۵ نکته برای دستیابی به رویاهایتان

به عنوان یک کودک همیشه زمانی برای تصور رویا داشتیم. در سن جوانی بنظر می‌رسید که زندگی فرصت‌های زیادی را در خودش دارد و ما باورمان می‌شد که همه رویاهایمان، اگر فقط کمی باور داشتیم دست یافتنی بودند.

اما وقتی سن ما بالاتر می‌رود، بعضی وقت‌ها فراموش می‌کنیم که رویا پردازی کنیم. ما آنقدر درگیر زندگی، کار و خانواده می‌شویم که حوزه ـ بخش ـ احتمالات ذهنمان باریکتر می‌شود که زمان‌هایی می‌تواند چشم اندازهای ترسناکی ایجاد کند.

اگرچه لازم نیست که اوضاع به همین شکل باقی بماند. می‌توانید به داستان‌های زیادی از زندگی افراد موفق نگاه کنید که زمانی به نظر می‌آمد که درحال اشتباه کردن و ضرر دادن هستند، ولی در برابر همه ناملایمات، راه و روش موفقیت را بدست آوردند.

در ادامه ۵ نکته مهم برای اینکه شما هم به اهداف خود دستیابی پیدا کنید را بیان می‌کنیم. پس تا پایان این مقاله با وبسایت رو به بالا همراه باشید.

فکر کردن

1. شناسایی رویا

شاید الان آن تفکری که قرار بود چه چیزی را بدست بیاورید را از دست داده باشید، پس باید تمرکز کنید و این نگرش را دوباره بزرگ کنید، آن را پرورش دهید و به حالت طبیعی خود بازگردانید، همانند زمانی که بچه بودید.

شما باید رویا های خود را بنویسید تا بیشتر قابل لمس باشد، وقتی که آنها را بر روی کاغذ نوشتید، خواهید دید که چقدر برایتان واضح تر شده است. مطمئن شوید که یک یادداشت ذهنی، از آنچه که در این مرحله قابل دستیابی است تهیه کنید.

ممکن است در حال حاضر رسیدن به چیزی که بسیار دورتر از توان افراد است به نظر عجیب برسد، اما قانون خوبی که وجود دارد این است که اگر بتوانید از قوه تخیل و تصویرسازی خود استفاده کنید و خود را در حالی که به رویاهای خود رسیده‌اید ببینید، آن زمان می‌توانید برای تبدیل آن تصاویر به واقعیت قدم بردارید و موفق شوید.

2. پاکسازی راه برای رسیدن به رویا خودمان

اولین و بزرگترین مانع رسیدن به موفقیت شما، خود شما هستید. افراد زیادی را پیدا می‌کنید که رویا های بزرگی دارند اما به آنها بی‌اعتنا هستند و می‌گویند، هرگز چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

ما برای نرسیدن به جایی که می‌خواهیم برسیم، بهانه تراشی می‌کنیم، و همچنین باور داریم که با کمبود و نابرابری به دنیا آمده‌ایم. به همه افرادی که نابرابری‌ها را به چالش کشیده‌اند و زندگی بسیار عالی برای خود ساخته‌اند، فکر کنید.

با هر تعدادی از افراد که می‌خواهید، رویا هایتان را به اشتراک بگذارید. آنهایی را که واقعا به شما اهمیت می‌دهند و کمک‌تان می‌کنند تا راهی برای برداشتن موانع بیابید و عادات خوب را با عادات بد جایگزین کنید، خواهید یافت.

برنامه ریزی کردن

3. برنامه ریزی برای موفقیت

شما رویاهایتان را نوشتید، حال چرا به مرحله بعد نروید؟

برنامه ریزی برای رویاهایتان بدین معنی است که شما آماده‌اید هر کاری که برای رسیدن به رویاهایتان نیاز است را انجام دهید. ما حس دستیابی به خواسته‌هایمان را دوست داریم، پس کار عاقلانه‌ای است که رویاهایمان را به قدم‌های کوچکتر تقسیم کنیم. ماجراجویی در مسیر موفقیت یعنی دستیابی به بهترین و بهترین‌ها.

4. پذیرفتن اینکه این مسیر همیشه هموار نیست

شکست در رسیدن به خواسته‌ها، بزرگترین معلم در زندگی است. پس شما باید از آن بیاموزید. به عبارتی منت نهاده و آموزه‌هایش را بپذیرید. از سوی دیگر شکست، لزوما شکست نیست، بلکه فرصتی برای شما است که تجدید قوا کرده و برای حل مسائل دوباره و قویتر آماده شوید.

افرادی که در مورد رویاهایتان با آنها گفت و گو کرده‌اید، می‌توانند در این راه کمکتان کنند. آنها شما را راهنمایی می‌کنند و به شما راه و روش برخورد با مشکلات را نشان می‌دهند. انتقاد های سازنده ی آنها را، که برای شما به مانند ابزاری جدید برای رسیدن به جایی که می‌خواهید هستند، بپذیرید.

خوشحالی و شادی

5. لذت بردن از مسیر

قدم‌هایی که در مسیر رسیدن به جایی که می‌خواهید بر می‌دارید مانند داستان هستند، بخش جذاب آن ماجراجویی شما برای رسیدن به هدف است و همین که به اهداف خود رسیدید و در حال پیشرفت هستید، می‌توانید از این داستان‌ها به منظور کمک به دیگران برای رسیدن به اهدافشان استفاده کنید.


اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.