چگونه اهداف درست انتخاب کنیم؟ | باب پراکتور

چگونه اهداف درستی انتخاب کنیم؟ | باب پراکتوربسیاری از افراد در تعیین اهداف درست برای خود اشتباه می‌کنند. مثلا هدف خود را بر اساس بدست آوردن پول بیشتر تعیین می‌کنند. اما اینها دلیل اصلی تعیین یک هدف درست نیست. در این ویدیو باب پراکتور در مورد تعیین اهداف درست در زندگی با شما صحبت می‌کند. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و با دقت تماشا کنید.

شما هدف می‌گذارید که رشد کنید. پس شما باید دلیل خوبی برای تعیین هدف داشته باشید تا بتوانید حرکت کنید. هدف چیزی است که شما در مقابل خود قرار می‌دهید و به شدت می‌خواهید که به آن برسید.

اهداف به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • اهداف A : می‌دانید چگونه به آن برسید.
  • اهداف B : انجام دادن کارهایی که فکر می‌کنید می‌توانید انجام دهید. مثلا چند تخصص دارید که با کنار هم گذاشتن آنها به آن هدف می‌رسید.
  • اهداف C : شما هیچ ذهنیتی از مسیر رسیدن به اهداف خود ندارید.

اهداف C دقیقا همان اهداف درست است که باید تعیین کنید. درست است که شما نمی‌دانید چطور به آن برسید. اما چون در ذهن خود آن را به وجود آوردید، با شروع و تلاش مسیر رسیدن به آن را پیدا می‌کنید. پس دقت کنید که اهداف درست تعیین کنید. چون در این صورت شما به شکل زیادی درگیر آن خواهید شد و تمام تمرکز و وقتتان را صرف آن می‌کنید و از زندگی لذت خواهید برد.


پیشنهاد می‌کنیم بعد از تماشای این ویدیو مابقی ویدیوهای باب پراکتور را مشاهده کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.