آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ | جک کنفیلد

قانون جذب از معروف ترین قوانینی است که در حوزه موفقیت و توسعه فردی وجود دارد. همه ما با این قانون آشنایی داریم و فیلم راز را به احتمال زیاد دیده‌ایم. اگر می‌خواهید وارد مسیر موفقیت شوید، قانون جذب از اصلی ترین چیزهایی است که باید در مورد آن یاد بگیرید و آن را فعال کنید.

عده زیادی از جک کنفیلد پرسیده‌اند که آیا این قانون جذب حقیقت دارد یا نه. در این ویدیو جک کنفیلد در مورد همین موضوع صحبت می‌کند و پاسخ خود را در این باره می‌دهد. اگر شما هم به وجود قانون جذب شک دارید پیشنهاد می‌کنیم که این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و آن را ببینید.


آیا قانون جذب حقیقت دارد؟ متن ویدیو

سلام، من «جک کنفیلد» هستم و اگر با کارهای من آشنایی دارید می‌دانید که من اعتقاد زیادی به قانون جذب دارم. من حتی در فیلم و کتاب موفق راز نقش داشتم که به طور گسترده ای قانون جذب را به دنیا معرفی کرد. همچنین تعدادی کتاب در این مورد نوشته ام و قانون جذب در اصول موفقیت و باقی برنامه های دیگری که ایجاد کرده ام به طور برجسته حضور دارد.

ولی در طی سال ها شنیده ام که افراد زیادی می‌پرسند: آیا قانون جذب حقیقت دارد؟

بنابراین امروز می‌خواهم شخصا به این سوال پاسخ دهم.

قانون جذب بیان می‌کند که جهان به هر ارتعاشی که ارائه می‌دهید، با بازگرداندن مقدار بیشتری از آن به شما پاسخ می‌دهد. اهمیتی نمی‌دهد که آیا برای شما خوب است یا نه.فقط به ارتعاش شما پاسخ می‌دهد. خواه عشق، لذت، وفور و کامیابی باشد، خواه ترس، اضطراب، رنجش و خشم.

ابتدا، من می‌دانم که حقیقت دارد زیرا من از آن برای کسب کردن و در بیشتر موارد فراتر از تمام اهدافی که تعیین کردم، استفاده کرده‌ام. دستیابی به موفقیت بزرگ با سری پر فروش سوپ جوجه برای تقویت روح، ایجاد شبکه اقتصادی چند میلیون دلاری ، یک خانه زیبا، روابط رضایت بخش، سفرهای رویایی در سراسر جهان و یک شرکت موفق

دوم، همچنین دیده ام که فارغ التحصیلان برنامه آموزشی من با موفقیت بزرگ از آن استفاده کرده اند. Cindy Evelyn به ذهنم می آید که در یکی از آموزش های من بود و تصمیم گرفته بود که یک نمایش تلویزیونی داشته باشد، مجری آن نمایش باشد و من را به عنوان مهمان داشته باشد. در آن زمان او یک کارگزار وام مسکن بود و خیلی دور تر از چیزی بود که امکان پذیر باشد. او در حقیقت آن هدف را کسب کرد و من سر از یک نمایش تلویزیونی که او مجری بود درآوردم. البته زیاد بعد از مجری شدن او هم نگذشته بود.

Miriam Laundry به ذهنم می‌آید. او می‌خواست که در کتاب گینس برای کتاب کودکانی که نوشته بود، رکورد داشته باشد. و او به آن دست یافت. کار آسانی نیست که یک رکورد در کتاب گینس داشته باشید.

Heather Walker شخصی بود که چندین آسیب دیدگی مغزی داشت. به او گفته شد بود که او احتمالا دیگر به صورت طبیعی راه نخواهد رفت. او فیلم راز را دید و شروع به اعمال کردن آن کرد. او کتاب اصول موفقیت من را خرید و شروع به خواندن فصل‌های تجسم کردن و تصدیق کردن کرد و خودش را در روز عروسی خود در حال قدم زدن در ساحل مجسم کرد. در حالی که به او گفته بودند دیگر به صورت طبیعی راه نخواهد رفت. این حقیقت که نام او Heather Walker است را دوست دارم (Walker = قدم زننده) . انگار راز جهان با او شوخی می‌کرد. ولی او حقیقتا از تجسم کردن استفاده کرد تا 100 درصد کامل درمان پیدا کند.

