چگونه قدم های کوچک منجر به تغییرات بزرگ می‌شود؟ | جک کنفیلد

در این ویدیو جک کنفیلد در مورد اینکه چطور قدم های کوچک می‌توانند به نتایج بزرگی در زندگی شما و دیگران منجر شوند و همچنین نحوه تبدیل کردن آنها به شکل یک عادت روزانه ، توضیح می‌دهد. شما می‌توانید این ویدیو را با زیرنویس فارسی از سایت رو به بالا دانلود کنید. همچنین اگر فکر می‌کنید که دوستان شما به این اطلاعات نیاز دارند ، این ویدیو را با آنها به اشتراک بگذارید.

یک ضرب المثل معروف چینی هست که می‌گوید یک مسیر 1000 مایلی با یک قدم شروع می‌شود. با این حال افراد زیادی هرگز حتی آن مسیر را شروع نمی‌کنند. از برداشتن اولین قدم می‌ترسند، چرا؟

شاید به این خاطر که مسیر خیلی طاقت فرسا به نظر میاید یا هدف خیلی دور از دسترس است یا کارهای زیادی هست که باید انجام شود و مسیر کاملا واضح نیست یا شاید به این خاطر است که با خواستن نتایج بی‌درنگ در سایر ابعاد زندگیشان گرفتار می‌شوند و از اهداف بلند مدت شان منحرف می‌شوند.

ولی نکته اهداف بلند مدت این است که در یک روز به دست نمی‌آیند نه این که نیازمند یک تلاش عظیم برای دست یابی هستند، تنها راهی که از طریق آن هدفی بزرگ و بلند پروازانه، که به معنای واقعی کلمه زندگیتان را برای همیشه تغییر می‌دهد، را کسب خواهید کرد.

همواره برداشتن قدم های کوچک به سمت رویاهایتان است. بنابراین من می‌خواهم سه استراتژی قدرتمند را به اشتراک بگذارم تا به شما کمک کنم آغاز به کار کنید. به یاد داشته باشید که وبسایت رو به بالا را در شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام ، توییتر و … را دنبال کنید تا زمانی که ویدیوهای جدید منتشر کردیم به شما اطلاع رسانی شود.

 

قانون 5 مرحله ای

اولین استراتژی که می‌توانید استفاده کنید تا اطمینان حاصل پیدا کنید که قدم های کوچک و استوار به سمت هدف خود برمی‌دارید، قانون پنج مرحله‌ای نامیده می‌شود.

قانون پنج مرحله‌ای بیان می‌کند که شما هر روز باید پنج کار مشخص انجام دهید که شما را به دست یابی به هدفتان نزدیک‌تر کنند.

تا زمانی که شما را به هدفتان نزدیک‌تر کنند و شما را در مسیر درست قرار ‌دهند، اهمیتی ندارد این کارها چه مقدار کوچک هستند. برای مثال اگر صاحب یک کسب و کار هستید، هر روز پنج کار انجام دهید که از طریقی کسب و کارتان را رشد دهد یا بهبود ببخشد.

  • ایجاد تبلیغات جدید برای انتشار در فیسبوک
  • تماس باید یک مشتری احتمالی جدید
  • ایجاد یک دستور العمل اجرایی استاندارد برای به اشتراک‌گذاری با کارمندان‌تان
  • پست کردن چیزی در فضای مجازی و غیره

اگر می‌خواهید در کار ترفیع رتبه بگیرید هر روز پنج کار انجام دهید تا احتمال ترفیع رتبه‌تان را بالا ببرد

  • برای مثال هر روز زمانی را برای یادگیری یک مهارت جدید تخصیص دهید.
  • برای تمرین‌های رایگان ثبت نام کنید.
  • چند نکته‌ای که دوست دارید در جلسه بعدی شرکت بیان کنید را یادداشت کنید.
  • یک همکار را دعوت به ناهار کنید و از ایشان برای پیشرفت کارتان درخواست راهنمایی کنید.

هر چیزی که هدفتان ممکن است باشد، هر روز پنج گام به سمت دستیابی به آن برداشتن در نهایت به یک پیشرفت بزرگ منتهی می‌شود. و غالبا در زمانی کمتر از مقداری که انتظارش را دارید ، انجام می‌شود. این به دلیل اثر مرکب تمام این قدم های کوچک است. هر قدم کوچکی که برمی‌دارید ممکن است قابل توجه به نظر نیاید. ولی وقتی به مرور زمان آنها را در کنار یکدیگر قرار می‌دهید، به نتایج خارق العاده‌ای منجر می‌شوند.

برای مثال نوشتن یک کتاب ممکن است یک کار عظیم به نظر بیاید ولی چه اتفاقی می‌افتد اگر به نوشتن یک صفحه در روز متعهد شوید؟ در آخر سال شما کتابی نوشته‌اید که 365 صفحه دارد. پس با متعهد شدن به پیشرفت‌های کوچک در هر روز شما چیزی که یک چالش دست نیافتنی به نظر می‌آید را به چیزی که می‌توانید در یک سال به دست آورید، تبدیل می‌کنید.

