3 تا از بهترین عادت های افراد ثروتمند | دن لاک

عادت های افراد ثروتمند

در این ویدیو دن لاک سه تا از بهترین عادت های افراد ثروتمند که تاثیر زیادی بر روی موفقیت مالی و افزایش ثروت آنها و اینکه چرا افراد فقیر مشکلات مالی فراوانی دارند، صحبت می‌کند. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و آن را تماشا کنید. سپس سعی کنید این سه عادت را در خود پرورش دهید.

افراد فقیر همواره مشکلات مالی فراوانی دارند. همیشه دگیر مسائل مالی هستند و اصولا در آخر ماه هیچ پولی ندارند. از نظر دن لاک دلیل این مشکلات این است که آنها عادت های افراد فقیر را دارند.

عادت های افراد ثروتمند

تمامی انسان ها به طور خودکار کارهایی را به صورت مکرر انجام می‌دهند. همه ما انسان ها به خاطر محیط اطراف و آموزش هایی که در دوران کودکی دیده‌ایم عاداتی در ما به وجود آمده که باعث شده در زندگی ما تاثیرات خوب و بدی داشته باشد. عادت های افراد ثروتمند با افراد فقیر بسیار متفاوت است. به عقیده دن لاک ثروتمند شدن یک عمل و یا اتفاق نیست، بلکه یک عادت است. فقیر بودن هم همینطور است. پس بهتر است عادت های افراد ثروتمند را در خودمان پرورش دهیم تا به موفقیت مالی چشمگیری برسیم. در ادامه سه عادتی که دن لاک در این ویدیو اشاره کرده است را بیان می‌کنیم.

میزان ثروت و شمردن پول

1- افراد ثروتمند پول خود را می‌شمارند

افراد فقیر پول خود را نمی‌شمارند. آنها حقوق می‌گیرند و آن را به حساب بانک می‌گذارند یا آن را خرج می‌کنند و نمی‌دانند چقدر مخارج دارند. نمی‌دانند پولشان چطور در جریان است. آنها یک شغل دارند و فقط قبض ها و مالیات سالانه خود را بدون توجه به درآمدشان پرداخت می‌کنند. اما افراد ثروتمند اینطور نیستند. آنها به اعداد و ارقام توجه می‌کنند و کاملا حواسشان به این است که پول هایشان چطور در جریان است. اصولا حسابداری برای خود دارند که همواره روند صعودی و نزولی بودن ثرمایه و درآمدهایشان را بررسی می‌کنند. به بیان دیگر آنها سواد مالی بالایی دارند.

سرمایه گذاری بر روی خود

2- افراد ثروتمند اول بر روی خودشان هزینه می‌کنند

یک دیگر از عادت های افراد ثروتمند این است که بر روی خود هزینه و سرمایه گذاری می‌کنند. اما هزینه کردن برای خود این نیست که برای مثال ماشینی برای خود بخرید یا اینکه به یک مسافرت بروید. این هزینه کردن برای آن شرکت خودروسازی و شرکت های مسافربری است. هزینه کردن برای خود یعنی اینکه بر روی آموزش خود یا سرمایه گذاری بر روی خود است. افراد ثروتمند و موفق همواره مقادری از درآمد خود را بر روی خود سرمایه گذاری می‌کنند تا بتوانند به موفقیت مالی بالاتری برسند. دن لاک در اینباره در ویدیو به طور کامل این موضوع را توضیح داده است. این یکی از بهترین عادت های افراد ثروتمند است.

توانایی درآمدزایی

3- افراد ثروتمند دائما توانایی درآمدزایی خود را بهبود می‌بخشند

برای بالا بردن توانایی درآمدزایی باید هزینه کردن و سرمایه گذاری بر روی خود را افزایش دهید. شاید با خود بگویید که شما درآمد کمی دارید و فقط خرجتان برای گذراندن زندگی خودتان است. چطور می‌توانید بر روی پیشرفت خودتان هزینه کنید. در وهله اول باید عادت سرمایه گذاری و هزینه کردن بر روی خود را در خود ایجاد کنید. در اوایل با کمترین مقدار این کار را شروع کنید. این کار باعث می‌شود که توانایی درآمدزایی شما بالا رود و درآمد بالاتری کسب و کنید و به همین شکل هزینه بر روی خود را بالاتر ببرید. موضوع بر سر مقدار سرمایه گذاری بر روی خودتان نیست ، موضع ایجاد این عادت در شما است. اگر این عادت را در خود به وجود نیاورید، حتی وقتی که سالانه یک یا دو میلیارد تومان درآمد داشته باشید باز هم بر روی خود هزینه نمی‌کنید.

نتیجه گیری

افراد ثروتمند و موفق همواره در حال یادگیری و فکر کردن و رشد کردن هستند. آنها تلاش می‌کنند که توانایی درآمدزایی خودشان را هر سال نسبت به سال قبل بالاتر ببرند. یا اینکه از سعی کنند حداکثر استفاده از منابع موجود را ببرند. شما هم باید سعی کنید همانند آنها رفتار کنید و عادت های افراد ثروتمند را در خود پرورش دهید تا به نتایج عالی در زمینه مالی برسید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.