5 استراتژی قدرتمند خانه تکانی برای موفقیت در سال جدید | جک کنفیلد

در این ویدیو جک کنفیلد پنج استراتژی قدرتمند خانه تکانی برای موفقیت شما در سال جدید به شما یاد می‌دهد که در سال 1398 بتوانید زندگی خود را جمع و جور کنید و فضای بیشتری برای شادی ، هماهنگی و فراوانی و ثروت در زندگی خود ایجاد کنید.

تقریبا همه افراد وسایل زیادی در زندگی و اطراف خود دارند. چیزهایی که خریدیم و هرگز از آنها استفاده نکردیم. یا چیزهایی که دوست داشتیم ولی سال‌ها از آنها استفاده نکردیم. هدیه‌هایی که دیگران به ما دادند و هرگز به آنها نیاز نداشتیم. وسایل بی‌فایده و شکسته که هیچوقت دور نینداختیم. همه این چیزها، منزل و اداره شما را به هم می‌ریزند، آرامش ذهنی شما را مختل می‌کنند و دنیای شما را با بی‌نظمی و شلوغی پر می‌کنند.

در ادامه پنج استراتژی قدرتمند برای خانه تکانی به شما به اشتراک می‌گذاریم که از آنها برای جمع و جور کردن زندگی خود می‌توانید استفاده کنید تا بتوانید تمرکز بیشتر، وضوح بیشتر ، فضای بیشتر و آزادی بیشتر برای تمرکز روی موضوعی داشته باشید که واقعا بیشتر از همه برای شما مهم است. مطمئن باشید که عمل کردن به این استراتژی ها شما را واقعا شگفت زده خواهد کرد.

خانه و دفترکار خود را به طور فیزیکی پاکسازی کنید

هر وسیله‌ای که دارید را در آزمون “دوست داشتن ، فروختن ، دور انداختن” بسنجید. اگر چیزی را مطلقا دوست ندارید، آن را بفروشید و یا دور بیاندازید. دادن آن وسیله به شخصی که ممکن است آن را دوست داشته باشد یا به آن نیاز داشته باشد ، یا حتی بازیافت کردن آن هم می‌تواند گزینه‌های دیگری باشد که آن وسیله‌ها از خانه یا دفتر شما خارج شوند.

دور انداختن وسایل قدیمی که با آنها خاطره دارید کاری سخت است. پیشنهاد ما برای انجام این کار این است که کمی بی‌رحم باشید. به خاطر داشته باشید که خاطرات کودکی شما قرار نیست با دور انداختن چند کتاب و اسباب بازی شکسته ناپدید شوند. پس به راحتی آنها را رها کنید و از فضایی که با رفتن آنها در زندگی شما باز می‌شود لذت ببرید.

وقتی که از شر چیزهایی که به آنها نیاز ندارید خلاص می‌شوید، فضای بیشتری برای چیزهایی باز می‌کنید که نیاز است وارد زندگی شما شوند. مطمئن باشید که وقتی فضا برای آنها ایجاد شود، آنها خود را به شما نشان خواهند داد.

سلامتی ذهنافکارتان را هم خانه تکانی کنید

خانه ما تنها مکانی نیست که آنها را با چیزهایی که نیاز نداریم پر می‌کنیم. این قضیه در مورد ذهن ما هم به همین شکل است. ما ذهن خود را با بسیاری از افکار بیهوده و یا حتی مضر پر می‌کنیم که هرگز بدرد ما نمی‌خورند. همانند شنیدن شایعات در مورد سلبریتی‌ها ، درگیر شدن در چرخه اخبارهای منفی ، تماشای برنامه‌های تلویزیونی که هرگز چیزی به ما آموزش نمی‌دهند یا گوش دادن به انتقادهایی که از درون ما به وجود می‌آید و به ما می‌گوید که هیچوقت سزاوار رسیدن به رویاهایمان نیستیم. بنابراین ذهن ما پر از افکار بیهوده علیه خودمان می‌شود که ما را برای نشان دادن بهترین جنبه خود عقب می‌کشد.

