چرا شکست برایتان خوب است؟ | برایان تریسی

در این ویدیو برایان تریسی به شما چند نکته در مورد اینکه چطور شکست را قبول کنید و اجازه دهید شما را به سمت موفقیتی بزرگتر سوق دهد، یاد می‌دهد. شکست شما را بسیار قدرتمند تر می‌کند و لازمه موفقیت در زندگی است. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود کنید و با دقت آن را ببینید.

شکست

چرا شکست برایتان خوب است؟

ما برای بدست آوردن موفقیت بسیار تلاش می‌کنیم. اما تا به حال این را در نظر گرفته‌اید که شکست خوردن در دراز مدت به نفع شما باشد ؟

رالف والدو امرسون به زیبایی گفته: “بزرگترین پیروزی ها در زندگی هرگز شکست خوردن نیست بلکه برخاستن پس از هر بار شکست است“. به عبارت دیگر شکست عامل ترغیب ماست، نه موفقیت. اگر این نبود امروزه تعداد بسیار کمی از بزرگترین اختراعات شناخته شده برای بشریت وجود داشت.

امروزه هنوز جامعه نظر بدی نسبت به آن دارد. تلاش می‌کند ما باور کنیم که این یک نقص در شخصیت ماست. هرگز گول این دروغ را نخورید. اجازه دهید این ناکامی‌ها شما را به موفقیت های بزرگتری که حتی به ذهنتان هم نمی‌رسد سوق دهد.

رالف والدو امرسون فیلسوف، شاعر و نویسنده آمریکایی

بزرگترین پیروزی ها در زندگی هرگز شکست خوردن نیست بلکه برخاستن پس از هر بار شکست است

شکست خیلی مهم است چون به شما قدرت و شکیبایی برای ورود به اعماق وجودتان می‌دهد و اینکه بفهمید براستی شما از چه چیزی ساخته شده‌اید. به اضافه اینکه چیزهای بسیاری هم از آن خواهید آموخت. بدون شکست ما به راه خود ادامه می‌دهیم بدون اینکه تصویر کلی ماجرا را دیده باشیم. و این زمانی مهم می‌شود که به دنبال موفقیت واقعی باشیم.

گفته می‌شود که شکست بزرگترین معلم در تمامی دوران‌ها است. چون به ما فرصت نگاه کردن از دیدگاهی جدید به زندگی و مشکلات را می‌دهد. به شما این اجازه رو می‌دهد که پای خود را در مسیری فراتر از چیزی که می‌دانید یا چیزی که فکر می‌کنید می‌دانید، بگذارید. و دنبال جواب‌هایی بگردید که بقیه ازش می‌ترسند.

شکست، شجاعت و متکی به غریزه بودن رو به ما یاد می‌دهد همچنین می‎‌تواند به ما یاد بدهد که توی این سفر که اسمش زندگی است به کجاها نرویم. انسان‌ها روی جمله‌ ” یک مسئله و یک راه‌حل ” متمرکز شده‌اند درحالی که از یاد می‌بریم که ممکن است صدها و یا هزاران مسیر متفاوت برای رسیدن به یک مقصد وجود داشته باشد.

زمانی که راه اشتباهی را پیش می‌رویم شاید راحت‌تر باشد که دست برداریم و به زندگی خود ادامه دهیم ولی این روش به شما بهترین نتیجه را نخواهد داد. اگر در زندگی افراد موفق جامعه نگاه کنید اکثرا شکست های فراوانی را تجربه کرده‌اند. اما در پایان به موفقیت های بسیار بزرگی رسیده‌اند.

توماس ادیسون از این موضوع مطلع بود و از ناکامی‌های خود برای یاد گرفتن مسیر‌های نادرست استفاده کرد. مراحلی برای رسیدن به موفقیت های بزرگ وجود دارد ادیسون به ازای شناخته شدن به عنوان بزرگترین مخترع بیش از 1000 بار تلاش کرد تا لامپ بسازد. زمانی که از او پرسیده شد که “1000 بار شکست خوردن چه حسی دارد؟” ادیسون به سادگی جواب داد: “من هزار بار شکست نخوردم بلکه اختراعی بود که ساختن آن هزار مرحله داشت“.

اگر شما در تمامی کارهایی که انجام می‌دادید موفق می‌شدید هیچ وقت خوشحالی حقیقی که هنگام یافتن راهی برای از بین بردن موانع به وجود می‌آید را نمی‎‌فهمیدید. ناکامی‌ها به شما فرصت یادگیری از اشتباه‌های خود و یافتن روش های بهتر برای انجام دادن کارها در آینده را می‌دهد.

برایان تریسی نویسنده و سخنران انگیزشی و توسعه فردی

تصمیم بگیرید که بدترین حالتی که ممکن است اتفاق بیوفتد را بپذیرید، در این صورت دیگر نیازی به نگرانی نیست

در پایان این متن می‌خواهیم از شما دو سوال بپرسیم. جواب های خود را در قسمت دیدگاه در پایین همین پست بنویسید. مطمئن باشید که با نوشتن و درگیر کردن خود در این موضوع قدمی در راه پیشرفت خود برداشته اید.

سوالات:

  • آیا تا به حال در موقعیتی بوده‌اید که شکست خورده باشید ؟
  • چگونه با آن مواجه شده‌اید و چه چیزهایی از آن یاد گرفته‌اید؟

منتظر پاسخ های شما هستیم.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این ویدیو در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.