تلقین های مثبت برای ثروت و فراوانی | جک کنفیلد

تلقین های مثبت برای ثروت و فراوانی | رو به بالا | Robebala

در این ویدیو جک کنفیلد در مورد تلقین های مثبت و تاثیر آن بر روی ایجاد ثروت و فراوانی صحبت می‌کند. همچنین جک کنفیلد یک تمرین یک ماهه به شما معرفی می‌کند که با انجام دادن آن طرز فکر منفی که در ذهن خود در مورد پول دارید را از بین می‌برد. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و تمرینات گفته شده در آن را انجام دهید.

موفقیت مالی از ذهن شروع می‌شود. اگر نگرش خوبی نسبت به پول دارید و دوست دارید در مورد آن فکر کنید یا بخوانید و یاد بگیرید چطور به طور کارآمد آن را مدیریت کنید، برای شما راحت خواهد بود که ثروت کافی اندوخته کنید تا زندگی راحتی داشته باشید. ولی اگر درباره پول طرز فکر منفی دارید مثلا کسب کردن آن سخت است یا این که هیچوقت به مقدار کافی نخواهید داشت و دوست ندارید حساب بانکی خود را چک کنید چون از مقداری که به شما نشان می‌دهد ترس دارید. برای شما سخت خواهد بود که پول کسب کنید و آن را ذخیره و مدیریت کنید و احتمالا هرگز به جایی نخواهد رسید که کاملا عاری از دغدغه مالی باشید.

این به این خاطر است که پیام‌هایی که در کودکی برداشت می‌کنیم احساسات ما نسبت به پول را شکل می‌دهند. ما بحث کردن خانواده خود را می‌شنویم چون پول کافی ندارند و این به ما یاد می‌دهد که پول سبب ناخشنودی می‌شود. به ما می‌گویند فلان اسباب بازی‌ که می‌خواهیم بسیار گران است و برداشت ما این است که ما لیاقت چیزهای خوبی که با پول می‌توان خرید را نداریم. یا می‌شنویم بزرگسالان درباره پرداخت مالیات شکایت می‌کنند و این طور برداشت می‌کنیم که مدیریت پول خسته کننده و طاقت فرسا است. بنابراین ما اعتقادات منفی حول پول شکل می‌دهیم که موفقیت مالی ما را مخدوش می‌کنند.

حال به این اعتقادات فکر کنید ببینید آیا برای شما آشنا هستند؟

 • “ثروت درد و مصیبت به ارمغان می‌آورد”

هر دفعه که بچه‌ها می‌شنوند خانواده شان یا دیگر افراد بزرگسال در حال شکایت از نداشتن پول کافی هستند یا این که پول در آوردن چقدر سخت است. آنها مجاب می‌شوند تا نسبت به پول احساسات منفی داشته باشند.

یا این یکی چطور؟

 • ثروتمند شدن شرافت خانواده را زیر پا می‌گذارد

فقیر | فرد فقیر | رو به بالا | Robebala

در بسیاری از خانواده ها با درآمد پایین یا سطح متوسط این باور وجود دارد که افراد ثروتمند ثروت خود را با زیر پا گذاشتن افراد فقیر به دست می‌آورند. البته که این همیشه صحت ندارد ولی در بعضی از خانواده ها فقیر بودن مانند مدال افتخار است و شما را همسطح با خانواده و همسایه های خود نگه می‌دارد.

بعد این باور وجود دارد که:

 • زندگی خوب از فداکاری حاصل می‌شود
 • می‌دانید خانواده شما چقدر فداکاری کردند تا شما بتوانید یک ساز موسیقی داشته باشید؟
 • یا اینکه بتوانید به مدرسه غیر انتفاعی بروید یا در ورزش مورد علاقه خود رقابت کنید؟

این پیام‌های حاوی کمبود به صورت منفی ثروت را با سختی و فداکاری مرتبط می‌کنند. سپس تجربیات بزرگسالی ما چیزهایی که فکر می‌کنیم می‌دانیم را تقویت می‌کنند

 • پول در آوردن سخت است و حتی مدیریت آن سخت تر
 • ثروت برای اشخاصی مثل من نیست. زندگی سخت است