یا فرض کنیم می‌خواهید شروع به مطالعه بیشتر کنید به سادگی با متعهد شدن به خواندن دو صفحه در روز در پایان سال شما 700 صفحه خوانده‌اید، که به تعداد دو یا سه کتاب است که در غیر این صورت نمی‌خواندید یا یاد نمی‌گرفتید. یا می‌توانید به مطالعه 20 دقیقه در روز متعهد شوید. همیشه می‌توانید 20 دقیقه زمان خالی در روز پیدا کنید. حال اگر 20 دقیقه در روز مطالعه کنید در پایان سال
در مجموع 7300 دقیقه یا 120 ساعت یا 3:40 در هر هفته کاری که در مجموع حدود 25 کتاب در سال می‌شود

یا فرض کنیم می‌خواهید کالری مصرفی خودتان را کم کنید. اگر به سادگی یک نوشابه یا نوشیدنی گازدار را در روز حذف کنید، در پایان سال شما 43000 کالری کمتر مصرف کرده‌اید که معادل 20 روز روزه داری کامل است.

این اثر مرکب نشان می‌دهد که وقتی قدم ها و تغییرات کوچک به مرور زمان با هم جمع شوند، به چه میزان می‌توانند سودمند باشند.

قدم های کوچک

بنابراین اهدافتان هر چه باشند، اگر به قدم های کوچک روزانه متعهد شوید، شانس این را دارید که با نتایج به دست آمده شگفت زده خواهید شد. حالا اگر می‌خواهید نکات کلیدی برای متمرکز ماندن بر روی اهدافتان و اقدام کردن را یاد بگیرید، دیگر مقالات و ویدیوهای وبسایت رو به بالا را مشاهده کنید.

دومین توصیه من برای شما این است که به دنبال راه های ساده ای باشید که بتوانید عادات و رفتارهای جدید مثبت را به کارهایی که از قبل انجام می‌دهید، مرتبط سازد.

برای مثال اگر می‌خواهید شروع به بیشتر ورزش کردن کنید ، پنج حرکت شنا بعد از هر باری که به دستشویی رفتید انجام دهید. رفتن به دستشویی کاری هست که نمی‌توانید اجتناب کنید و اکثر مردم در روز 6 یا 7 بار به دستشویی می‌روند.

این به این معنی است که هر بار که از دستشویی بیرون آمدید پنج حرکت شنا انجام داده‌اید که شما حدود 30، 35 شنا در هر روز انجام خواهید داد. یا پیوند زدن سه دقیقه کشش بدن یا نفس عمیق یا مدیتیشن یا نوشیدن 8 اونس آب، با هر بار که به دستشویی می‌روید.

یا به جای سر کار رفتن با اتوبوس می‌توانید دوچرخه سواری کنید یا پیاده بروید. یا حداقل چند ایستگاه زودتر از اتوبوس پیاده شوید، تمام آن قدم زدن‌ها یا دوچرخه سواری‌ها به مرور زمان جمع می‌شوند. و از آنجایی که شما در هر صورت به سر کار می‌روید، می‌توانید از این فرصت استفاده کنید که مقداری ورزش کنید.

یکی از عادت‌های من این است که من همیشه از آسانسور اجتناب می‌کنم و یک ردیف پله بالا یا دو ردیف پله پایین می‌روم.

یکی از سخت‌ترین قسمت‌های برداشتن قدم مثبت به سمت اهدافتان عادت کردن به برداشتن قدم های کوچک در هر روز و تبدیل کردن آن‌ها به قسمت غیر قابل مذاکره برنامه‌تان است. قدم های کوچک به راحتی می‌توانند نادیده گرفته شوند یا به تاخیر انداخته می‌شوند. زیرا ممکن است احساس کنید ناچیز هستند، ولی هر قدم کوچکی که برمی‌دارید شما را به اهدافتان نزدیک‌تر می‌کند. و هر قدمی که برنمی‌دارید شما را در همان جایگاهی که هستید نگاه می‌دارد.

 

نظم و انضباط برای پیشرفت

آخرین نکته من برای شما این است که فعالیت‌های خودتان را دنبال کنید و به طور منظم پیشرفت خودتان را مرور کنید.

وقتی مسیرتان شامل برداشتن مجموعه‌ای از قدم های کوچک در طولانی مدتی است. ممکن است راحت باشد که از چیزی که حقیقتا کسب کرده‌اید، چشم پوشی کنید. ولی وقتی هر هفته برای مرور چیزهایی که کسب کرده‌اید وقت بگذارید، شگفت زده خواهید شد که چه مقدار پیشرفت داشته‌اید. و حتی انگیزه بیشتری برای ادامه مسیرتان خواهید داشت.

دوست داریم نظراتتون رو بعد از تماشای این ویدیو بشنوم. چه هدف بزرگی دارید که باید شروع به برداشتن قدم های کوچک در روز کنید. اگر این ویدیو برای شما الهام بخش بود، لطفا در قسمت پایین جواب خود را بنویسید.

هیچ تغییر مثبتی در زندگی شما رخ نمی‌دهد، تا زمانی که شما تغییر کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید بود، لینک این مطلب در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.