قدرت ترغیب کردن (متقاعد کردن) | برایان تریسی

ترغیب کردن یا متقاعد سازی یکی از مهارت هایی است که هر فردی برای رسیدن به درجات بالای موفقیت نیاز به آن دارد. اگر شما در این مهارت قدرتمند باشید، می‌توانید افراد حرفه‌ای را جمع کنید و از آنها یک تیم بسازید و به اهداف خود با کمک آنها برسید. هیچکس به تنهایی نتوانسته به موفقیت های بزرگ برسد. تمام افراد موفق معروف تاریخ در متقاعد کردن افراد قدرت بالایی داشتند.

در این ویدیو برایان تریسی در مورد قدرت ترغیب کردن یا متقاعد سازی افراد با شما صحبت می‌کند. به شما نکات بسیار مهمی در مورد اینکه چگونه در این موضوع قدرتمند شوید بیان می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و با دقت به آن را تماشا کنید.


قدرت ترغیب کردن - متقاعد کردن

متن ویدیو

سلام، من برایان تریسی هستم و امروز می‌خواهم درباره نیروی ترغیب کردن، مهم ترین ویژگی‌ که می‌توانید پرورش دهید تا در دنیای خود خوشحال و موفق باشید، با شما صحبت کنم.

می‌خواهم به شما نشان دهم چطور در هر موقعیتی چیزی که می‌خواهید را با ترغیب کردن افراد به کمک کردن و کار کردن با شما به دست آورید. توانایی شما در ترغیب کردن و تاثیرگذاری در افراد برای کمک کردن به شما در جهت بدست آوردن چیزهایی که در زندگی می‌خواهید.

یکی از مهمترین ویژگی‌ها یا مهارت هایی است که می‌توانید پرورش دهید و خیلی عالیه که این یک مهارت یاد گرفتنی است. با یادگیری ترغیب کردن و تاثیرگذاری در افراد می‌توانید قدرت شخصی بیشتری کسب کنید و مقدار بیشتری از چیزهایی که می‌خواهید را سریع تر از هر کاری که می‌توانید در زندگی انجام دهید، به دست آورید.

می‌تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد، می‌تواند پیشرفت شما را تضمین کند و شما را قادر سازد تا از دیگر مهارت ها و توانایی های خود، در بالاترین سطح ممکن استفاده کنید. یادگیری ترغیب کردن افراد حمایت و احترام مشتری ها، رئیس ها، همکاران، دوستان، افراد خانواده شما و افراد جنس مخالف را کسب می‌کند.

توانایی تاثیرگذاری در افراد برای انجام دادن کاری که می‌خواهید آنها انجام دهند. می‌تواند شما را به یکی از مهم‌ترین افراد جامعه خود تبدیل کند. این ویژگی است که تمام افراد موفق سراسر جهان در طول تاریخ دارا هستند. بنابراین کار شما این است که در تاثیرگذاری در افراد و انگیزه بخشی به آنها برای حمایت و مساعدت کردن شما در دستیابی به اهداف و حل مشکلات تان، ممتاز شوید.

تمام افراد تاثیرگذار، بر هنر وادار کردن افراد برای کار کردن به همراه و برای آنها برای دستیابی به اهداف خود تسلط پیدا کرده اند. شما می‌توانید این مهارت ها را یاد بگیرید تا قدرت شخصی کسب کنید و بر هنر تاثیرگذاری بر افراد تسلط پیدا کنید. حال نقطه مقابل تاثیرگذار و مجاب کننده بودن نداشتن یا داشتن مقدار کمی نفوذ در رفتار بقیه افراد است. نادیده پنداشته شدن توسط افراد است. تفاوت بین قدرتمند و ضعیف بودن است.

یا می‌توانید دیگران را ترغیب کنید تا به شما کمک کنند یا به کمک کردن به آنها مجاب شوید یا این یکی است یا آن یکی اکثر افراد آگاه نیستند که هر تعامل شامل فرآیند های پیچیده ای از ترغیب کردن و تاثیرگذاری است. با بی اطلاع بودن، معمولا آنها افرادی هستند که مجاب به کمک کردن به دیگران می‌شوند. به جای آن که بر دیگران تاثیرگذارند تا به آنها کمک کنند.

تمام افراد موفق با قدرت خودشان، متخصصین ترغیب کردن هستند. آنها بسیار تامل می‌کنند بر این که چطور می‌توانند افراد را مجاب به کمک کردن به آنها کنند. قبل از عمل کردن برنامه ریزی و استراتژی تنظیم می‌کنند. اهدافشان را به صورت شفاف تعیین می‌کنند و سپس انتخاب می‌کنند که به همکاری با چه افرادی احتیاج دارند تا آن اهداف را کسب کنند. سپس به این فکر می‌کنند که در عوض چه کارهایی باید انجام دهند تا دیگران را مجاب به کمک کردن به خود کنند.

به خاطر داشته باشید اگر می‌خواهید چیزی به دست آورید باید معمولا پیش از آن چیزی ببخشید. آنها اهداف ترغیب کردن و تاثیرگذاری خود را غیر مستقیم کسب کردند. کلید ترغیب کردن، انگیزه بخشی است. هر عمل انسان توسط چیزی انگیزه داده شده است

انگیزه بخشی یعنی محرک. آنها برای انجام آن کار محرک نیاز دارند. برای این که یاد بگیرید چطور دیگران را ترغیب کنید باید دریابید چه چیزی  دیگران را تحریک می‌کند. چه چیزی می‌خواهند و به چه چیزی احتیاج دارند و سپس آن انگیزه را فراهم کنید و به آنها نشان دهید با همکاری کردن با شما می‌توانند آن را کسب کنند.

