5 کار قدرتمندی که افراد موفق به صورت متفاوت انجام می‌دهند

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که زندگی موفق فقط به شانس ربط دارد و همه چیز را به سرنوشت واگذار می‌کنند که او تصمیم بگیرد که آیا موفق می‌شوند یا خیر. از سوی دیگر بسیاری از افراد، در مورد اینکه افراد موفق عادتهای مشخصی دارند که آنها را از افراد معمولی جدا می‌کند ناآگاه هستند.

افراد موفق در مورد نقاط ضعف و قوت خودشان آگاه هستند و می‌دانند که چطور یک شرایط تهدید را به فرصت تبدیل کنند. آنها با انگیزه، دارای دیسیپلین و استوار هستند. بنابراین آنها فقط از طریق شانس به این درجات نرسیدند. در ادامه پنج کار قدرتمندی که افراد موفق به صورت متفاوت انجام می‌دهند را برایتان شرح می‌دهیم تا شما هم آنها را در زندگی و کسب و کار خود به کار ببرید و جزو افراد موفق جامعه شوید. پس تا پایان این مقاله با وبسایت رو به بالا همراه باشید.

1. افراد موفق علاقه خود را به یک حرفه تمام وقت تبدیل می‌کنند

این کاملا مشخص است که اگر شما به کاری علاقه ندارید، بعد از مدتی از آن کار خسته خواهید شد و نمی‌توانید تمام انرژی خود را بر روی کار خود بگذارید و ماکسیم خود را در آن نشان دهید. تمرکز شما پایین می‌آید و به تعویق انداختن کارها بالا می‌رود، احساس خستگی می‌کنید، بهانه‌های زیادی می‌آورید و ورودی‌های شما بر خروجی‌تان تاثیر منفی می‌گذارد.

افراد موفق کاری که به آن علاقه دارند را انجام می‌دهند. آنها اولویت خود را به جای ثروت و توجه زیاد، به علاقه خود اختصاص می‌دهند. تقریبا می‌توان گفت تمامی هنرمندان و ورزشکاران و کارآفرینان در اوایل حرفه خود درآمدهای بسیار کمی داشتند. برای آنها مهم نیست که شرایط چقدر بد است، آنها به طور مداوم کار می‌کنند و تمام جسم و روح خود را فدای حرفه مورد علاقه خود می‌کند.

اگر شما می‌خواهید موفق شوید، اولویتهای خود را به علاقه خود اختصاص بدهید و به راه‌هایی که میتوان علاقه خود را به یک حرفه تمام وقت تبدیل کرد فکر کنید. آن وقت شما خوشحال‌تر می‌شوید و زندگیتان بیشتر معنادار می‌شود.

2.افراد موفق اولویت بندی می‌کنند

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هر ساله شکست می‌خورند. این موضوع به خاطر این نیست که آنها اشتیاقی به کار خود ندارند، بلکه به این خاطر است که آنها در اولویت بندی های خود اشتباه می‌کنند. آنها به جای اینکه بر روی کارهای مهم تمرکز کنند، سعی می‌کنند که تمام این کارها را در یک زمان انجام دهند. آنها در به دست آوردن اهداف غیر مهم بسیار حرفه‌ای هستند و در انجام کارهای ضروری بسیار ضعیف عمل می‌کنند.

افراد موفق به شکل دیگری فکر می‌کنند. آنها تمام حواس پرتی ها را کنار می‌گذارند و مهمترین کار را از اول انجام می‌دهند. آنها خارج از منطقه امن خود کار می‌کنند و کارهای سخت را به طور کامل انجام می‌دهند.

3. آنها به طور مداوم پایه‌های خود را تقویت می‌کنند

هر حرفه‌ای چند مهارت کلیدی دارد که پایه‌های آن به حساب می‌آید. اگر آن مهارت‌ها به طور مداوم کنترل نشوند و بهبود پیدا نکنند، ممکن است بر روی کسب و کارتان تاثیر منفی بگذارد. افراد موفق به اندازه کافی باهوش هستند که مهارت‌های کلیدی در حرفه خود را پیدا کنند و تمام وقت و هزینه خود را بر روی توسعه آنها بگذارند.

