5 روش برای کاهش استرس | برایان تریسی

در این ویدیو برایان تریسی در مورد اینکه اهمیت کاهش استرس و چگونه آن را به سرعت و تاثیرگذار انجام دهید صحبت می‌کند. این ویدیو را از سایت رو به بالا ( Robebala.com ) دانلود کنید و موارد گفته شده در این ویدیو را انجام دهید تا نتیجه مطلوبی بگیرید.

استرس بخش طبیعی و نرمال از زندگی انسان است. در واقع آنها می‌گویند که یک نگرش ذهنی مثبت به سادگی یک واکنش مثبت و پاسخ به استرس است. شما نمی‌توانید استرس را نادیده بگیرید. استرس در شما هنگام ترافیک جریان پیدا می‌کند. استرس وقتی از برنامه خود عقب مانده‌اید می‌آید و می‌رود. استرس زمانی که شما بر روی پروژه بزرگ یا کوچک کار می‌کنید می‌آید. اما کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که یاد بگیرید کاهش استرس را مدیریت کنید تا بتوانید به جلو حرکت کنید و یک زندگی شاد و سازنده را هدایت کنید.

کاهش استرس

چطور استرس را مدیریت کنیم؟

خوب راه‌های کمی وجود دارد که می‌توانید برای مدیریت کاهش استرس در زندگی خود استفاده کنید و مطمئن باشید که این راه‌ها برای شما هم به خوبی کار می‌کند چون میلیون‌ها نفر آن را انجام داده‌اند و نتیجه گرفته‌اند.

1. نخست روزتان را از یک پیش برنامه ریزی کنید

تمام جنبه‌ها و فعالیت‌هایتان را از پیش برنامه ریزی کنید، مخصوصا اگر در حال گذر از یک دوره سخت از زندگی خود هستید. داشتن یک برنامه برای روزتان به شما احساس کنترل بیشتری می‌دهد. نیازی ندارید درباره چیزی فکر کنید و یا درباره کار بعدی که باید انجام دهید فکر کنید. تبدیل شدن به یک متخصص در مدیریت زمان به طور عظیمی کاهش استرس را در شما به وجود می‌آورد. تقسیم‌بندی کردن تمام کارها و فعایت‌های خودتان در طول روز یا هفته تصویر بزرگی از کار شما با هراس بسیار کم می‌سازد. پیشنهاد می‌کنیم ویدیو 4 تکنیک ذهنی برای بهبود مدیریت زمان از برایان تریسی را تماشا کنید.

2. فقط بر روی چیزهایی که بسیار مهم هستند و در زندگی شما تاثیر دارند کار کنید

وقتی شما مقدار زیادی استرس را تجربه می‌کنید، فقط بر روی وظیفه‌هایی کار کنید که بیشترین اهمیت را در بهبود زندگی شما دارد. شما می‌توانید از ابزارهایی مانند قانون 80/20 برای هدفگذاری و انتخاب آسان‌تر آنها استفاده کنید. اولویت بندی شفاف به صورت روزانه قبل از شروع باعث کاهش استرس زیادی در شما می‌شود. سپس خود را موظف کنید که مهمترین کار را شروع کنید و بر روی آن تا زمانی که کامل شد کار کنید.

خستگی - نخوابیدن

3. استراحت بیشتر باعث کاهش استرس می‌شود

این عجیب است که تعدادی از مردم از استرس بیشتری در یک اتفاق یکسان رنج می‌برند، چون فقط آنها خیلی خسته هستند. خستگی باعث می‌شود شما استرس را در سطوح بالاتری در مدت زمان طولانی‌تر تجربه کنید. بدن با مراقبت طولانی مدت خیلی بهتر به شما خدمت می‌کند و به طور طبیعی باعث کاهش استرس در شما می‌شود. اگر شما روز خود را به درستی برنامه ریزی کنید، پس برنامه ریزی برای خواب بیشتر نباید مشکلی به وجود بیاورد.

4. در مورد وضعیت خودتان با شخصی حرف بزنید

شخصی را پیدا کنید که ازش خوشتان می‌آید و به او اعتماد دارید و احترام می‌گذارید. با او در مورد شرایطی که تجربه می‌کنید حرف بزنید. از آنها راهنمایی بخواهید. بعضی مواقع صحبت کردن در مورد مسائل با صدای بلند به کاهش استرس و اضطراب شما کمک می‌کند.

5. به دنبال یادگیری باشید

در هر سختی و مشکلی که با آن روبرو هستید دنبال یاد گرفتن باشید. یکی از کارهایی که برای کاهش استرس می‌توانید انجام دهید این است که از خودتان بپرسید: “از این تجربه چه چیزی می‌توانم یاد بگیرم؟” یا “این تجربه چه چیزی را سعی میکنه به من یاد بده؟“. با پرسیدن این سوالات از خود می‌فهمید که در آینده برای کاهش استرس خود چه چیزی را زیاد و چه چیزی را کم انجام بدهید. اگر شما به هر موقعیتی توجه کنید و دنبال نکات آموزشی از سخت ترین تجربیات خود باشید حتما آن نکات را پیدا می‌کنید.

بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم که مقاله “چطور ذهن شما می‌تواند استرس را کم کند؟” را مطالعه کنید.


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه در سایت روبه بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.