ولی اینها هیچکدام صحت ندارند. این فقط یک داستان است که شما دایم برای خود تعریف می‌کنید و این داستان فقط در ذهن شما وجود دارد و اگر این داستان را تغییر دهید می‌توانید رابطه خود با پول را کاملا تغییر دهید. بنابراین به جای اجتناب کردن از پول، آن را جذب خود می‌کنید

به جای این که آن را خسته کننده یا طاقت فرسا قلمداد کنید، آن را شگفت انگیز می‌بینید و مشتاق زمانی خواهید شد که صرف یادگیری چگونگی مدیریت و رشد موثر آن می‌کنید و به جای این که از مانده حساب خود وحشت داشته باشید، مشتاق خواهید بود که آن را مدام چک کنید زیرا دایم در حال افزایش است. این قدرت طرز فکر مثبت در رابطه با پول است.

حال بیایید نگاهی بیندازیم به تلقین هایی که می‌توانید در روال روزانه خود استفاده کنید تا اعتقادات محدودکننده خود در مورد پول را رفع کنید و خود را آماده دریافت وفور بی اندازه‌ای کنید که جهان می‌خواهد آن را داشته باشید. بهتر است وقتی این ویدیو را تماشا کردید آن را بازنگری کنید و این تلقین ها را یادداشت کنید. چون از شما می‌خواهم به مدت سی روز پشت سر هم آنها را حداقل روزی یک بار تکرار کنید. دو بار هم که بهتر است. حداقل به مدت یک ماه آن را بخشی از روال روزانه خود کنید.

موفقیت مالی | کارمند موفق | رو به بالا | Robebala

اولین تلقین:

من درباره کارهایی که با پولم می‌کنم انتخاب های مثبتی می‌کنم و از انرژی‌ که وفور آن منعکس می‌کند لذت می‌برم

خود را در حال تجربه کردن آن واقعیت تصور کنید. شما بودجه خود را ارزیابی می‌کنید و عاقلانه‌تر پول خرج می‌کنید و دیگر آن را برای خرید چیزهایی که نیاز ندارید هدر نمی‌دهید و در نتیجه مانده حساب شما در حال رشد است و بدهی‌های خود را مرتب پرداخت می‌کنید. به یکباره رویاهای بزرگ شما برای رفتن به فلان سفر یا پرداخت رهن یا بازنشستگی زود هنگام دیگر غیر ممکن به نظر نمی‌رسند.

پس بعد از تماشای این ویدیو وقت بگذارید و فکر کنید که:

 • در حال حاضر در مورد پول خود چه انتخاب‌هایی می‌کنید؟
 • چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا بیشتر کسب کنید و کمتر خرج کنید؟
 • آیا زمان این است که قیمت‌های خود را بالا ببرید یا درخواست ترفیع رتبه کنید؟
 • عادت های خرج کردن شما چطور است؟
 • از طریق چه راه‌هایی می‌توانید پرداخت‌های غیر ضروری هر ماه را کاهش دهید؟

خود را در حال اقدام به اعمال مثبت برای ذخیره و رشد و مدیریت کارآمدتر پول خود تصور کنید.

دومین تلقین:

من تمام پولی که می‌خواهم و احتیاج دارم تا به وسیله آن تمام کارهایی که می‌خواهم انجام دهم را کسب می‌کنم

خود را تصور کنید که بیش از مقدار کافی پول کسب می‌کنید تا به راحتی زندگی کنید و دیگر نگران پرداخت صورتحساب‌های خود نیستید. دیگر بدهکاری در کار نیست. دیگر فشاری برای امرار معاش یا نگرانی برای این که چطور فلان هزینه غیرمنتظره را پرداخت خواهید کرد در کار نیست. بدانید که در حال حاضر به آن واقعیت بسیار نزدیک‌تر از آن چیزی هستید که فکرش را می‌کنید.

