چگونه احساسات خودتان را تعلیم دهید؟ | مل رابینز

افراد منفی - عصبانیت

احساسات افراد همیشه باعث تحریک شدن آنها می‌شود. در بعضی از افراد این تحرکات باعث ایجاد واکنش های منفی و خطرناکی می‌شود. در این ویدیو مل رابینز در مورد این احساسات و کنترل آنها صحبت می‌کند. این ویدیو را از سایت رو به بالا دانلود و تماشا کنید.

واکنش به احساسات

ما در وهله اول باید قبول کنید که همیشه اتفاقاتی در زندگی رخ می‌دهد که نمی‌توانید آنها را کنترل کنید. ولی باید این را بدانید که همیشه می‌توانید افکار و اعمال خود را در واکنش به اتفاقاتی که اطرافمان می‌افتد کنترل کنید.

به عقیده مل رابینز اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که به راحتی عصبانی می‌شوید و به اصطلاح از کوره در می‌روید، باید از قانون 5 ثانیه استفاده کنید. وقتی در این مواقع از پنچ تا یک می‌شمارید و به شماره یک می‌رسید، قشر پیش پیشانی مغز شما فعال می‌شود و تمرکز خود را از بخش داخلی مغز به قشر پیش پیشانی معطوف می‌کنید و کنترل خود را به دست می‌گیرید. حالا می‌توانید واکنش بعدی خود را تعیین کنید.

سخن آخر

از قانون 5 ثانیه می‌توانید برای کنترل احساسات خود در تمامی موقعیت‌ها استفاده کنید و واکنش خودتان را کنترل کنید. این را بدانید که احساس عصبانیت یک چیز طبیعی است و قطعا برای شما هم رخ خواهد داد. اما اینکه اجازه دهید این عصبانیت توجیهی برای بدرفتاری شما با دیگران باشد یک انتخاب است.

وقتی از پنج تا یک بشمارید و واکنش خود را به اتفاقاتی که شما را تحریک می‌کنند مدیریت کنید، دیگر چنین انتخاب هایی نمی‌کنید.


بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم ویدیوهای دیگر مل رابینز را در سایت رو به بالا تماشا کنید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.