپرداخت دریافت کنید. مهم نیست که چه اتفاقی برای بازار ، شغل یا وضعیت جهانی می افتد. وقتی سالم ، خردمند و باهوش باشید، همواره در جامعه شرایط خوبی خواهید داشت.

بهترین راه برای موفقیت ، ترک زندگی فعلی ، دستیابی به استقلال مالی ، اولویت قرار دادن سرمایه گذاری در رشد شغلی و شخصی است. کیفیت زندگی امروز و آینده شما مستقیما به تلاش شما برای سرمایه گذاری بر روی خودتان بستگی دارد. بنابراین برای داشتن زندگی بهتر در زمینه تحصیلات ، سلامتی و مهارت های خود، حتما بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. مدرسان بزرگی همچون برایان تریسی در مورد این موضوعات بحث های زیادی کرده اند. در ادامه ما 21 روش برای سرمایه گذاری بر روی خودتان معرفی می‌کنیم.

 

21 روش عالی برای سرمایه گذاری بر روی خودتان

 

1. مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید

این موضوع یک چیز بسیار مهم است که درک درست آن زندگی شما را تقویت می کند. بگذارید این را تکرار کنم: مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید. این زندگی شماست و تمام آنچه که با زندگی خود دارید یا انجام می دهید کاملاً به عهده شماست. نه والدین ، ​​معلمان ، رئیس و حتی شریک زندگی. شما شخصی هستید که درباره زندگی خود تصمیم می گیرید.

این بدان معنی نیست که شما می توانید هر کاری که می خواهید انجام دهید و نظرات دیگران را در نظر نگیرید یا عواقب آن را فراموش کنید. این صرفا به این معنی است که هر آنچه اکنون در زندگی دارید و در هر موقعیتی که الان قرار دارید، 99 درصد نتیجه تصمیمات و کارهای شماست.

خبر خوب این است که این موضوع کاملا در اختیار شماست که تمام اینها را در جهت مثبت بهتر تغییر دهید. بنابراین ، دست از سرزنش پدر و مادر ، اقتصاد یا رئیس خود بردارید. لطفا مسئولیت زندگی خود را به دست گرفته و آن را به بهترین زندگی ممکن تبدیل کنید.

 

2. هدفگذاری به روش S.M.A.R.T

بدون اهداف مشخص ، سفر زندگی یک سردرگمی بی نتیجه است. بنابراین ، کمی وقت بگذارید و به چیزهایی که دوست دارید داشته باشید یا برای رسیدن به آنها فکر کنید، اهداف تعیین کنید و اقدام کنید.

هدف گذاری به روش S.M.A.R.T به شما کمک می‌کند که به اهداف خود سریع تر و بهتر برسید. این روش مخفف کلمات خاص ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، واقع گرایانه و محدود به زمان است. برای اطمینان از رسیدن به اهداف خود سعی کنید اهدافی را تعیین کنید که همه موارد فوق را دارا باشد.

هدفگذاری SMART | سرمایه گذاری بر روی خود

 

3. یاد بگیرید چگونه پول کار می‌کند

مطالعه کتاب های استقلال مالی ، وبلاگ ها و گوش دادن به پادکست ها بسیار مفید است. اصول چگونگی کسب درآمد ، پس انداز و رشد درآمد را یاد بگیرید. شغل شما مهم نیست. دانستن اینکه پول چگونه کار می کند به شما کمک می کند تا درآمد خود را افزایش دهید. به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنید و زندگی بهتری داشته باشید. کتاب های پیشنهادی ما در مورد استقلال مالی که نگرش به پول را کاملا تغییر داده و دید کاملا جدیدی در مورد پول ارائه می دهد:

 

4. مراقب سلامت فیزیکی خود باشید

ورزش کنید ، محصولات سالم بخورید ، مقدار زیادی آب بنوشید و عادت های سالم را در سبک زندگی خود بگنجانید. به اندازه کافی بخوابید ، سعی کنید استرس را کاهش دهید یا یاد بگیرید که چگونه آن را کنترل کنید. به هر حال ، اگر به خودتان توجه نکنید نمی توانید به هر هدفی برسید یا از زندگی لذت ببرید. بنابراین برای داشتن یک زندگی طولانی و شاد هر کار مفیدی که لازم است انجام دهید.

 

5. مراقب سلامتی عاطفی خود باشید

من به این باور دارم که همه حداقل یک بار در طول زندگی باید با یک فیزیولوژیست صحبت کنند. وحشت‌زدگی (Panic attack) ، روابط سمی ، خلق و خوی ضعیف ، استرس و … انرژی با ارزش ما را از بین می برد و وقت ما را می‌بلعد و مانع از این می شود که بهترین زندگی را داشته باشید. بهبود این مشکلات حداقل ذهنیت شما را پاک می کند و به شما کمک می کند تا به جای لاف زدن در مورد مشکلاتی که دارید، بر روی فرصت هایی که زندگی به شما می دهد تمرکز کنید.

