قدرت به اشتراک گذاری اهداف | جک کنفیلد

اشتراک گذاری اهداف

در این ویدیو جک کنفیلد در مورد نحوه به اشتراک گذاشتن اهداف صحبت می‌کند. اینکه چگونه می‌توانید با به اشتراک گذاری اهداف خیلی سریعتر به آنها دست پیدا کنید. همچنین راه های پیدا کردن افرادی که بتوانید اهداف خود را با آنها به اشتراک بگذارید تا به بهترین شکل از این موضوع استفاده ببرید. این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و به نکاتی که جک کنفیلد در این ویدیو بیان می‌کند با دقت گوش کنید.

اهداف یک فرد بسیار شخصی هستند. در واقع هدفی که به خوبی در موردش فکر شده است، به آسیب پذیری و آرزوهای عمیق شخص اشاره می‌کند. نه تنها اهداف بازتابی از آرزوهای شخص هستند، بلکه قدرت فوق العاده‌ای در تغییر زندگی شخص دارند البته اگر به خوبی اجرا شوند. با این حال به دلیل طبیعت این اهداف افراد تمایل دارند اهداف و نگرش های خود را درون خود حفظ کنند. ولی نیروی بزرگی در به اشتراک گذاری آرزوهای خود با دیگران وجود دارد. اشتراک گذاری اهداف با دیگران یکی از اصول مهم موفقیت است.

آیا تا به حال برایتان سوال پیش آمده که چرا نرم افزار های کاهش وزن افراد را تشویق می‌کنند تا با دیگر کاربران ارتباط برقرار کنند و اهداف کاهش وزن و موفقیت های خود را پست کنند؟ تحقیقات نشان داده است که مرد ها و زن هایی که به صورت عمومی اهداف کاهش وزن خود را به اشتراک گذاشتند، نسبت به آن هایی که این کار را نکردند وزن بیشتری کم کردند و این پدیده در مورد اهداف دیگر هم به کار می‌رود نه فقط اهداف مربوط به کاهش وزن.

حقیقت اشتراک گذاری اهداف این است که وقتی اهداف خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید شانس شما برای دستیابی به آنها بسیار افزایش می‌یابد:

– چگونه شانس شما برای دستیابی به اهداف افزایش می‌یابد؟

1. وقتی درباره اهداف خود صحبت می‌کنید نظم و وضوح بیشتری در رابطه با آنها و نحوه دستیابی به آنها کسب می‌کنید

وقتی درباره اهداف خود صحبت می‌کنید، مکالمه با دیگران ممکن است به شما در روشن کردن آن هدف کمک کند شاید می‌دانستید که همیشه می‌خواستید برای رفتن به مدرسه آشپزی درخواست دهید. ولی دوست شما امکان این را دارد که به شما کمک کند تا بر آن هدف متمرکز شوید که برای شما بسیار مناسب است.

دستیابی به اهداف

2. دومین دلیلی که به اشتراک گذاری اهداف خود مهم است این است که شما مسئولیت می‌پذیرید

صحبت کردن در موردش آن را حقیقی می‌کند. شاید هدف شما به مدت یک سال یا حتی بیشتر در یک دفتر خاطرات نوشته شده باشد ولی وقتی هدف خود را با یک دوست یا عضوی از خانواده به اشتراک می‌گذارید. هدف حقیقی تر می‌شود و دیگر یک یادداشت در دفتر خاطرات نیست. و حالا دیگران شما را با سوال پرسیدن درباره پیشرفتی که به سمت دستیابی به هدف خود داشته اید، مسئول می‌دانند. پس اگر می‌خواهید امکان این را داشته باشید که به این سوالات جواب مثبت بدهید فورا برانگیخته خواهید شد و اقدام خواهید کرد تا به مسیر ادامه دهید. اشتراک گذاری اهداف به صورت ناخودآگاه احساس مسئولیتی در شما ایجاد می‌کند که آنها را دنبال کنید.

اغلب عبارت یار کمکی در باشگاه‌ها یا برنامه های کاهش وزن شنیده می‌شود ولی یار کمکی می‌تواند به شما کمک کند به هر هدفی، چه مربوط به فیتنس باشد چه نباشد، دست پیدا کنید. همراه داشتن شخصی که شما را برای هدفتان مسئول بداند یک راه موثر برای تضمین این است که شما به هدف خود دست پیدا کنید.