افراد موفق بر روی آموزش خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها کتاب می‌خوانند، به سمینارها می‌روند، با افراد موفق رفت و آمد می‌کنند و ویدیوها و سخنرانی های مدرسان موفقیت و توسعه فردی را تماشا می‌کنند. بعضی از افراد خیلی موفق برای خود مربی کسب و کار استخدام می‌کنند تا بشدت در کار مورد علاقه خود بهترین باشند.

برای اینکه شما هم بالاترین خروجی خود را دریافت کنید، می‌توانید از قانون سرمایه گذاری ۳ درصدی پیروی کنید. قانون سرمایه گذاری 3 درصدی به شما می‌گوید که اگر ۳ درصد از درآمد خود را بر روی آموزش خودتان سرمایه گذاری کنید، از نود درصد افراد اطراف خود فراتر می‌روید.

تلاش | اهداف | پشتکار

4. آنها هدف گذاری می‌کنند

همه افراد در مورد هدف گذاری صحبت می‌کنند. چرا؟ چون هدف گذاری نقشه راه است. اگر شما ندانید که چطور میتوان به مقصود خود برسید، پس قطعاً هیچ وقت به مقصد نخواهید رسید. هدف گذاری همانند نقشه راه موفقیت است و این خصوصیتی است که تمام افراد موفق آن را دنبال می‌کنند. در اینجا چند مزایای فوق‌العاده هدف گذاری را می‌گوییم:

  • اگر شما از جزئیات مقصد خود باخبر باشید، پس یک تصویر کامل و روشن از کاری که امروز یا فردا یا ماه بعد می‌خواهید انجام دهید را در اختیار دارید
  • شفافیت به وجود می‌آید و توانایی تصمیم گیری شما بالا می‌رود
  • با کمترین زمان و هزینه راه‌های جدیدی برای به دست آوردن اهداف تان پیدا خواهد کرد
  • مطالعات نشان می‌دهد که مرور روزانه اهداف انگیزه شما را برای بدست آوردن آنها به طرز شگفت انگیزی افزایش می‌دهد
  • افرادی که هدف دارند، خودشناسی بالایی هم دارند. خود شناسی بالا باعث افزایش بهره وری و اعتماد به نفس می‌شود
  • هدف گذاری شما را به سمت یک زندگی معنادار هدایت می‌کند

5. آنها با لحظات غیرقابل پیش بینی رو به رو می‌شوند

بر خلاف افرادی که از ریسک کردن می‌ترسند، افراد موفق نه تنها ریسک می‌کنند، بلکه قدرت ریسک پذیری خودشان را توسعه می‌دهند. در هنگام وقوع شرایط ناخواسته و غیر قابل پیش بینی با آن مبارزه کنند.

یک زندگی موفق به یک شانس بزرگ بستگی ندارد بلکه به شجاعت افراد در انجام ریسک های بزرگ بستگی دارد. چالش ها و فرصت ها در کنار ریسک ها به وجود می‌آیند. پس از منطقه امن خود خارج شوید و از ریسک کردن نترسید.

هنگامی که افراد معمولی به خاطر ترس از شکست از ریسک کردن می‌پرهیزند، افراد موفق به طور مداوم بر لحظات غیر قابل پیش بینی غلبه می‌کنند تا بتوانند هم از لحاظ فردی و هم از لحاظ کاری بهترین باشند.

لایک

نتیجه گیری

داشتن تفکر منفی و باور به این که شما باید ثروتمند به دنیا می‌آمدید یا اینکه بسیار خوش شانس بودید، بزرگترین دشمن یا مانع برای رسیدن شما به موفقیت است. مطمئن باشید که این‌ها دلیل موفقیت این افراد نیستند. اکثر افراد موفق، ثروتمند و خوش شانس به دنیا نیامده‌اند. آنها چیزهای جدید امتحان کردند، اشتباهات زیادی انجام دادند، یاد گرفتند و مسیر خودشان را برای سفر موفقیت هموار ساخته‌اند.

اگر شما هم می‌خواهید موفق باشید، مطمئن شوید که کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. هدف گذاری کنید و دیسیپلین داشته باشید و حواس پرتی ها را از زندگی روزانه خود حذف کنید. مهارت های خود را بهبود بخشید و اهداف مشخص با جزئیات بگذارید. از ریسک کردن نترسید و با شرایط غیرقابل پیش بینی با ذهنی مثبت روبرو شوید.


اگر این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.