 

6. به طور مداوم مهارت های حرفه ای خود را بهبود ببخشید

یکی از محبوب ترین منابع درآمد مردم ، شغل روزانه آنها است. وقتی دائما مهارت های خود را ارتقا می دهیم ، به یک فرد حرفه ای تر تبدیل می شویم که می تواند با افزایش حقوق در مدت زمان کوتاهی شغلی ایجاد کنیم یا شغل بهتری پیدا کنیم که دستمزد خوبی داشته باشد.

 

7. چیزهای جدیدی یاد بگیرید

یک سرمایه گذار خردمند درآمد خود را متنوع می کند. بنابراین با به دست آوردن مهارت های جدید، ذهن خود را به اهدافتان مشغول کنید. تفکر خلاقانه بسازید و سعی کنید راه های درآمد زایی جدید یاد بگیرید.

 

8. عاقلانه خرج کنید

هزینه های خود را حسابرسی کنید و نگرش خود را نسبت به هزینه ها تغییر دهید. برای چیزهایی که کاملاً نیازی ندارید یا توانایی پرداخت آنها را ندارید ، هزینه نکنید. اما برای چیزهایی که ارزشمند هستند و شما را به موفقیت های بزرگتری می‌رسانند به راحتی هزینه کنید.

 

9. حساب های سرمایه گذاری باز

فقط اجازه ندهید پول در پس انداز حساب بانکی باقی بماند. پول باید کار کند. سرمایه گذاری اندک در حسابهای سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های ممکن برای کار کردن پول برای شماست.

 

10. یک مربی کسب و کار پیدا کنید

یکی از عاقلانه ترین سرمایه گذاری ها برای خود می تواند استخدام مربی کسب و کار باشد که به شما کمک می کند رشد شغلی و شخصی خود را تسریع کنید. در وبسایت رو به بالا ویدیوهای آموزشی بهترین مربیان کسب و کار و بهبود فردی با ترجمه وجود دارد که با عضویت در اشتراک ویژه سایت می‌توانید آن را دریافت کنید.

مربی کسب و کار | سرمایه گذاری بر روی خود

 

11. با دوستان و خانواده خود در تماس باشید

برای ایجاد و حفظ روابط خود، سرمایه گذاری کنید. می‌گویند یکی از بزرگترین پشیمانی هایی که مردم در حال مرگ دارند این است که با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار نکردند. شاید الان آن را درک نکنید، اما روابط قسمت بسیار مهمی از زندگی ماست و می تواند آن را به یک تجربه وحشتناک تبدیل کند یا یک تجربه شاد.

 

12. خانه یا فضای شخصی خود را مرتب کنید

با ایجاد یک مکان بهتر در اطراف خود، بر روی خود سرمایه گذاری کنید! مکانی که به شما در آرامش ، لذت بردن و ایجاد فضای مثبت برای رشد شخصی کمک خواهد کرد. یک تغییر کوچک در اتاق کار و یا حذف لوازم الکتریکی که تمرکز شما را بهم میزند، می‌تواند بازدهی شما را بسیار بالا ببرد.

 

13. از گناه خلاص شوید

از هر گناهی که دارید و شما را عذاب می‌دهد عبور کنید. این یک احساس مخرب است. اگر می خواهید به خاطر چیزی از شخصی عذرخواهی کنید ، این کار را انجام دهید. اگر انجام آن به صورت شخصی غیرممکن است، چشمان خود را ببندید، طلب بخشش کنید و آن را رها کنید. آنچه بسیار مهم است این است که خود را ببخشید. گاهی اوقات اهداف بسیار بالایی را تعیین می کنیم یا اشتباهات ساده ای مرتکب می شویم. به جای تفکر بیش از حد در تجربیات گذشته و سرزنش خود، باید به آنها به عنوان درس عبرت نگاه کنیم، سپس نتیجه بگیریم و به مسیر خود ادامه دهیم.

 

14. ایجاد احساسات مثبت

از روابط سمی ، عادت های ناسالم ، چیزهایی که دوست ندارید و هنوز در زندگی خود دارید خلاص شوید. ماندن در سمت مثبت و به حداقل رساندن افکار منفی، زندگی شما را به شدت بهبود می بخشد و آن را بهتر می کند.

 

15. یاد بگیرید که “نه” بگویید!

نه گفتن اشکالی ندارد. کمی وقت بگذارید تا این فکر را در ذهن خود پرورش دهید. این موضوع کاملا عقلانی است که مواردی را که برای شما شادی آور نیستند را رد کنید. اما برعکس آن باعث اتلاف وقت، انرژی و منابع شما می شود. این دلیل خوبی برای گفتن “نه” به کارهایی است که دوست ندارید یا نمی خواهید انجام دهید.

 

16. “بله” گفتن را یاد بگیرید!

