قدرت بیزینس کوچینگ ( مربیگری کسب و کار ) | برایان تریسی

در این ویدیو برایان تریسی در مورد بیزینس کوچینگ یا مربیگری کسب و کار صحبت می‌کند. وی توضیح می‌دهد که بیزینس کوچینگ چگونه می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا رشد چشم‌گیری داشته باشد. این ویدیو برایان تریسی را دانلود کنید و با دقت تماشا کنید.

اداره کسب و کار اغلب یک فعالیت انفرادی تلقی می‌شود. اگرچه مثل بقیه زمینه‌ها در زندگی داشتن یک راهنمای با تجربه که بتوان بر او تکیه کرد. امروزه یکی از با ارزش‌ترین منابع موجود برای صاحبان کسب و کار است. به این دلیل است که در شرکت‌های بزرگ 20 یا 30 درصد هیئت رئیسه مربی‌های کسب و کاری در کنار خود دارند که از بیرون شرکت استخدام می‌کنند و به آنها مقدار هنگفتی پول پرداخت می‌کنند.

یعنی صدها یا هزاران دلار در ساعت خواه مشغول اداره یک کسب و کار کوچک محلی هستید یا قصد دارید یک شرکت جهانی بسازید. منفعت استخدام کردن یک مربی کسب و کار با استعداد نباید نادیده گرفته شود. در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به این که کار بیزینس کوچینگ یا مربی کسب و کار چیست و چطور می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند و چند مثال معروف از افرادی که از بیزینس کوچینگ استفاده کردند تا کسب و کار خود را ارتقا دهند. پس تا پایان با وبسایت رو به بالا (Robebala.com) همراه باشید.

بیزینس کوچینگ چیست | مربیگری کسب و کار چیست

کار مربی کسب و کار ( بیزینس کوچینگ ) چیست؟

1. آنها کارآفرینان باتجربه و صاحبان کسب و کار هستند

مربی های کسب و کار عموما کارآفرینان یا صاحبان کسب و کار با تجربه ای هستند که تصمیم می‌گیرند چطور از استعداد خود استفاده کنند تا یک کسب و کار را رشد دهند و به دیگر صاحبان کسب و کار کمک کنند تا به اهداف خود برسند.

هر چند اطلاعات و نظرات زیادی در اینترنت وجود دارد مبنی بر این که چطور یک کسب و کار را آغاز کنیم و آن را رشد دهیم طبیعتا تمام آنها کلی هستند و مختص به کسب و کار منحصر به فرد شما نیستند. به عبارت دیگر به موقعیت و خواسته شما برای افزایش سریع فروش و سودآوری مربوط نمی‌شوند.

2. آنها نکات شخصی‌سازی شده مختص کسب و کار شما ارائه می‌دهند

از طرف دیگر مربی های کسب و کار امکان این را دارند که چیزی بسیار ارزشمندتر ارائه دهند. آنها ایده‌هایی مختص به شخص شما و مشتری‌ها، محصولات، خدمات و موقعیت حال حاضر شما ارائه می‌دهند.

مربی‌های کسب و کار هم به عنوان تعلیم دهنده هم به عنوان مشاور به ما کمک می‌کنند. مهارت‌هایی را آموزش می‌دهند که برای موفق شدن در کسب و کار خود به آنها احتیاج دارید و اگر سوالی در رابطه با کار خود داشتید به عنوان منبع اطلاعات به شما کمک می‌کنند.

3. آنها کمک می‌کنند اهداف و استعدادها و تصمیمات شما بهتر شود

مثل هر مربی دیگری، مربی‌های کسب و کار استعدادهای شما را به کار می‌گیرند به اهداف شما نظم می‌بخشند و از تصمیمات شما پشتیبانی می‌کنند و هر کار دیگری انجام می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند شما و کسب و کارتان به موفقیت برسد به ویژه در زمینه موفقیت مالی.

کار بیزینس کوچینگ - کار مربی کسب و کار

مربی کسب و کار چطور می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

1. آنها با دقت در مورد کسب و کار و چشم‌اندازهای شما مطالعه می‌کنند

یک بیزینس کوچینگ یا مربی کسب و کار شروع خواهد کرد تا در حد توان خود از کسب و کار و چشم انداز شما اطلاعات کسب کند چون در نهایت هر کسب و کار متفاوت و منحصر به فرد است و برای موفقیت آن نیاز دارد که در مورد آن مطالعاتی انجام شود. یک مربی کسب و کار باید درک کاملی از کسب و کار شما داشته باشد تا از طریق کارآمدترین راه ممکن به شما کمک کند.