افراد دو انگیزه عمده دارند: میل به کسب کردن و ترس از دست دادن

میل به کسب کردن به افراد انگیزه می‌بخشد تا مقدار بیشتری از چیزهایی که در زندگی به آنها ارزش می‌بخشند را بخواهند. آنها پول بیشتر، موفقیت بیشتر، سلامت بیشتر، تاثیرگذاری بیشتر، احترام بیشتر، عشق بیشتر و خرسندی بیشتر می‌خواهند. نیازهای انسان تنها با تصورات فرد محدود شده است. فارغ از این که یک انسان چه مقدار دارائی دارد. او باز هم بیشتر و بیشتر می‌خواهد

وقتی به شخصی نشان دهید که با کمک کردن برای دستیابی به اهدافتان چطور مقدار بیشتری از چیزی که می‌خواهد را به دست می‌آورد می‌توانید به آنها انگیزه دهید تا به نفع شما عمل کنند و قدرت شخصی بیشتری کسب کنید. می‌توانید با نهایت استفاده از منابع موجود یاد بگیرید که چطور دیگران را ترغیب کنید.

نهایت استفاده از منابع موجود یعنی یاد بگیرید چطور خود را تکثیر کنید و از ساعت های کاری خود نتیجه بهتری کسب کنید به جای اینکه تمام کارها را خودتان انجام دهید. شما با مجاب کردن افراد به کار کردن در کنار و برای شما در مسیر کسب کردن اهدافتان از تلاش های افراد دیگر نهایت استفاده را می‌برید.

بعضی اوقات می‌توانید از آنها بخواهید تا داوطلبانه به شما کمک کنند. گرچه افراد بدون پاداش شخصی به مدت زیادی کار نخواهند کرد. باقی اوقات میتوانید آنها را استخدام کنید که به شما کمک کنند. در نتیجه زمان شما آزاد می‌شود که کارهای با ارزش تری انجام دهید.

تعریف مدیریت انجام دادن کارها از طریق دیگران است. برای این که یک مدیر یا رهبر باشید باید قدرت شخصی خود را بهبود بخشید و بدانید چطور بر دیگران تاثیرگذارید و آنها را ترغیب کنید تا در یک مسیر مشترک کار کنند. به همین خاطر است که تمام مدیران ممتاز، فروشنده های کم فشار ممتازی هستند.

آنها به افراد دستور نمی‌دهند تا کار کنند ، بلکه بر دیگران تاثیر می‌گذارند تا مسئولیت های معین تا زمانی مشخص و با معیار های اجرایی توافق شده را بپذیرند. وقتی شخصی ترغیب شد که منافع واجد شرایطی در به خوبی انجام دادن کار دارد، او مالکیت کار و نتیجه را می‌پذیرد. وقتی شخصی مالکیت و مسئولیت را قبول کند، مدیر میتواند با اطمینان و با علم بر این که کار مطابق برنامه انجام خواهد شد، خود را کنار بکشد. زیرا برای شخص دیگر سودمند خواهد بود که آن را انجام دهد.

شما می‌توانید با به خاطر داشتن این که تنها دو راه برای به دست آوردن چیزهایی که در زندگی می‌خواهید وجود دارد. یاد بگیرید چطور دیگران را ترغیب کنید و قدرت شخصی خود را بهبود بخشید. می‌توانید تمام کارها را خودتان انجام دهید یا می‌توانید انجام اکثر کارها را بر عهده ی دیگران بگذارید.

توانایی شما در گفت و گو کردن، ترغیب کردن، تاثیر گذاشتن، مسئولیت سپردن و تعامل کردن به طور موثر با افراد دیگر شما را قادر می‌سازد تا توانایی نهایت استفاده از تلاش، دانش و پول افراد دیگر را پرورش دهید. توسعه قدرت شخصی خود شما را قادر می‌سازد تا به یکی از قدرتمند ترین و تاثیرگذار ترین افراد در سازمان و زندگی خود تبدیل شوید. با یادگیری چگونگی ترغیب و تاثیرگذاری بر دیگران راه حل هایی برای هر کاری که انجام می‌دهید پیدا خواهد شد.

قبل از این که به پایان برسیم ، می‌خواهم شما را با تفکری تنها بگذارم که با دوستان و دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید.

هر چه به طریق مثبت افراد بیشتری بشناسید و آنها شما را بشناسند، خوش شانس تر خواهید بود. اگر مردم از شما خوششان بیاید به شما ایده خواهند داد و راه حل هایی را برای شما پیدا خواهند کرد.

دوست دارم که نظرات شما را بشنوم، بنابراین سوال امروز این است که چطور می‌توانید به افراد نشان دهید که با کمک کردن به شما برای دستیابی به اهداف تان به چیزی که می‌خواهند دست خواهند یافت؟

این بسیار اهمیت دارد. قبل از این که به فکر خود باشید، ابتدا به آنها فکر کنید. در قسمت پایین کامنت بگذارید و من حتما پیگیر شما خواهم بود. ممنون که تماشا کردید و به خاطر داشته باشید. اگر می‌خواهید آینده خود را تغییر دهید، دست به کار شوید کنید و همین حالا این کار را انجام دهید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.