نکاتی مهم برای افراد پر مشغله که باید بدانند!

 در سال‌های اخیر مشغله به یک قانون و نه استثنا تبدیل شده است. اگر سرتان شلوغ است و استرس دارید و زمان کافی برای انجام کارتان ندارید، استرس وارد برنامه کاری شما خواهد شد و ممکن است احساس خستگی و اوقات تلخی و یا ناراحتی و استرس مزمن را تجربه کنید.

واضح است که تسکین استرس به خصوص برای افراد پر مشغله بسیار مهم است. اگرچه از بین ما آن کسی که مشغله بیشتری دارد، کمترین توانایی را برای بدست آوردن عادت‌های جدید خواهد داشت. ما ممکن است در مورد زمان لازم برای یادگیری یا ایجاد عادتی نگران باشیم که به سرمایه گذاری قابل توجه از انرژی در بسیاری از عادات نیاز خواهد داشت. توجه به اهمیت عادت مدیریت استرس، یکی از بهترین چیزهایی که می‌توانید برای خودتان و سطوح استرس خود انجام دهید، یافتن برخی از فعالیت‌های ساده و سریع برای تمرین و تبدیل آنها به یک بخش عادی از زندگیتان است. در ادامه راه‌های پیشنهادی برای گرفتن انرژی، تسکین استرس و در طول روز وقت اضافی یافتن را خواهید آموخت که چیزی ضروری برای هر فرد پر مشغله‌ است. پس تا پایان این مقاله با رو به بالا همراه باشید.

ریلکس - آرامش

1. سریع ترین راه‌های تسکین استرس را بیابید

اگر در طول روز بخاطر استرس احساس دستپاچگی می‌کنید، یک برنامه شلوغ کاری می‌تواند نقشی بازی کند که شما را از انجام کارهایی که استرس خود را تسکین می‌دهید، دور کند. اگرچه راه‌های سریعی برای از بین بردن استرس وجود دارد که دیگر لازم نیست ساعت‌ها برای آنها وقت بگذارید. استراتژی‌های تسکین استرس مانند تمرینات هوازی می‌تواند برای پایین آمدن استرس‌تان مفید باشند تا بتوانید واکنش‌های استرس بدنتان را از بین ببرید و در مقابل این استرس مزمن مقابله کرده و به زندگی پر مشغله خود برگردید.

2. مصرف کافئین را محدود کنید

اگر زمانی که به انرژی بیشتری احتیاج دارید، فنجانی قهوه یا یک قوطی کوکا کولا بخورید، در طولانی مدت خود را بیشتر خسته خواهید کرد. این به این دلیل است که کافئین می‌تواند واکنش‌های استرس شما را تشدید کرده و از خواب راحت شب محرومتان کند و یک بی خوابی زمزمن به وجود بیاورد. در مورد تاثیرات کافئین و فواید محدود کردن مصرف آن مطالعه کنید و راه‌هایی را بیابید تا با مصرف کمتر کافئین، انرژی بیشتری بگیرید.

مطالعه - کتاب خواندن

3. بیشتر بخوابید

وقتی سرتان شلوغ است، خواب اولین چیزی است که عمدی یا غیرعمدی خستگیتان را کاهش می‌دهد. البته متاسفانه ممکن است شما را کسل کند که برای برطرف کردن آن به وقت زیادی نیاز پیدا خواهید کرد. در مورد اینکه چرا باید خواب کافی داشته باشید و چگونه به مقدار لازم بخوابید، مطالعه کنید.

4. تمرینات سریع در طول برنامه کاری داشته باشید

اگر احساس سستی می‌کنید، کمی ورزش می‌تواند به شما انرژی دهد. در حالیکه مردم پر مشغله سعی دارند تا در برنامه کاری شلوغ خود زمانی برای ورزش اختصاص دهند، روش‌هایی وجود دارند که شما می‌توانید با آنها بدون نیاز به گذراندن چندین ساعت در باشگاه، ورزش کنید. مانند تقسیم کردن دفعات ورزش و انجام آنها در طول روز زمانی که کمی تایم خالی دارید. در مورد سایر ایده‌هایی که چگونه ورزش را در برنامه کاری شلوغ خود بگنجانیم، مطالعه کنید.

5. یک نگرش “می‌توانم انجام دهم” بسازید

بیشتر استرسی که تجربه می‌کنید به نوع نگرش شما و چیزهایی که به خودتان درباره موقعیت خود می‌گویید برمیگردد. مثلا یاد بگیرید به استرس به جای رفتاری که انرژی شما را می‌کاهد به عنوان “چالش” بنگرید. در مورد روش‌های توسعه نگرش که موجب کاهش استرس در زمان‌های شلوغ می‌شود، مطالعه کنید.

نه گفتن

6. نه گفتن را یاد بگیرید

مردم دلایل مختلفی برای پر مشغله بودن دارند اما بعضی از مردم بدون توجه به شرایط دائما پر مشغله هستند چرا که در گفتن نه به تقاضای سایر مردم مشکل دارند. اگر شما نیز چنین فردی هستید، من یک نقشه سه قدمی برای نه گفتن دارم تا زمان بیشتری در طول برنامه کاری خود داشته باشید و به تقاضای سایرین نه بگویید.

7. روش‌های رفع استرس را وارد روش زندگی خود کنید

اگر برای مدیریت استرس زمان کافی ندارید، تاثیر این کار می‌تواند موجب کاهش استرس شما به کمترین میزان خود شود. چیزهایی مانند خوردن ویتامین و پخش موسیقی پس زمینه یا برای مثال انطباق کامل با شلوغ ترین تایم‌های کاری ممکن می‌تواند به طور شگفت آوری نقش مهمی در کاهش سطح استرس شما داشته باشد.


اگر این مقاله برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه از سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.