یه راه عالی برای خانه تکانی ذهن وجود دارد که آن هم مدیتیشن است. بعد از شروع مدیتیشن پی می‌برید که هر چه بیشتر مدیتیشن کنید، با گذشت زمان بیشتر به افکار منفی توجه نشان نمی‌دهید و به جای آن بر روی افکار الهام بخش ، انگیزه دهنده و تعالی بخش تمرکز می‌کنید که شما را تحریک می‌کنند بهترین خود را انجام دهید.

رژیم غذایی خود را بازبینی کنید

اکثریت افراد غذا و نوشیدنی‌های زیادی مصرف می‌کنند که این غذاها مواد مغذی و پروتئین‌های مورد نیاز بدن را به ما نمی‌دهند. وقتی بدن خود را با غذاهای ناسالم نظیر دسرها ، نوشیدنی‌های مضر ، شیرینی جات و … پر می‌کنید، سرزندگی و نشاطی که برای عملی کردن اهدافتان و رسیدن به چیزهای بیشتر در زندگی نیاز دارید را از خود می‌گیرید.

پس زمان‌هایی را برای خود در نظر بگیرید و به بررسی عادات غذایی و نوشیدنی خود بپردازید و به دنبال روش‌هایی برای حذف غذا و نوشیدنی‌هایی بگردید که نیازهای غذای شما را تامین نمی‌کنند و آنها را با گزینه‌های سالم‌تری جایگزین کنید که به شما انرژی بیشتری می‌دهند و سلامت جسمی و ذهنی شما را بهبود می‌بخشند.

افراددوستان خود را خانه تکانی کنید

زمان‌هایی را برای بررسی این موضوع در نظر بگیرید که چه افرادی در زندگی شما هستند که مانع رشد شما و رسیدن به اهدافتان می‌شوند؟ افرادی که همیشه منفی گرا هستند و شما را حمایت و تشویق نمی‌کنند و شاید به رویاهای شما بخندند و حتی بگویند که شما دیوانه‌اید! یا شاید به شما بگویند که بیشتر در عادات بد خود غرق شوید، زیرا ممکن است از میل شما برای بهبود بخشیدن به خود ترسیده باشند.

بنابراین شما را تشویق می‌کنیم که همچین افرادی را از زندگی خود حذف کنید یا ارتباط خود را با آنها محدود کنید. زیرا آنها شما را از نشان دادن پتانسیل واقعی خودتان دور نگه می‌دارند. مطمئن باشید بعد از حذف آنها از زندگی خودتان ، جذب کردن افرادی که شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان و ساختن زندگی رویایی که دوست دارید تشویق و حمایت می‌کنند بسیار آسان‌تر خواهد بود.

اهداف و رویاهای خود را بازبینی کنید

نگاه عمیقی به همه اهدافی که دارید دنبال می‌کنید بیاندازید. اصولا ممکن است به همه آنها به طور همزمان دست پیدا نکنید. بنابراین فکر کنید که کدام هدف بیشتر احتمال دارد که سریع به وقوع بپیوندد. زیرا وقتی این اهداف به وقوع بپیوندند، رسیدن به اهداف بعدی و بعدی بسیار ساده‌تر خواهد بود.

البته این بدین معنی نیست که باید از دنبال کردن بقیه اهدافتان منصرف شوید. فقط به این معنی است که بفهمید چگونه به طور استراتژیک و به ترتیبی که بیشتر از همه در زندگی شما معقول است، به آنها برسید. زیرا زمانی که انرژی و اراده خود را بر روی به انجام رساندن یک هدف بزرگ قرار دهید، جذب چیزهایی که برای رسیدن به آن هدف نیاز دارید برای شما آسان‌تر و همچنین سریعتر خواهد شد.


پیشنهاد می‌کنیم بعد از تماشای این ویدیو، مابقی ویدیوهای جک کنفیلد را تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.