چرا سن فقط یک عدد است و نباید مانع موفقیت شما شود

اگر شما یکی از آن دسته افرادی هستید که میل به موفقیت دارند، اگر به چیزهای بی‌ارزشی مانند سن اهمیت دهید، باعث شکست خودتان می‌­شود. در این مقاله دو گروه مردم معرفی می‌شوند که به موفقیت دست پیدا کرده‌اند. یا آنها خیلی جوان هستند و یا خیلی پیر هستند. ما قصد داریم چند نمونه را به نمایش بگذاریم که نشان می‌دهد اراده راسخ برای موفقیت، عامل سن را بین می‌رود.

بدست آوردن ثروت چیزی است که هر کس می‌تواند با تغییرات در روال کلی زندگی خود به آن دست یابد. در 3000 سال قبل از میلاد، تعالیمی در مورد دستورالعمل های اثبات شده برای ثروتمند شدن وجود دارد که حتی امروه نیز به کارگیری آن‌ها مناسب است. بیایید نگاهی بیاندازیم به چند نمونه از این که چرا باید سن را به عنوان یک چیزی که ما را به ثروت و موفقیت می‌­رساند، فراموش کنیم. پس تا پایان این مقاله با رو به بالا همراه باشید.

 

جوان

سن بسیار کم برای موفق شدن

بسیاری از مردم تمایل دارند به جوانان با ایده‌های بزرگ نگاه کنند. اما به راحتی این فرض همواره وجود دارد که بی‌تجربگی جوانان، احتمالا مانع از این می‌­شود که بتوانند زندگی‌شان را تغییر دهند. با این حال، همه مردم با هر سنی شانس حضور در لیست افراد موفق را دارند.

. سوفیا آموروسو

یک جوان 22 ساله‌ای که پروژه‌ جانبی فروش لباس‌های با کیفیت را  در eBay ، به ازای 13 دلار برای هر ساعت کار، آغاز کرد و به سرعت کار دانشجویی خود  را به یک امپراتوری چند میلیون دلاری تبدیل کرد. سوفیا آموروسو در حال حاضر صاحب 280 میلیون دلار است و نشانه‌ای از افول ندارد. این مساله او را به یکی از جوانترین اعضای باشگاه “ثروتمندترین زنان خود ساخته”  تبدیل کرده است.

. جاستین بیبر

صرف نظر از اینکه شما به این نوع موسیقی علاقه دارید یا نه، جاستین بیبر یک شخص بسیار موفق در این زمینه است. اسکوتر براون مدیر فعلی او، جاستین بیبر را در سن 14 سالگی کشف کرد. اسکوتر براون با فیلم‌های یوتیوب جاستین بیبر مواجه شد و فهمید که او در حال به شکوفایی رساندن یک شور آوازخوانی است. او در حال کاشتن بذر خودباوری بود و در حال حاضر جاستین صاحب بیش از 260 میلیون دلار است که بر اساس تنها مهارت خوب آوازخوانی اوست.

. دیوید كارپ

دیوید كارپ، بنیانگذار 21 ساله‌ میکروبلاگینگ به نام تامبلر است. وبلاگ تامبلر شما را قادر می‌­سازد که محتوای چند رسانه‌ای و انواع دیگر محتواها را به شکل یک وبلاگ کوتاه دربیاورید و پس از آن با دیگر کاربران، آن را به اشتراک بگذارید. مزیت این وب سایت این است که شما می‌توانید تمامی مطالب خود را در یک مکان بدون نیاز به مراجعه به بسیاری از وب سایت‌های دیگر پیدا کنید. شما می‌توانید از طریق استفاده از تامبلر، از جمله به عنوان ابزار ارتباطی و یا ذخیره در قسمت­‌های خاص محتوا و حتی امکان یادداشت‌برداری دسترسی پیدا کنید. شما مطمئنا می‌توانید او را موفق بپندارید، زیرا ارزش تامبلر در حال حاضر صاحب حدود 800 میلیون دلار است.

 

پیر

 سن بیش از حد برای موفق شدن

این دسته برای افرادی است که به طرز عجیبی از شکست‌های متعدد در سن بالا برای به دست آوردن موفقیت، دارای ترس هستند. هرگز آسان نیست که وقتی که هزاران صدای دلسرد کننده در اطراف شما وجود دارد، در راه خود قدم بردارید. اما افرادی که در این لیست هستند این کار را با اشتیاق انجام می‌دهند.

