چند نوع مشتری داریم و چگونه به آنها بفروشیم؟ | دن لاک

مشتری

در این ویدیو دن لاک ، 4 نوع مشتری را نام می‌برد و خصوصیات آنها را شرح می‌دهد. بسیاری از کارآفرینان بر روی مشتری‌های اشتباه بازاریابی خودشان را انجام می‌دهند که باعث شکست آنها می‍شود. در ادامه این 4 نوع مشتری شرح داده می‌شود.

مشتری های خسیس

این دسته افرادی هستند که بر اساس قیمت، خرید می‌کنند. این مشتری ها اصولا کیفیت محصول و خدمات برای آنها اهمیتی ندارد و فقط به قیمت توجه می‌کنند و سعی بر این دارند که محصول یا خدمات مورد نظر خود را با کمترین قیمت دریافت کنند. حتی اگر کیفیت آن محصول بسیار پایین باشد.

مشتری های سرسخت

مشتریان سرسخت لزوما خسیس نیستند، آنها فقط سرسخت هستند. آنها سعی می‌کنند که همیشه انرژی منفی ایجاد کنند و انرژی شما را بر هم بزنند. مثلا به محض برخورد از مشکلات و زندگی سخت خودشان و جامعه می‌گویند و این دست از افراد. این افراد در خرید کردن بسیار سرسخت هستند. آنها دقیقا نمی‌دانند چه می‌خواهد و همیشه طلبکار هستند.

مشتری‌های آگاه

این دسته از افراد پول برای خرید دارند اما قبل از خرید اطلاعات بسیار بالایی در مورد محصول بدست می‌آورند. این افراد دقیقا می‌دانند که چه می‌خواهند و بسیار صریح هستند. تحقیقات خود را انجام داده اند و با حتی ممکن است با چند نفر در مورد محصول یا خدمات مورد نظر صحبت کرده باشند.

مشتری‌های مرفه

این دسته از افراد بر اساس احساس خرید می‌کنند. آنها اهمیت نمی‌دهند که مثلا فلان ماشین چند اسب بخار قدرت دارد و یا قدرت پردازشی فلان گوشی چند است. اگر آن محصول حس خوبی به آنها بدهد و توانایی خرید داشتند باشند آن را میخرند..

دن لاک تمام این مشتری ها و رفتار آنها هنگام خرید را بررسی می‌کند و می‌گوید که به کدام نوع از این 4 تا محصول و خدماتمان را بفروشیم و چطور این کار را انجام دهیم. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود و تماشا کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید بود، پیشنهاد می‌کنیم مابقی ویدیوهای دن لاک را نیز تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.