Patti Aubrey که اکثر شما می‌دانید رئیس سرمایه گذاری سوپ جوجه برای روح (نام شرکت) است و حالا در گروه آموزشی کنفیلد فعالیت می‌کند. او داستانی داشت که به یک سفر رفته و داشت یک ویلا در ساحل هتل هاوایی را تجسم می‌کرد. ولی وقتی او به آنجا رسید هیچ ویلایی وجود نداشت. یک اتاق بود که آشپزخانه‌ای نداشت، آنها حتی یک یخچال برای مینی بار نداشتند. و این قرار بود بزرگترین تعطیلات زندگی‌اش باشد و او این را مجسم کرده بود و چون آن را تجسم کرده بود و کاملا آن را باور داشت، به او این شهامت که در حالت عادی این کار را نمی‌کرد را داد که به پایین برود و درخواست ارتقا کند که به شدت گران تر از آن اتاقی که داشت بود و در حقیقت آن را به دست آورد.

در زندگی خودم به خاطر دارم Patti عاشق هاوایی شد و در نهایت یک خانه در هاوایی ساخت. 10500 متر مربع خانه به ارزش 12 میلیون دلار و با رهن گرانی که برای وام ساختمانی پرداخت میکردند دچار مشکل شد.25000 دلار در ماه

از من دعوت کرد که مالک مشترک آن خانه باشم و چیزی که شگفت انگیز است این است که من تماشای غروب خورشید در هاوایی در Kaanapali Bay  را تجسم و تصدیق می‌کردم. حتی آن را به عنوان یک هدف نمی‌خواستم، فقط یک بار آن را در یک سمینار اضافه کردم. زیرا به یک تصدیق دیگر احتیاج داشتم تا یک مثال بزنم که تصدیق ها چگونه کار می‌کنند. برای ماه ها تقریبا هر روز داشتم این را در جایی در دنیا آموزش می‌دادم و به یکباره به این دلیل که وارد قضیه آن خانه شدم.

در ایوان نشسته در هاوایی و به غروب نگاه می‌کردم. خدای من، من واقعا این را با انجام دادن فرآیندی که قانون جذب را فعال می‌کند به دست آوردم. و به خاطر قانون جذب من در اتاقی در یک خانه ی 12 میلیون دلاری نشسته‌ام.

بنابراین خواه شما آگاهانه قصد به انجام دادن آن را داشته باشید یا خیر، عمل می‌کند. پس این خیلی خیلی قدرتمند و مهم است که شما بر تجسم کردن و رفتار کردن طوری که انگار وجود دارد تمرکز کنید و به روشی رفتار کنید که تمام چیزهایی که در زندگی خود می‌خواهید، اتفاق خواهند افتاد.

قانون جذب به ارتعاش شما پاسخ می‌دهد. اگر در حال لذت بردن نیستید، اگر در حالت وفور و کامیابی نیستید، با تمرکز کردن بر چیزهایی که دارید به جای تمرکز کردن بر چیزهایی که ندارید که شما را در حالت فقدان قرار می‌دهد.

اگر شما بر عصبانی بودن و احساس این که می‌خواهید اتفاقی به وقوع بپیوندد ولی به اندازه ی کافی سریع نیست و بر نداشتن آن و تاخیر آن تمرکز می‌کنید. بنابراین اتفاقی که می افتد این است که تاخیر بیشتر و عصبانیت بیشتر نصیب شما می‌شود.

پس تمرکز کنید بر چیزی که دارید که باعث می‌شود احساس قدرشناسی کنید، باعث می‌شود احساس قدردانی کنید.

Joe Vitality یک داستان فوق العاده تعریف می‌کند درباره فقیر بودن و زدندگی کردن در آپارتمانی که احتمالا برای آن 70 دلار در ماه پرداخت می‌کرد و حتما در فیلم‌ها دیده‌اید که یک چراغ از سقف آویزان است و یک میز فلزی آشپرخانه وجود دارد، صندلی‌های پلاستیکی، تشک کف زمین یک یخچال خالی، این زندگی او بود (توضیح خانه).

او آنجا نشسته است و تمام چیزی که دارد یک خودکار، در حقیقت یک مداد و یک برگ کاغذ است، یک کتاب از کتابخانه گرفته بود زیرا پول تهیه کردن کتاب نداشت. او درباره قانون جذب مطالعه می‌کرد که در کتاب نوشته بود چیزهایی که بابت آن قدردان هستید را یادداشت کنید.

او گفت من چه چیزی دارم که بابتش قدردان باشم؟ من در این آپارتمان مزخرف هستم و یک مداد و کاغذ دارم. او گفت من تامل کردم و گفتم خب اگر بتوانم قدردان باشم برای چه چیزی خواهد بود. خب من یک برگ کاغذ دارم، می‌توانم اهدافم را یادداشت کنم. یک پاک کن دارم، می‌توانم باورهای محدود کننده خود را پاک کنم. من زندگی می‌کنم، من لباس دارم. من در کشوری هستم که امنیت دارم، من آب لوله کشی دارم.