مسئولیت پذیری اول و مهم‌تر از همه می‌تواند انگیزه شما را افزایش دهد. هیچ هدفی بدون انگیزه داشتن به دست نخواهد آمد. ولی متاسفانه انگیزه همیشه به وفور یافت نمی‌شود. بعضی اوقات ما می‌توانیم انگیزه درونی خود را تامین کنیم. ولی بعضی اوقات خصوصا در طی مهم ترین قسمت‌های مسیر به انگیزه و حمایت خارجی احتیاج داریم و انگیزه خارجی از طرف یک دوست که می‌داند شما به چه چیزی متعهد هستید، می‌تواند به صورت یک جور تقویت و تشویق مثبت ظاهر شود. به اشتراک گذاری اهداف همچنین به ما دیسیپلین خوبی در انجام کارهایی که برای رسیدن به اهداف خود باید انجام دهیم می‌دهد.

– چه کسی را به عنوان یار کمکی انتخاب کنیم؟

جواب این سوال به طور قابل توجهی بر اساس موقعیت و اهداف شما تفاوت دارد. مسئولیت خواهی می‌تواند از طرف اعضای خانواده، دوستان با اهداف یکسان، همکاران در کار، مربی ها و معلم ها یا مشاور شخصی باشد. در حقیقت فارغ از این که که چه کاری در زندگی انجام می‌دهید و چه هدفی دارید. داشتن یک مشاور شخصی برای موفق شدن و دستیابی به اهدافتان ضروری است.

 

اشتراک گذاری اهداف با دیگران

– آیا شما اهداف خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید؟

برای افراد همیشه راحت نیست که محرم ترین نگرش ها یا شخصی ترین اهداف را به اشتراک بگذارند. اگر جواب شما خیر است، به این فکر کنید که چه چیزی مانع به اشتراک گذاری اهداف در شما می‌شود. بعضی اوقات افراد پا پیش نمی‌گذارند چون در مورد اهدافشان خجالت زده هستند. می‌ترسند دیگران اهدافشان را مورد تمسخر قرار دهند و بگویند آنها واهی هستند. البته که این اتفاق عملا می‌تواند رخ دهد ولی اگر کسی اهدافتان را مورد تمسخر قرار دهد، نباید احساس شرم کنید. مادامی که اهدافتان خوب برنامه ریزی شده اند و برای شما مهم هستند، فقط همین اهمیت دارد. اگر کسی اهداف شما را کوچک شمرد، او یار کمکی مناسبی برای شما نیست، پس جای دیگری به دنبال حمایت بگردید.

بعضی اوقات ترس از رقابت مانع ما می‌شود. تا به حال شنیده اید که هنرمندان و موسیقی‌دانان از به اشتراک گذاری آثارشان ترس دارند، چون نمی‌خواهند دیگران ایده‌هایشان را بدزدند یا با آنها رقابت کنند؟ اجازه ندهید ترس از رقابت مانع شما شود. در عوض روی منافعی که از به اشتراک گذاری با دیگران نصیب شما خواهد شد، تمرکز کنید. شاید شما هدف خود را به اشتراک نمی‌گذارید چون فکر می‌کنید افراد درک نخواهند کرد.

برای مثال شاید یک نوجوان نخواهد به خانواده‌اش بگوید که می‌خواهد به ارتش ملحق شود، چون فکر می‌کند آنها درک نخواهند کرد. با این حال از طریق مکالمات صادقانه و صریح امکان به اشتراک گذاری هدف خود و دلایلی که شما شور و شوق زیادی برای آن دارید وجود دارد. ارتباط با دیگران به آنها این اجازه را می‌دهد تا بینش شفاف تری نسبت به شما و اهدافتان کسب کنند که راهی برای حمایت احتمالی باز می‌کند.

اگر شما نگرش یا اهداف خود را با دیگران به اشتراک نگذاشته اید، به دقت فکر کنید چه چیزی مانع شما می‌شود و چه کاری می‌توانید انجام دهید تا بر آن موانع غلبه کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.