2. آنها کمک می‌کنند اهداف کوتاه و بلندی برای کسب و کار خود قرار دهید

وقتی مربی کسب و کار کاملا با کسب و کار شما آشنا شد به شما کمک خواهد کرد تا اهداف سودمندی برای کسب و کار خود تعیین کنید که در نظر گرفته شده‌اند تا به شما کمک کنند به هدف نهایی خود دست یابید. هر هدفی که باشد که تقریبا همیشه افزایش فروش و بهره وری است. این اهداف، هم بلند مدت هم کوتاه مدت خواهند بود که قابل دسترسی و به منظور رشد کسب و کار شما هستند.

3. آنها در توسعه استراتژی جهت رسیدن به اهدافتان کمک می‌کنند

بعد از معین شدن اهداف سودمند، مربی کسب و کار به شما کمک خواهد کرد که استراتژی‌ و گام‌هایی را دنبال کنید که به شما این امکان را می‌دهند تا هم اهداف بلند و هم اهداف کوتاه مدت خود را کسب کنید. اگر به مشاوره و راهنمایی نیاز داشتید مربی کسب و کار در طول مسیر در دسترس خواهد بود تا اطمینان حاصل کند شما و کسب و کارتان در مسیر درست باقی می‌مانید.

4. آنها برای رفع نیازهای شما بسیار حرفه‌ای و انعطاف پذیر هستند

اکثر بیزینس کوچینگ ها در ارائه سرویس خود همه فن حریف هستند یعنی خواه قصد دارید تا یک کسب و کار ناموفق را احیا کنید یا یک کسب و کار موفق را حتی موفق‌تر کنید یا خواه اداره یک کسب و کار کوچک محلی را بر عهده دارید یا یک شرکت بین المللی یک مربی کسب و کار با استعداد توانایی کمک کردن به شما را دارد.

کارآفرینان موفق | رهبران موفق | مدیران موفق

شاید موجب تعجب شود که بدانید حتی بعضی از معروف‌ترین و موفق‌ترین صاحبان کسب و کار و کارآفرینان دنیا در برهه‌ای از زمان بر بیزینس کوچینگ ها اتکا کردند که به آنها کمک کنند تا به اهداف خود برسند. «اریک اشمیت» مدیر عامل سابق گوگل گفته است که استخدام کردن یک مربی کسب و کار بهترین تصمیم حرفه‌ای او بود. او اقرار می‌کند که در ابتدا کمی مقاومت کرد چون همانا مدیرعامل موفق یک شرکت مدام در حال رشد بود و پول زیادی کسب می‌کرد. با این حال بعد از متقاعد شدن توسط یکی از اعضای هیئت مدیره گوگل «اشمیت» تصمیم گرفت با یک مربی کسب و کار همکاری کند و از نتایج آن شگفت زده شده بود. او در مصاحبه‌ای با مجله فورچن گفته است: “هر کسی به یک مربی احتیاج دارد“.

دیگر مدیران و کارآفرینان معروفی که از بیزینس کوچینگ بهره‌مند بوده‌اند عبارت‌اند از «بیل گیتس»، «استیو جابز» و تعداد بی‌شماری دیگر. پس گفتن این جمله کفایت می‌کند که مربیگری کسب و کار سرمایه‌ای است که برخی از معروف‌ترین کارآفرینان دنیا تا به امروز بر آن قسم می‌خورند و هر ماه از آن استفاده می‌کنند.

بعد از تماشای این ویدیو پیشنهاد می‌کنیم ویدیوهای دیگر برایان تریسی را تماشا کنید.

برایان تریسی نویسنده و سخنران انگیزشی و موفقیت

رهبران هیچوقت قانع نیستند. آنها به طور مداوم در تلاش هستند تا در هر کاری که انجام می‌دهند بهتر و بهتر شوند


اگر این ویدیو برای شما مفید واقع شد، لینک این صفحه از سایت رو به بالا را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.