او شروع به نوشتن تمام چیزهایی که می‌خواست کرد و در پایان روز لیستی از اهدافی که می‌خواست داشت و ظرف یک سالدیگر در آن آپارتمان نبود، او در یک مکان فوق العاده بود، پول کسب می‌کرد. کتاب می‌نوشت، همه چیز تغییر کرده بود.زیرا او به انتهای خط رسیده بود و گفت خب حتی در انتهای خط من چیزهایی دارم که قدردان آنها باشم.

قدردانی

اگر در یخچال خود غذا دارید، اگر برق دارید، اگر آب سالم دارید، از نصف مردم دنیا وضعیت بهتری دارید. بیش از نصف مردم دنیا با کمتر از 3 دلار در روز زندگی می‌کنند. من افرادی را می‌شناسم که سالانه 100 هزار دلار درآمد دارند و احساس فقیر بودن می‌کنند.

اگر سالی 100 هزار دلار درآمد دارید شما جز 1 تا 10 درصد دنیا هستید. پس یک فهرست تهیه کنید. از شما می‌خواهم که زمان بگذارید و شروع به تهیه ی فهرست کنید از اینکه چه چیزهایی دارید و تمرکز کنید بر انجام کاری که من به آن می‌گویم بارش قدردانی.

وقتی این را تماشا کردید، وقت بگذارید و اطراف محیط خود قدم بزنید و یک لیست از تمام چیزهایی که دارید و قدردان آن ها هستید تهیه کنید. فرشی که دارید، آب، پنجره های تمیز، گربه ای که دوستش دارید، گیاهانی که در خانه دارید. تمام چیزهایی که دارید، هدیه‌هایی هستند که اکثر مردم ندارند. هر چیزی که هست. دستشویی که دارید، غذایی که در یخچال خود دارید، شاید یک ماشین داشته باشید. لباس گرمی که در زمستان دارید، کفشی دارید. حتما بر آن‌ها تمرکز کنید.

هر روز برای چند دقیقه کمی بارش قدردانی را انجام دهید. حال می‌خواهم مقداری تکلیف به شما بدهم:

ما راجع به تهیه فهرست از چیزهایی که در حال حاضر دارید و در زندگی تجربه می‌کنید صحبت کردیم. این واقعیت حال حاضر شماست. همچنین یادداشت کنید چگونه به چیزهایی مثل رویدادهای حال حاضر واکنش نشان می‌دهید. اخبار ، کارهایی که افراد در دولت انجام می‌دهند ، نحوه ی رفتار مردم با شما ، اتفاقاتی که در بازار سهام می‌افتد ، احساس شما در هنگام گرفتن حقوق یا دیدن حساب بانکی خود ، وضعیت فرزندان شما در مدرسه ، برد یا باخت تیم مورد علاقه خود.
واکنش احساسی شما به تمام این ها چگونه است؟ آیا با خونسردی است؟ آیا عشق بدون شرط است؟ آیا آرامش و لذت است یا خشم، ترس، نا امیدی و سرافکندگی است؟

راز قانون جذب این است که به ارتعاش منفی شما مانند ارتعاش مثبت شما پاسخ می‌دهد. وقتی به این رویدادهای خارجی واکنش نشان می‌دهید. هر چه مقدار بیشتری از هر چیزی که مرتعش می‌کنید مجذوب شما می‌کند. بنابراین اگر در مورد اخبار عصبانی می‌شوید، چیزهای بیشتری برای عصبانی شدن جذب خود می‌کنید.

اگر این چنین است شاید باید دنبال کردن اخبار را متوقف کنید. به جای آن کارهایی انجام دهید برای شما لذت به ارمغان می‌آورند. به افکاری فکر کنید که برای شما آرامش و عشق به ارمغان آورد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در زندگی خود بر آن تمرکز کنید این است که از ارتعاش مثبت خود محافظت کنید.

یکی از کارهایی که به شاگردانم پیشنهاد می‌دهم این است که 30 روز اخبار را دنبال نکنند. بدون روزنامه، بدون شنیدن اخبار در تلویزیون یا رادیو، بدون مجله، فقط گوش دادن به موسیقی مثبت، فقط خواندن کتاب‌های انرژی دهنده و فقط تماشای فیلم های انرژی دهنده.

سپس توجه کنید چه احساسی دارید. من واقعا به شدت پیشنهاد می‌کنم این کار را برای 30 روز انجام دهید. این تکلیف شماست.

به خاطر داشته باشید هیچ چیزی در زندگی شما تغییر نخواهد کرد تا زمانی که شما تغییر کنید.


در پایان پیشنهاد می‌کنیم که ویدیو چگونه قانون جذب را فعال کنیم از جک کنفیلد را تماشا کنید.

اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.