این جمله زیبا را در یاد داشته باشید: “اکنون چه چالشی پیش روی ما وجود دارد؟”. در مقابل امکانات جدید، تجربیات جدید، روابط جدید و عادات جدید ذهنی باز داشته باشید. این نوع سرمایه گذاری ها زندگی شما را از بسیاری جهات و گزینه ها که ممکن است از دست ندهید و یا هرگز نخواهید داشت، غنی می کنند.

 

17. سفر کنید

همانطور که سنت آگوستین گفت: “جهان کتاب است و کسانی که سفر نمی کنند فقط یک صفحه می خوانند”.

از نظر فروتن من هیچ چیز به اندازه مسافرت ، دیدن مکان های جدید و ماجراجویی به شما الهام نمی دهد. به همین دلیل ، در خود سرمایه گذاری کنید تا جهان را در بهترین حالت کشف کنید تا به خانه برگردید و زندگی بهتری برای خود ایجاد کنید.

سفر کردن | سرمایه گذاری بر روی خود

 

18. بیاموزید که چگونه منتقدان را درک کنید

انتقاد باید به تغییر نگرش شما نسبت به انتقاد کمک کند. فقط به انتقادی که می گیرید به عنوان یک مرور آن موضوع فکر کنید. گاهی اوقات انتقاد دقیق است و ما ممکن است گوش دهیم ، پیشرفت کنیم و کار بهتری انجام دهیم. گاهی اوقات بی ربط است ، بنابراین نیازی به توجه نیست. کمی وقت بگذارید و یاد بگیرید چگونه با انتقاد کنار بیایید و اجازه ندهید مردم شما را ناراحت کنند.

 

19. فقط اهداف واقعی خود را دنبال کنید

تفاوت بین خواسته های واقعی خود و هدف دیگران را بیاموزید. منتظر تأیید دیگران نباشید. دلیل اینکه شما روی خود سرمایه گذاری می کنید این است که شما می خواهید فرد بهتری باشید نه اینکه این کار را انجام دهید تا کسی خوشحال شود.

به اهداف خود برسید ، زندگی خود را دنبال کنید ، نه اهداف و زندگی دیگران.

برخی فکر می کنند داشتن یک ماشین خوب ، یا یک خانه بزرگ یا لباس های فانتزی ، معتبر است. ممکن است درست باشد ، اما ممکن است مواردی باشد که نیازی به آن ندارید. من می دانم که بهتر است پولم را برای یک سفر به اروپا خرج کنم تا یک ماشین جدید. یا یک دوره آنلاین جدید بخرید تا اینکه یک تلویزیون بزرگ بخرید.

علاوه بر این ، در هر دو نمونه ، هزینه ماشین و تلویزیون چندین برابر بیشتر از هزینه سفر به اروپا است ، حتی در مورد دوره های آنلاین صحبت نمی شود. شما می توانید چندین سفر به دور دنیا داشته باشید و یک ماشین قدیمی اما هنوز هم در حال رانندگی داشته باشید ، نسبت به سوار شدن بر اتومبیل لوکس و نداشتن پول برای سفر.

اما باز هم ، اینها آرزوها و اهداف من است. شاید آرزوی واقعی شما داشتن یک ماشین خنک باشد و مسافرت برای شما جالب نباشد. این کاملا خوب است! فقط مطمئن شوید که این خواسته واقعی شماست ، هدف را تعیین کنید و آن را دنبال کنید.

 

20. به خودتان جایزه بدهید

نیازی نیست که والدینتان به شما بگویند: “آفرین!”، یا دوستی شانه شما را بزند تا برای موفقیت خودتان به شما پاداش دهد. شما می توانید تمام عشق و محبت و شناختی را که لازم دارید به خود ببخشید.

بنابراین، اهداف S.M.A.R.T تعیین کنید و به یاد داشته باشید که با موفقیت در هر کدام به خود پاداش دهید. این به شما انگیزه و اشتیاق می دهد تا ادامه دهید، به اهداف خود برسید و زندگی را که شایسته آن هستید برای خود ایجاد کنید.

این یکی از نکاتی است که به ما کمک می کند تا مثمر ثمر بمانم. من خودم را ترغیب می کنم که کاری انجام دهم و جایزه ای برای آن تعیین می‌کنم و بعد از رسیدن به آن هدف به خودم جایزه می‌دهم.

 

گفتار آخر درباره سرمایه گذاری بر روی خودتان

برای داشتن یک زندگی کامل ، مهم است که هر روز به آن توجه شود. برای داشتن وضعیت مالی بهتر ، سلامتی بهتر و فرصت های بهتر در مقایسه با آنچه که امروز دارید ، بر روی خود سرمایه گذاری کنید.

اگر هنوز احساس ناامیدی می‌کنید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید ، با خواندن این دو کتاب پدر پولدار نوشته رابرت کیوساکی و ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج اس کلاسون و عضویت در اشتراک ویژه سایت رو به بالا و دریافت بهترین ویدیوهای آموزشی شروع کنید. این یک سرمایه گذاری اندک برای موفقیت خودتان است، اما شما را در مسیر درستی به سمت اهداف آینده قرار می دهد.

منبع callitadventure

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.