. ری کراک

زمانی که او قراردادی را برای اولین بار با رستوران مک دونالد منعقد کرد، تولد 50 سالگی خود را گذرانده بود. در حالی که مک دونالد قبلا چندین بار تاسیس شده بود، ری پیش بینی داشت که این می‌تواند به عنوان یک رستوران زنجیره‌ای در سراسر کشور گسترش پیدا  کند. مک دونالد در حال حاضر صاحب 104 میلیارد دلار است و آن را به یکی از برندهای تجاری برتر جهان تبدیل کرده است.

. هارلند ساندرز

گفته شده که هارلند ساندرز 1009 بار شکست خورده و در سن 65 سالگی ورشکسته شده است. در حال حاضر ساندرز یک نماد صنعتی با یک نام تجاری است که در سراسر جهان برای مرغ کنتاکی سرخ شده، KFC به صورت مخفف شناخته شده است. KFC در حال حاضر از سال 2018 به درآمد سالیانه 3.11 میلیارد دلار رسیده است.

. استن لی

استن لی به عنوان یک شخصی که سازنده­ شعرهای داستانی مصور افسانهای بود، اخیرا درگذشت و طرفدارانش در سراسر جهان در افسوس گذاشت. او خالق بزرگترین ابرقهرمانان داستانی بود و زندگی‌اش بسیار مهیج و نفس‌گیر بود. در حالی که استن لی زود این کار را شروع کرد و بسیار زود از کارش کناره گرفت. زمانی که او در 50 سالگی خود بود، تقریبا به تنهایی توانست امپراتوری مارول را بسازد. در حال حاضر، بیشتر آثار او بر روی صفحات بزرگ نمایش سراسر جهان، میلیاردها دلار درآمدزایی دارند.

 

موفقیت

ویژگی‌هایی از این افراد که شما برای بدست آوردن موفقیت باید الگوبرداری کنید:

. با انگیزه بودن

همه افراد بالا شخصیت‌های به شدت باانگيزه‌ای دارند که به دنبال دستاوردهای بزرگی بودند. صرف نظر از آن چه که باید انجام شود. باانگیزه بودن برای بهبود و موفقیت هر دقیقه، هر ساعت و هر روز کار آسانی نیست. با این وجود، این می‌تواند بدون توجه به آنچه که هستند، شما را به اهداف خود نزدیکتر کنند.

. باور داشتن خودتان

خودباوری، یک ویژگی نیست که همه مردم دارا باشند، اما در زمانی همه اطرافیانتان به موفقیت شما تردید دارند، اجباری است. اغلب اوقات مردم چشم‌اندازی به آنچه که شما می‌بینید، ندارند. این باعث می‌شود که آنها از آنچه شما در تلاش برای رسیدن به آن هستید، در تردید باشند. شما باید خودتان را آماده کنید و قبل از آن آماده شوید تا مسیر را بدون در نظر گرفتن آنچه که به شما القا می‌شود، ادامه دهید.

. پشتکار

فقط با داشتن اهداف بزرگ شما به موفقیت نخواهید رسانید. شما باید مدتها کار کنید، زمان بگذرانید و پشتکار داشته باشید. ساعت‌ها برای نتایجی که می‌خواهید به دست آورید وقت بگذارید و تغییرات مورد نیاز را مرتبا اعمال کنید. جهان به شخصی که می‌خواهد روی هدفی متمرکز شود، از خود انعطاف نشان می‌دهد. افرادی که در لیست بالا بودند، تمام توان خود را به کار گرفتند تا بتوانند موفق شوند.

. انعطاف پذیری

شرایط هرگز ثابت باقی نمی‌ماند و شما باید مطمئن شوید که آماده هستید تا با چالش‌های منحصر به فردی با گذر زمان مواجه شوید، بسیاری از مردم به علت ناتوانی خود در انطباق با شرایط در حال تغییر، از هدفشان دور می‌افتند و رویاهایشان نصف و نیمه به تحقق می‌رسد. پیشنهاد می‌کنیم شما از آن دسته افراد نباشید و همیشه خود را آگاه نگه دارید. در این صورت دقیقا می‌دانید که چشم‌اندازتان چگونه در حال تغییر است.

نتیجه گیری

در حالی که ما ممکن است فکر کنیم که افراد موفق آدمهای خوش شانس و یا با استعدادتری نسبت به بقیه هستند، حقیقت  این است که باید یاد بگیریم که همه افراد شانس مساوی برای موفقیت دارند. ممکن است این فرصت‌ها در زما‌ن‌های مختلفی در زندگی ما ظاهر شود. مطمئن باشید که احتمال موفقیت ما به اندازه دیگر افراد موفق است. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که همانند تمام افراد موفق تلاش، باور و پشتکار داشته باشیم تا به موفقیت برسیم.


اگر این مقاله برای شما مفید بود آن را با دوستان ، همکاران و فالورهای خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.