پس خود را تجسم کنید که صورتحسابی را از پست می‌گیرید و بسیار احساس قدردانی می‌کنید که می‌توانید آن را همان لحظه پرداخت کنید یا پیشنهاد رفتن به یک سفر فوق العاده به شما داده شده است و شما بلافاصله جواب مثبت می‌دهید چون می‌توانید به راحتی از عهده هزینه‌اش بر بیایید. قدردانی، اعتماد به نفس و آزادی‌ که در بر دارد را احساس کنید

اگر این تلقین را هر روز تکرار کنید مقدار زیادی از انرژی منفی شما در رابطه با پول از بین خواهد رفت

سومین تلقین:

من هر گونه احساس و تفکر منفی درباره پول را رها می‌کنم و احساس شادی و آزادی دارم که رویاهای خود را تجسم می‌کنم

حال زمان این است که افکار محدودکننده خود در رابطه با پول را رها کنید. آنها مانعی بر سر راه شما هستند تا به آن شخصی که برای شما مقرر شده تبدیل شوید. قدرتمند بودن خود و بی حد و حصر بودن پتانسیل خود را احساس کنید. شما می‌توانید هر چیزی که تصور می‌کنید را در زندگی به دست آورید و همچنان که در جهت محقق کردن رویاهای خود زحمت می‌کشید. پول مورد نیاز برای تبدیل کردن رویای خود به واقعیت به دست شما خواهد رسید. وقتی طرز فکر خود در رابطه با پول را عوض کنید به طور چشمگیری مانده حساب بانکی خود را تغییر خواهید داد.

حساب بانکی | اکانت | رو به بالا | Robebala

باب پراکتور مدرس و سخنران انگیزشی و موفقیت

وضعیت حال حاضر حساب بانکی شما چیزی بیش از نمایش فیزیکی طرز فکر سابق شما نیست

در ادامه می‌خواهیم سه مرحله کوتاه را با شما به اشتراک بگذاریم تا اعتقادات محدودکننده خود در مورد پول را رها کنید و پتانسیل خود را برای کسب موفقیت مالی آزاد کنید.

1. هر اعتقاد محدودکننده ای که راجع به پول دارید را یادداشت کنید

برای مثال “برای درآمدزایی به سرمایه اولیه احتیاج است“. همه اینها را یادداشت کنید و یک لیست تهیه کنید.

2. اعتقادات محدودکننده خود را با عباراتی که صحت دارند به چالش بکشید

برای مثال اگر اعتقاد دارید برای درآمدزایی به سرمایه اولیه احتیاج است، به خاطر داشته باشید که کارهای زیادی وجود دارند که می‌توانید با کمتر از 500 دلار شروع کنید. مانند مشاوره یا بازاریابی شبکه ای یا تبدیل شدن به یک ارائه دهنده خدمات. یا شاید اگر به برنامه رایگان آموزش مدیریت شرکت خود ملحق شوید بتوانید ترفیع رتبه بگیرید.

3. برای هر اعتقاد محدودکننده یک عبارت مثبت معکوس ایجاد کنید

برای مثال “هر چیزی که نیاز دارم تا به وسیله آن کسب درآمد کنم به راحتی و بدون هیچ هزینه ای برای من به ارمغان می‌آید“. این را به مدت حداقل 30 روز با اشتیاق چندین بار در روز بلند تکرار کنید و این باور برای همیشه بخشی از ذهنیت شما خواهد شد.

سخن آخر

از طریق تلقین ها، تعیین کردن خواسته های خود، باور داشتن به این که امکان پذیر هستند و رفتار کردن به روشی که انگار اتفاق افتاده‌اند می‌توانید ذهنیت خود را تغییر دهید و درک و فهم مثبتی در رابطه با پول ایجاد کنید. شما را تشویق می‌کنیم که سه تلقینی که یاد گرفته‌اید را چندین بار در روز تکرار کنید. وقتی این کار را می‌کنید یادتان باشد بعد از تکرار هر تلقین چشم های خود را ببندید و خود را در حال تجربه واقعیتی که آن تلقین شرح می‌کند تجسم کنید. تصور کنید چه احساسی دارد و به چه شکلی است. هر چه بیشتر امکان احساس تجربه آن واقعیت در زمان حال را داشته باشید روال تلقین کردن قدرتمندتر خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.