7 قدم برای رسیدن به استقلال مالی | برایان تریسی

در این ویدیو برایان تریسی با شما در مورد 7 قدم تا رسیدن به استقلال مالی و چگونه از راه درست پول بدست بیاورید، صحبت می‌کند. البته لزوما به این معنی نیست که قراره خیلی پولدار شوید.

دلیل اصلی برای مشکلات مالی در زندگی کمبود دیسیپلین فردی، تسلط بر خود و کنترل خویشتن است که در سایت رو به بالا چند پست در مورد این موضوع قرار داده شد. اکثر مردم در به تاخیر انداختن خوشگذرانی‌هایشان ناتوانی دارند و تمایل به خرج کردن تمام پول‌هایی که بدست می‌آورند به اضافه یه کم بیشتر را دارند. که این موضوع با وجود کارت‌های بانکی و وام‌ها تکمیل شده است.

یک هدفی که ما در آن مشترک هستیم این است که می‌خواهیم پول بیشتری بدست بیاوریم همه ما می‌خواهیم به اندازه‌ای پول بدست بیاوریم که دیگر نیازی نباشد دوباره به پول فکر کنیم. اما یک سوال است که ما اغلب فراموش می‌کنیم که بپرسیم.
آیا پول بیشتر واقعا شما را خوشبخت می‌کند؟

امروزه افراد زیادی خیلی سریع‌تر از گذشته استقلال مالی بدست می‌آورند. اما شما بسیاری از آنها را پیدا می‌کنید که به طور کامل خوشحال نیستند. با این هفت مرحله شما می‌توانید هم ثروت اندوزی کنید و هم خوشحال باشید و همینطور استقلال مالی بدست بیاورید، بدون اینکه مهم باشد چقدر پول در سال آینده خواهید داشت.

1. اول باید شروع کنید در مورد پول مثبت فکر کنید

منفی فکر کردن در مورد پول یک مانع عاطفی است که شما باید برای رسیدن به استقلال مالی آنها را از بین ببرید. شما باید تفکراتی همچون: “پول عامل تمام شر است” یا “پول نمی‌تونه برایتان خوشحالی بخره” را از بین ببرید. وقتی به پول مثبت فکر کنید شما فرصت‌های بسیاری را جذب می‌کنید که درهای بسیاری را برایتان باز می‌کند که حتی فکر نمی‌کردید امکان پذیر باشد.

افکار مثبت در مورد پول

2. اهداف خودتان در مورد استقلال مالی را دوباره بر روی کاغذ بنویسید و هر روز آنها را مرور کنید و فکر کنید چطور می‌توانید به آنها برسید

این ممکن است برایتان 5 یا 10 دقیقه زمان ببرد بهترین کار برای شروع روزتان در صبح است استقلال مالی باید در مرکزیت تمام کارهای شما در فعالیت‌های خارجی باشد رسیدن به استقلال مالی چیزی نیست که به صورت رندم یا اتفاقی رخ بدهد. چیزیست که باید به طور مشخص درباره‌اش فکر کرد و تعریفش کرد و به طور مداوم برایش برنامه‌ریزی کرد.

3. برای هر روز از پیش برنامه‌ریزی کنید

بهترین زمان برای انجام این کار شب قبل است از پیش برنامه‌ریزی کردن برای هر روز ، هر هفته و ماه شما را خیلی واضح‌تر و دقیق‌تر می‌کند. وقتی شما با یک برنامه کار می‌کنید تمرکز بهتر و حس بزرگتری در کنترل خودتان دارید توانایی بهتر در ردیابی عادات‌های خرج کردنتان دارید مادامی که برای هر هفته و هر ماه و هر سال باید چقدر خرج کنید برنامه‌ریزی کنید و تصمیم بگیرید که کجا می‌توانید پول ذخیره کنید.

4. تمام ذهن خودتان را در هر ساعت از روز بر روی استفاده ارزشمندتر زمان خودتان متمرکز کنید

این اصول تمرکز است و توانایی شما در توسعه عادت تمرکز از هر قابلیت و عادت دیگری که به دست خواهید آورد، به شما تضمین موفقیت مالی شخصی می‌دهد چیزی که شما بیشترین تمرکز را بر روی آن دارید و بیشترین زمان را برای آنها صرف می‌کنید باید هم تراز با اهدافی مالی شما باشد.

5. شروع به سرمایه گذاری بر روی خودتان در جهت توسعه و یادگیری بکنید

به برنامه‌های صوتی در هنگام رانندگی گوش کنید دوره مدیریت زمان را دریافت کنید کتاب‌های مرتبط با امور مالی شخصی بخوانید و به دنبال مقالات آنلاین در مورد پول و چگونه پول بیشتری بدست آورید، باشید. همه اینها به رسیدن شما به استقلال مالی خیلی کمک می‌کند و حتی پیش بینی می‌کنیم شما به قدری دانش در مورد پول به دست خواهید آورد که دیگران همیشه برای راهنمایی پیش شما خواهند آمد.

یادگیری برای توسعه فردی

6. بعد از هر بار ملاقات و اتفاق مهم در زندگیتان این دو سوال جادویی را از خودتان بپرسید

  • چه کاری را درست انجام دادم ؟
  • دفعه بعد چه چیزی را باید متفاوت انجام بدهم؟

اگر چند دقیقه وقت بگذارید و تمام چیزهایی که درست انجام دادید و تمام چیزهایی که تمایل دارید متفاوت انجام دهید را بنویسید. به سرعت بعد از یک تماس و موقعیت می‌توانید سرعتتان را در یادگیری و رشد ، دو برابر و سه برابر کنید. توسعه خودتان و کیفیت کارتان تاثیر مستقیمی بر روی بهبود میزان پولی که بدست می‌آورید دارد.

7. نسبت به دیگران بخشنده باشید

یک از مراحل رسیدن به استقلال مالی این است که با هر شخصی در خانه و با کار طوری رفتار کنید که انگار آنها مهمترین فرد در جهان بودند این یک واقعیت ثابت شده است که فرد سخاوتمندی بودن به شما کمک می‌کند که ثروت بیشتری جذب کنید و فرد خوشحالی باشید. ما اغلب می‌شنویم که پول خوشبختی نمیاره اما واقعیت این است پول اساس خوشبختی است و رفاه مادی، رضایت از زندگی را به ارمغان می‌آورد.

برایان تریسی نویسنده و سخنران انگیزشی و توسعه فردی

امروزه بزرگترین منبع ثروت در بین گوش‌های شما (مغز شما) است

هر چه به وضعیت مالی بهتری برسیم ، احساس رضایت بیشتری از زندگی خودمان داریم پس با انتخاب تمرکز بر روی پول و زندگی که به شما انگیزه می‌دهد مادامی که در مجموع یک ذهنیت مثبت به سوی ثروت شخصی و زندگی‌تان و استقلال مالی تعبیه کنید، هم ثروت و هم خوشبختی شما افزایش پیدا می‌کند.
پیشنهاد می‌کنیم ویدیو قدرت بخشیدن از باب پراکتور را مشاهده کنید.

اگر از این ویدیو لذت بردید و احساس می‌کنید که در یادگیری شما درباره اینکه چطور ثروت بیشتری بدست بیاورید ارزشمند است با دوستان و هرکس دیگری که فکر می‌کنید که این اطلاعات برایش مفید است به اشتراک بگذارید.

از شما می‌خواهیم با پاسخ دادن به این سوال خود را درگیر این موضوع کنید تا بهتر به اهداف خود در این زمینه پیش بروید.
اهداف مالی شما چیست؟
پاسخ های خود را در پایین همین پست در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.